Ernandesa vārti pret Dienvidkoreju ieved Meksiku astotdaļfinālā

23/06/2018 19:56
Meksikas futbola izlase, Sportazinas.com

Uzvaru F apakšgrupas spēlē izcīnījusi Meksikas izlase, kas pateicoties Havjēra Ernandesa 66. minūtē gūtajiem vārtiem, ar 2:1 pārspēja Dienvidkorejas valstsvienību, tādējādi iekļūstot astotdaļfinālā.

Pirms spēles

Meksikas izlase pirmajā mačā negaidīti apspēlēja pašreizējo čempioni Vācija, vienīgos vārtus 35. minūtē gūstot Hirvingam Lozano. Jaunais uzbrucējs 29 valstsvienības mačos atzīmējies ar astoņiem rezultatīviem sitieniem. Tikmēr Koreja minimāli ar 0:1 piekāpās Zviedrijas valstsvienībai.

Interesanti, ka Meksikas izlasē ļoti emocionāls mačs izvērtās uzbrucējam Karlosam Velam, kurš panākumu veltīja mūžībā aizgājušajam vectēvam, bet Meksikas galvaspilsētā Mehiko kājbumbas fani ar ovācijām un svinībām teju izraisīja zemestrīci. Pēdējos sešos finālturnīros Meksika vienmēr tikusi izslēgšanas spēlēs, taču, lai tiktu tālāk, allaž nedaudz pietrūcis. Ja tiks izcīnīts panākums pret Koreju, tad Meksika būs garantējusi vietu ”play-off” cīņās, bet Dienvidkorejai ar lielāko zvaigzni Hinminu Sonu priekšgalā (Londonas ”Tottenham Hotspur”) nāksies doties mājās.

Šobrīd pēc pirmās spēļu kārtas F grupas kopvērtējumā trīs punkti ir Meksikai un Zviedrijai, bet pagaidām Korejai un Vācijai punktu nav.

Sākumsastāvi:

Dienvidkoreja: (4-2-2-2) Čo; J. Kims, Lī, Jangs, M. Kims – Jū, Kī – Mūns, Vangs – Lī, Sons
Meksika (4-3-3): Očoa; Alvaress, Salsedo, Galjardo, Moreno – Lajuns, Errera, Gvardado –  Vela, Ernandess, Losano.

Spēles apskats

Uzvarētājiem vārtus guva Karloss Vela, kurš 26.minūtē realizēja 11 metru soda sitienu, kā arī Havjers Ernandess jeb Čičerito, spēles 66.minūtē panākot 2:0. Tikmēr Dienvidkoreja vienīgos vārtus iesita jau kompensācijas laikā, kad izcēlās Honmiņs Sons.

Meksikai piederēja pārsvars lielāko spēles daļu, taču beigās viņi samazināja savus apgriezienus, ļaujot korejiešiem gūt pirmos vārtus šajā turnīrā.

Šajā grupā otrā kārta noslēgsies vēlāk sestdien, kad Sočos tiksies Zviedrijas un Vācijas izlases.

Meksikai sestdienas mačā piederēja pārsvars, rezultātu Velam atklājot ar 11 metru soda sitienu, kad savā soda laukumā ar roku nospēlēja Hjunsu Džans. Dienvidkorejieši nokļūstot iedzinējos, centās veidot pretuzbrukumus, taču līdz bīstamiem momentiem viņi netika.

Savukārt otrajā puslaikā Meksika savu pārvaru dubultoja, kad 66.minūtē straujā pretuzbrukumā meksikāņi izskrēja trijatā pret diviem pretinieku aizsargiem, uzbrukuma pozīcijā nonākot Ernandesam, kurš apspēlēja vienu aizsargu un no soda laukuma izdarīja precīzu sitienu, gūstot savus 50.vārtus izlases kreklā.

Atlikušajā laikā Meksika samazināja savus uzbrukuma apgriezienus, kas ļāva Dienvidkorejai vienus vārtus atgūt, taču Honmiņs Sons vārtus ar tālu sitienu guva vien kompensācijas laika trešajā minūtē, drīz vien spēlei arī noslēdzoties.

23.06.2018
Pasaules kauss, F grupa, Rostova
Dienvidkoreja – Meksika 1:2 (0:1) Sons 90+3′ – Vela 26′ (no 11 metru soda sitiena), Ernandess 66′
Bumbas kontrole: 41%-59%
Sitieni (vārtu rāmi): 17(2) – 13(6)
Brīdinājumi: J. Kims 58′, J. Lī 63′, V. Lī 72′, Jungs 80′