Ērvingam turpinās “atvaļinājums”, Bruklina cer pārtraukt divu zaudējumu sēriju

12/01/2021 14:59
Kevins Durants

Gaidāmajā naktī plkst. 2:30 pēc Latvijas laika Rodiona Kuruca pārstāvētā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienība Bruklinas “Nets” savā laukumā uzņems Denveras “Nuggets”.

Jau ceturto spēli pēc kārtas Bruklinai būs jāiztiek bez viena no saviem spīdekļiem Kairija Ērvinga, kurš “vienkārši negrib spēlēt”, liecina žurnālista Brendona Robinsona rīcībā esošā informācija. Tikmēr ESPN žurnālista Malika Endrjūsa noskaidrojusi, ka “Nets” esot informēta par komandas zvaigznes situāciju. Organizācija zina viņa nespēlēšanas iemeslus un atrašanas vietu, tiesa, medijiem šī informācija netiks izpausta.

Laba ziņa ir tāda, ka Bruklinas vienība atkal var rēķināties ar savu galveno zvaigzni Kevinu Durantu, jo iepriekš arī amerikānis izlaida vairākus mačus, tiesa, cita iemesla dēļ – viņu atzina par Covid-19 slimnieka kontaktpersonu un noteica karantīnu. Durants atgriezās mačā pret Oklahomasitijas “Thunder” (116:129), atzīmējoties ar 36 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām. Arī viņa sezonas rādītāji neliek vilties – septiņās spēlēs caurmērā 29,3 punkti, 7,6 izcīnītas bumbas zem groziem un 4,7 piespēles.

Kurucs gan joprojām nespēj tikt pie vietas sastāvā. No iepriekšējām piecām spēlēm viņš laukumā devies tikai divās, kopā nospēlējot 3:42 minūtes un negūstot nevienu punktu. Kopā latvietis šosezon nospēlējis nedaudz vairāk par vienu ceturtdaļu – 15:48 minūtes jeb vidēji 3:10 minūtes spēlē.

Komanda piedzīvojusi divus zaudējumus pēc kārtas un pašlaik ar piecām uzvarām 11 mačos ieņem 11. vietu Austrumos.

Pretinieki ir nedaudz labākā situācijā – pieci panākumi desmit spēlēs un divu uzvaru sērija, tomēr pagaidām arī 50% bilance liedz “Nuggets” ieņemt pozīciju Rietumu konferences astoņniekā, jo Denvera atrodas desmitajā vietā.

Daudzpusīgu sniegumu komandas rindās demonstrē tās rezultatīvākais spēlētājs Nikola Jokičs, kurš desmit spēlēs izcēlies ar vidēji 24,4 punktiem, 11,2 atlēkušajām bumbām un 10,4 piespēlēm. Viņam seko Džamals Marejs ar caurmērā 19,7 punktiem, savukārt trešais labākais punktu guvējs Maikls Porters joprojām nevar palīdzēt komandai.

Iepriekšējos desmit mačos “Nets” pret šo pretinieku tikusi pie sešām uzvarām. Arī iepriekšējā savstarpējā spēlē 2019. gada decembrī Bruklina bijusi pārāka ar 105:102.