ESPN nepiekrīt Brieža-Gevora cīņas iznākumam

Mairis Briedis. sportazinas.com
Foto: Valery Sharifulin/TASS

Jau vēstīts, ka agrā svētdienas rītā (pēc Latvijas laika) ASV pilsētā Čikāgā Pasaules boksa Supersērijas (WBSS) ceturtdaļfināla duelī pirmā smagā svara kategorijā (līdz 90,7 kilogramiem) pēc punktiem pārspēja Vācijas pārstāvi Noelu Gevoru, kurš pazīstams arī ar vārdu Norairs Mikaeljans.

Kaut arī ringā bija vērojama visai līdzīga spēkošanās, pat ar nelielu pārsvaru izceļoties Gevoram, pēc 12 raundu cīņas tiesneši vienbalsīgi pēc punktiem par uzvarētāju pasludināja latvieti Briedi. Meksikas tiesnesis Bendžamins Rendons uzvaru piešķīra ar rezultātu 116:110, amerikānis Stīvs Morovs ar 115:111, savukārt amerikānis Hūberts Mins – ar 114:112.

Latvijas labākais bokseris tādējādi otro sezonu pēc kārtas sasniedzis WBSS pusfinālu, kur cīnīsies ar poli Kšištofu Glovacki.

Pēc Brieža un Gevoras dueļa netrūka tādu, kas apstrīdēja tiesnešu pieņemto lēmumu, tostarp arī ietekmīgais Ziemeļamerikas medijs ESPN, kas pēc saviem aprēķiniem uzvaru ar rezultātu 115:111 piešķīra Vāciju pārstāvošajam Gevoram.

Pēc cīņas preses konferencē strīdīgo lēmumu sevišķi komentēt nevēlējās ar WBSS organizators Kalle Zauerlands.

“Domāju, ka cīņa bija sīva. Manuprāt, pirmie raundi bija haotiski, kas varēja būt par labu jebkurai pusei. Vidējie raundi piederēja Mikaeljanam, bet pēdējie noteikti Briedim. Neuzskatu, ka uzvara būtu nozagta. Ceturtais tiesnesis cīņu novērtēja kā neizšķirtu. Par laimi mums nevajadzēja ceturto tiesnesi.”

Savukārt Briedis nevēlējās plašāk komentēt notikumus ringā, respektējot tiesnešu pieņemto lēmumu un atzīstot, ka cīņas vidū varēja demonstrēt labāku sniegumu.

“Neesmu redzējis cīņu no malas, tāpēc nevaru to komentēt. Uzskatu, ka cīņas vidu mazliet nogulēju, bet sākumu un beigas uzvarēju. Tiesneši redz no malas, tas ir viņu darbs – tāds nu bija viņu lēmums.”

Pasaules boksa Supersērijas cīņas atgriezīsies 2019. gadā, kad tiks noskaidroti sacensību finālisti. Cīņu norises vietas vēl nav zināmas.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar