Enrike: Nedomāju, ka šosezon izcīnīsim trīs titulus

07/06/2015 12:14

Spānijas futbola granda “Barcelona” galvenais treneris Luiss Enrike nebija domājis, ka komanda spēs šosezon izcīnīt trīs titulus, pēc uzvarētā UEFA Čempionu līgas fināla atzina pats speciālists.

Kā zināms, “Barcelona” UEFA Čempionu līgas finālspēlē sestdien ar rezultātu 3:1 apspēlēja Itālijas čempioni Turīnas “Juventus”, piekto reizi vēsturē kļūstot par spēcīgāko Eiropas komandu.

Šis bija arī trešais komandas tituls šosezon, jo “Barcelona” iepriekš triumfēja gan Karaļa kausa izcīņā, gan Spānijas čempionātā.

“Nekad nedomāju, ka mēs izcīnīsim trīs titulus, bet vienmēr ir jādara savas darbs tik labi, cik labi vien tas ir iespējams. Šis bija grūts gads, un esmu pateicīgs visiem, kuri man ticēja,” stāstīja Enrike.

Tomēr, kā saka finālspēles pirmo vārtu guvējs “Barcelona” komandas horvātu pussargs Ivans Rakitičs, vienībai nevajadzētu apstāties pie sasniegtā.

“Mēs bijām pelnījuši uzvaru. Ceru, ka neapstāsimies pie tā. Nākamgad arī ir jāizcīna uzvaras, un mēs gribam vēl vairāk,” pauda Rakiticš.

Savukārt “Barcelona” uzvaras vārtu autors urugvajietis Luiss Suaress uzskata, ka panākumi vienībai ir nākuši ļoti smagi.

“Tas ir neticami. Lai izcīnītu šos titulus ir smagi jācieš. Esam strādājuši no spēles uz spēli, un sasniedzām savus mērķus. Pats labākais ir tas, ka mums ir stiprs komandas gars, un esam bijuši vienoti kopš sezonas sākuma,” uzsvēra Suaress.

Tikmēr “Juventus” vārtsargs Džanluidži Bufons atklāja, ka, neskatoties uz zaudējumu, komanda aizvadījusi labu maču.

“Otrajā puslaikā bija nojausma, ka varētu pārņemt iniciatīvu spēlē un izcīnīt uzvaru. Diemžēl mēs to neizdarījām. Tomēr cīņu aizvadījām labi, kas ir pats galvenais. Mums nav iemesla vainot sevi,” maču komentēja Bufons, kura mērķis ir spēlēt vismaz līdz 40 gadu vecumam. “Gribu šajā līmenī vēl spēlēt kādus trīs gadus, jo man vēl ir daži sapņi, kas jāpiepilda.”

Pirms tam “Barcelona” Eiropas spēcīgākajā klubu turnīrā bija triumfējusi arī 1992., 2006., 2009. un 2011.gadā.

Iepriekšējā reize, kad Spānijas grands triumfēja vietējā čempionātā un kausa izcīņā, kā arī UEFA Čempionu līgā, bija 2009.gadā.

“Barcelona” pirms cīņas ar Itālijas čempioniem pusfinālā uzveica arī Vācijas čempionus Minhenes “Bayern”, bet ceturtdaļfinālā pārspēja Francijas labāko komandu Parīzes “Saint-Germain”.

Savukārt “Juventus” pusfinālā uzvarēja pērnā gada čempionus citu Spānijas grandu Madrides “Real”, bet ceturtdaļfinālā ar minimālu pārsvaru divu spēļu summā pārspēja Francijas komandu “Monaco”.

Bez “Barcelona” šāda veida panākumu – triumfu visos sezonas turnīros – izcīnījuši vēl seši klubi. Iepriekšējo reizi kas tāds izdevās “Bayern” 2012./13.gada sezonā, bet vēl pirms tam 2009./10.gada sezonā to paveica Itālijas vienība Milānas “Inter”.

“Barcelona” šosezon Spānijas čempionātā uzvarēja piekto reizi pēdējo septiņu sezonu laikā un 23.reizi vēsturē, kamēr “Juventus” vietējā čempionātā triumfējuši četrus gadus pēc kārtas, bet kausu izcīnījuši pirmo reizi kopš 1994./95.gada.