Ērvings “eksplodē” debijā, taču nerealizē izšķirošo metienu papildlaikā (VIDEO)

24/10/2019 05:21

Naktī uz ceturtdienu pēc Latvijas laika savu otro sezonu Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) uzsāka latviešu uzbrucējs Rodions Kurucs, kura pārstāvētā Bruklinas “Nets” ar rezultātu 126:127 papildlaikā savā laukumā piekāpās Minesotas “Timberwolves”.

Kurucs šajā spēlē laukumā pavadīja septiņas minūtes un 19 sekundes, kuru laikā latvietis punktus neguva. Viņš aizmeta garām vienīgo divpunktu metienu, tomēr sakrāja divas atlēkušās bumbas, pieļāva vienu kļūdu un tika pie divām piezīmēm.

Izcilu spēli aizvadīja “Nets” jaunpienācējs un līgas zvaigzne Kairijs Ērvings. Viņš guva 50 punktus, sakrāja astoņas atlēkušās bumbas un atdeva septiņas rezultatīvas piespēles. Ērvings iemeta 17 no 33 metieniem no spēles (tostarp septiņi precīzi trīspunktnieki), kā arī realizēja deviņus no desmit soda metieniem. Saspēles vadītājs sakrāja arī četras piezīmes.

Ērvings laboja Stefona Mārberija 1999./00. sezonā uzstādīto rekordu. Līdz šim neviens “Nets” spēlētājs atklāšanas mačā nebija guvis vismaz 40 punktus, jo Mārberijs pirms 20 gadiem atzīmējās ar 39 punktiem, kas bija līdzšinējais rekords.

Vēl “Nets” komandā 20 punktus guva Kariss Leverts, 15 punkti un 11 atlēkušās bumbas Torīna Prinsa rēķinā, bet pa 14 punktiem Spenseram Dinvidijam un Džo Herisam. Tikmēr “Timberwolves” komandā 36 punktus un 14 atlēkušās bumbas sakrāja Karls Entonijs-Taunss, bet 21 punktu pievienoja Endrjū Viginss.

“Timberwolves” pirmā perioda izskaņā uzsāka palielināt pārsvaru, ko turpināja otrajā ceturtdaļā. Minesotas klubs uz brīdi pietuvojās 20 punktu pārsvaram, tomēr “Nets” sāka pakaļdzīšanos un mača trešajā ceturtdaļā ne tikai atspēlējās, bet arī ieguva pārsvaru.

Pēdējais spēles nogriezni ritēja kā pa kalniem. “Nets” tā sākumā bija vadībā, taču pārsvaru pazaudēja un nonāca iedzinējos. Mača izskaņā fantastisku sniegumu demonstrēja Ērvings, kurš realizēja vairākus svarīgus metienus, kā arī atdeva piespēli Džeretam Alenam, kurš divas sekundes pirms mača beigām tika pie diviem soda metieniem, tomēr nerealizēja nevienu no tiem, neizraujot savai komandai uzvaru.

Papildlaiks sākās ar rezultātu 115:115, bet tā beigās Ērvings centās ar izšķirošo metienu izraut uzvaru. Viņš devās caurgājienā, taču paklupa un pazaudēja līdzsvaru. Basketbolists gan saglabāja bumbu, bet izpildītais metiens bija sasteigts, un tas neatrada ceļu grozā.

Pēc neprecīzā metiena komandas biedri steidzās pie Ērvinga un mēģināja viņu uzmundrināt. Tikmēr “Nets” jauno sezonu sāka ar zaudējumu.

Vai “Nets” pārņems Ņujorku un Kuruca zvaigzne nepārstās spīdēt?