ESPN avoti: Porziņģis sezonas laikā nav bijis apmierināts ar savu lomu komandā

08/06/2021 08:40

Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis šosezon nav bijis apmierināts ar savu lomu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas “Mavericks” sastāvā, liecina ESPN žurnālista Tima Makmahona pieejamā informācija.

Makmahons no situācijai pietuvinātiem avotiem noskaidrojis, ka Porziņģis sezonas garumā bijis neapmierināts ar savu lomu un nav juties kā komandas otrā zvaigzne. Tas tādēļ, ka “Mavs” lielākais spīdeklis Luka Dončičs ir komandas galvenais saspēles veidotājs, kurš daudz pietur bumbu, tādējādi mazinot latvieša iesaisti uzbrukumos.

Porziņģa un Dončiča sadarbība vērtējama

View Results

Loading ... Loading ...

“Porziņģis pēc mačiem [preses konferencēs], kuros viņš sasniedza augstu rezultativitāti, mēdza pievienot piezīmes, ka “bumba beidzot tikusi kustināta”, bet tad, kad viņam bija mazrezultatīvas spēles, Porziņģis norādīja, ka viņš nav pietiekami daudz iesaistīts uzbrukumos,” novērojis Makmahons.

7. aprīlī “Mavericks” piedzīvoja zaudējumu NBA pastarītei Hjūstonas “Rockets”. Šajā mačā pēdējā ceturtdaļā latvietis neizdarīja nevienu metienu, neskatoties uz to, ka viņš līdz tam brīdim bija guvis 23 punktus, realizējot 10 no 19 metieniem. Atbildot uz jautājumu, kādēļ latvietis netika pie metienu iespējām, viņš noteica, ka “šādas situācijas jau bijušas iepriekš”.

Gan Porziņģis, gan Dončičs allaž medijiem vai nu atzinīgi izteikušies viens par otru vai arī nekomentējuši viens otra sniegumu. Tā, piemēram, Dončičs nesen noteica, ka Porziņģis ir lielisks spēlētājs, kurš “būtu jāizmanto biežāk”. Arī Porziņģis nekad nav publiski kritizējis Dončiču, turklāt iepriekš izskanējušas runas, ka abi esot visai labi draugi. Nav gan zināms, cik daudz no tā ir patiesība un vai šādi teksti no abiem spēlētājiem ir patiesi vai arī tās ir diplomātiskas atbildes, lai neradītu lieku spriedzi vienības iekšienē.

Izslēgšanas turnīrā, kurā “Mavs” pirmajā kārta ar 3-4 piekāpās Losandželosas “Clippers”, Porziņģis bija nolikts vēl zemāk par otro plānu. Treneru korpuss ar Riku Kārlailu priekšgalā nolēma latvietiem dot mazāku brīvību uzbrukumos un līdz ar to viņa statistikas rādītāji samazinājās.

Porziņģim ir aktīvs maksimālais līgums līdz 2024. gadam. Šosezon viņa atalgojums ir 29,5 miljoni dolāru, bet nākamajās trīs sezonās tas sasniegs 31,7, 33,8 un 36 miljonus. “Mavericks” īpašnieks Marks Kjūbans nesen noteica, ka neplāno atlaist ilggadējo galveno treneri Riku Kārlailu, tomēr tā varētu nebūt pozitīva ziņa Porziņģim, jo Kārlails arvien mazāk uzticas liepājniekam. Starpsezonā noskaidrosies, vai Porziņģis turpinās karjeru “Mavericks” vai arī tiks meklētas maiņas iespējas.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Artis Ate
17/09/2021 09:48

“VEF Rīga” kapteinis Ate: Iepriekšējā sezonā atmosfēra ģērbtuvē bija fantastiska, arī šogad uz to strādāsim

Latvijas basketbola kluba “VEF Rīga” kapteinis Artis Ate sarunā ar “Sportazinas.com” dalījies ar pirmajiem iespaidiem par gaidāmās sezonas komandas sastāvu, atskatījies uz pārbaudes spēļu rezultātiem, kā arī atklājis sezonas mērķus….