Ērvinga dīvainības turpinās – basketbolists uzskata, ka Covid-19 vakcīnas ir “Sātana plāns pret melnādainajiem”

26/09/2021 10:35

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) viens no dīvainākajiem personāžiem Kairijs Ērvings turpina savu ceļu konspirāciju teoriju džungļos, šoreiz pievienojoties Covid-19 antivakseru kopienai.

Kā zināms, Ērvings ir viens no nedaudzajiem NBA spēlētājiem, kurš vēl nav saņēmis nevienu pret Covid-19 vakcīnas devu. Medijs “Rolling Stone” novērojis, ka Bruklinas “Nets” basketbolists sociālajā tīklā “Instagram” sācis sekot un spiedis “patīk” uz kāda konspirāciju toeriju konta ierakstiem, kuros stāstīts par to, ka “slepenas kopienas implantē vakcīnas, lai savienotu melnādainos cilvēkus ar gudriem datoriem un īstenotu Sātana plānu”.

“Rolling Stone” no NBA spēlētājiem, klubu pārstāvjiem, līgas leģendām, arēnu darbiniekiem un infektologiem noskaidrojis, ka dezinformācijas kampaņa pagājušajā nedēļā ir izplatījusies vairākās NBA ģērbtuvēs un grupu sarakstēs. Jau vēstīts, ka, piemēram, Endrjū Viginss esot mēģinājis tikt cauri ar reliģiskiem attaisnojumiem, lai nevakcinētos, taču NBA šādu mēģinājumu noraidīja. Viņam un citiem vakcīnu nesaņēmušiem spēlētājiem tas var nozīmēt mājas spēļu izlaišanu sezonas ietvaros.

Medijs uz sarunu aizcināja basketbolista tanti Tiki Ērvingu, kura nekomentēja Kairija sociālo tīklu aktivitātes, taču mēģināja aizstāvēt savu radinieku. “Viņš varētu piedalīties aptuveni katrā trešajā spēlē, tādēļ Kairijs tik un tā varētu būt ar komandu, taču ar ierobežojumiem. Viņam nav reliģiski, bet morāli iemesli. Domāju, ka NBA un spēlētāji varētu izstrādāt formulu un vienoties par tās īstenošanu.”

Gatavojoties pirmssezonas treniņnometnēm, aptuveni 50-60 NBA spēlētāji vēl nav saņēmuši pirmo vakcīnu, jo viņi esot skeptiski, liecina “Rolling Stone” pieejamā informācija. Zīmīgi, ka Ērvings ir viens no NBA spēlētāju asociācijas (NBPA) viceprezidentiem, taču viņš tik un tā nekautrējas izplatīt dezinformāciju.

“NBA vajadzētu mudināt spēlētājus un personālu vakcinēties un pretējā gadījumā izslēgt viņus no komandām,” pārliecināts ir līgas leģenda Karīms Abduldžabars. “Te nav vietas spēlētājiem, kuri ir gatavi riskēt ar komandas biedru un personāla veselību tikai tādēļ, ka nespēj saprast situācijas nopietnību un veikt izpēti. Redzu, ka viņi netic medicīnas ekspertiem, bet tajā pašā laikā, kad pašiem vai viņu bērniem kaut kas notiek, tad viņi ātri vien sāk klausīties medicīnas darbiniekos.”

Ērvinga viedokli tikmēr aizstāvējis Orlando “Magic” uzbrucējs Džonatans Aizaks, kurš arī negrasās saņemt vakcīnu un nesaprot situācijas nopietnību. “Ja tu esi potējies, tad kādēļ tik un tā ir nepieciešams vilkt masku?” Savukārt Eness Kanters ir neizpratnē par šādiem uzskatiem. “Jautāju dažiem reliģiskiem cilvēkiem – ja tas [vakcinācija] var glābt dzīvības, tad kas var būt vēl svarīgāks?”

Ērvings allaž bijis savdabīga figūra NBA vidē. Nesen kļuva zināms, ka viņš gatavs beigt karjeru, ja tiks aizmainīts, kā arī iepriekš nav kautrējies paust viedokli, ka planēta Zeme varētu būt plakana. Tāpat viņa sociālo tīklu ierakstus bieži vien ir grūti izprast, turklāt viņš, piemēram, “Instagram” regulāri maina savu lietotājvārdu. Pagājušās sezonas laikā Ērvings vairākkārt izlaida spēles, jo vienkārši tajās negribēja piedalīties.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Mairis Briedis
16/10/2021 07:10

Tā diena ir klāt – Briedis cīņā pret Mannu lūkos nosargāt IBF čempiona jostu

Latvijas bokseris Mairis Briedis šodien cīņā pret Vācijas pārstāvi Arturu Mannu lūkos aizstāvēt sev piederošo Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempiona jostu pirmajā smagajā svara kategorijā (līdz 90,7 kilogramiem). Cīņu vakars…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…