ESPN kopā ar licencētu fizioterapeiti vērtē Porziņģa iespējas šosezon atgriezties laukumā

Kristaps Porziņģis, sportazinas.com
Kristaps Porziņģis Foto: Ned Dishman/NBAE

Latvijas basketbola lielākā zvaigzne, Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Ņujorkas “Knicks” uzbrucējs Kristaps Porziņģis turpina atgūties pēc šī gada februārī piedzīvotā kreisā ceļgala krustenisko saišu (ACL) plīsuma. Tikmēr ietekmīgais Ziemeļamerikas sporta medijs ESPN kopā licencētu fizioterapeiti Stefāniju Belu kopīgi centušies labāk izprast Kristapa traumas sekas un iespējas laukumā atgriezties vēl šosezon.

Operācija, lai salabotu pārrautās krusteniskās saites, Porziņģim tika veikta nedēļu pēc liktenīgā savainojuma gūšanas, 13. februārī. Prakse rāda, ka pēc sekmīgas ACL atjaunošanas operācijas spēlētāji laukumā atgriežas pēc 10-12 mēnešiem, taču kā septembrī “Knicks” mediju dienā atzina pats Kristaps – spēlētājam ar viņa augumu un ķermeni nevar precīzi noteikt atgriešanās laiku pēc šāda savainojuma.

Cik ilgi Porziņģis nevarēs palīdzēt “Knicks”? Vai visu 2018./2019. gada sezonu? Vai Ņujorkas vienības un Kristapa pārstāvju klusēšana par latvieša aptuveno atgriešanās laiku liecina par kādām problēmām ar rehabilitācijas procesu?

Lai atbildētu uz šiem jautājumiem, jāņem vērā situācijas konteksts. Nedz “Knicks”, nedz pašam Porziņģim nav motivācijas iespējami ātri atgriezties laukumā, pat ja viņš nav pilnībā atlabis. Paredzams, ka “Knicks” arī šosezon neiekļūs “play-off”, līdz ar to nākamvasar klubs piedalīsies drafta loterijā. Savukārt Porziņģi ierobežoti brīvā aģenta statusā nākamvasar gaida apjomīgu līgumu piedāvājumi ne tikai no Ņujorkas komandas.

Līdz ar to nevajadzētu sacelt lieku paniku tikai tāpēc, ka nav izplatīts paziņojums saistībā ar Kristapa iespējamo atgriešanas datumu, jo…kāpēc gan viņiem to darīt? Klubam nav ne mazākā iemesla kaut ko sasteigt vai taisīt “mākslīgus” KP atgriešanās datumus. “Knicks” šobrīd var atļauties gaidīt, vērot Porziņģa rehabilitācijas progresu un lemt, balstoties uz iegūto informāciju.

Pastāv iespējamība, ka Kristaps varētu izlaist visu sezonu, jo gan “Knicks”, gan Porziņģa puse pret latvieša veselību un gatavību iziet laukumā izturas ar lielu piesardzību. Tomēr dakteris Altčeks (veica Kristapa ceļgala operāciju) liepājnieka ACL plīsumu raksturojis ar “labākajām prognozēm” sadzīt sekmīgi un bez aizķeršanās, jo papildus netika pārrautas citas svarīgas saites vai audi.

Šī iemesla dēļ fizioterapeite Stefānija Bela tic, ka Porziņģis šosezon tomēr vēl izies laukumā, jo pēc pilnīgas saišu sadzīšanas Kristapam vēl būs laiks uzņemt labu fizisko formu. Laukumā izejot pat uz dažām minūtēm, uzbrucēja pārliecībai par saviem spēkiem tas nāks tikai par labu, raugoties jau nākamās sezonas kontekstā.

Kopumā var teikt, ka Porziņģa ACL plīsums bija ļoti “tīrs”, taču, ņemot vērā Kristapa augumu un ķermeņa uzbūvi, standarta prognozes (atgriešanās laika posms no decembra līdz februārim) uz latvieti tomēr neattiecas. Tāpat “Knicks” šosezon necīnīsies par neko nopietnu, kā arī Kristapa brīvā aģenta statuss nākamvasar liek domāt, ka visas iesaistītās puses ir ieinteresētas Porziņģa atveseļošanās procesam pieiet ar piesardzību. Tomēr, pat ņemot vērā visus šos apstākļus, domājams, ka Kristaps šosezon tomēr vēl pagūs iziet laukumā.

Brunis prognozē Brieža – Gevora cīņas iznākumu

Kā jau liels sporta eksperts Brunis ar nepacietību gaida Lāčplēša dienas rītu, kad Mairis Briedis aizvadīs Supersērijas cīņu ar vācieti Noelu Gevoru. Viņš atklāj savas domas par izteikumiem abu bokseru nometnēs un sasaista tos ar savām prognozēm par šī mača iznākumu. Kā domā tu? Veic likmes 11.lv jaunajā totalizatorā!

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar