“Es negribu nevienu nopelt!” – Artis Ābols emocionāli atskatās uz PČ

21/05/2024 21:30
Nokopēts
Artis Ābols

Hokeja treneris Artis Ābols “Latvijas Televīzijas” pēcspēles studijā emocionāli dalījās iespaidos par Latvijas izlases izcīnīto devīto vietu pasaules čempionātā.

Jau vēstīts, ka Latvijas valstsvienība PČ grupu turnīra pēdējā spēlē ar 3:6 atzina ASV pārākumu, zaudējot cerības iekļūt ceturtdaļfinālā, turnīru noslēdzot devītajā vietā. Ābols pauda pārliecību, ka izlase kopumā aizvadīja turnīru savā līmenī.

“Es negribu nevienu nopelt! Mums no aizsargiem ir tikai trīs – Jaks, Zīle un Freibergs, – kas spēlē augstākā līmeņa čempionātos, proti, Čehijā. Mēs gribam, lai visi pārējie, lai gan viņi ir mūsu labākie, [pasaules čempionātā] spēlē tādā līmenī, kādā nekad nemaz nav spēlējuši. Mums desmit spēlētāji no visa sastāva spēlē augstākajās līgās. Desmit! Jā, ir Daugaviņš, viņš ir meistars, kurš tagad spēlē Slovākijā un kas nav TOP līga Eiropā, taču viņš karjeras laikā ir bijis augstākajā līmenī. Tiem, kas cenšas tikt augstāk, tas nav tik labs līmenis, bet mums nav citu spēlētāju!” emocionāls bija Ābols.

“Slovākijai ir trīs spēlētāji no vietējās līgas – otrais vārtsargs, kā arī septītais, astotais aizsargs. Vācijai ir 19 spēlētāji no savas līgas, pieci no NHL un viens no Šveices. Protams, ka mēs gribam un mēs varam šad un tad ieķerties, bet tāpēc tāda statistika [Latvijas izlasei pasaules čempionātos] ir. Mums nav neviena profesionāla kluba Latvijā, neviena! Kāpēc es to saku? Jo nevajag viņus apliet ar samazgām, ka nav bronza! Protams, ka varēja labāk, protams, ka bija daudz mīnusu, bet tie ir mūsējie! Viņi ir devītajā vietā pasaulē un nospēlēja savu iespēju līmenī. Tas, kas notika pagājušajā gadā, notiek reizi 27 gados. Jā, mēs tiecamies uz to bronzu, bet ir jādomā, kā mūsu čaļus bīdīt, piemēram, uz “Mestis” līgu [Somijā]…” noslēdza Ābols.

Latvija iekrīt “bedrē”, atgriež cerību, bet zaudē ASV un netiek 1/4 finālā

Komentāri

 • Jānis
  21/05/2024 22:18

  piekrītu Artim
  … palūkojoties pasaules hokeja elites grupas pārstāvju kartē – Latvija ir vienīgā, kura kopš atgriešanās elitē, proti: 1997.gadā, tajā spēlē pastāvīgi (nepiekasies!) ar šo domāju spēlētāju resursus un to iegūšanu no teritoriālās vienības…..
  mēs spējam salasīt pusotru komandu, ar atsijāšanas metodi, bet mēs šeit esam. un spēlējam. kā mākam, bet spēlējam. un noturamies
  … fenomens… mistika, kaut kāda… nav jāsaprot itin viss, ko saka priekšā prāts. priecājies un izbaudi. mūsējie… ir labākie!

TOP notikumi
1
X
2
5.01
3.71
1.71
5.51
3.61
1.68
2.22
3.13
3.53
1.16
7
11
1.31
5.25
9.75
1.35
-
3.22
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām