ESPN žurnālists: Kjūbanu vajadzēja diskvalificēt uz pusgadu

Marks Kjūbans, Sportazinas.com
Foto: EPA/LETA

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Dalasas “Mavericks” īpašniekam Markam Kjūbanam pienācās pusgada diskvalifikācija, raidījumā “The First Take” izteicās ESPN žurnālists Stīvens A. Smits.

NBA pirms septiņiem mēnešiem veica padziļinātu izmeklēšanu, jo “Sports Illustrated” publicēja pētījumu par to, ka pret “Mavericks” sieviešu kārtas darbiniecēm netiek izrādīta cieņa, kā arī viņas cietušas no seksuālas agresijas. Izmeklēšanā tika iztaujāti 215 “Mavericks” darbinieki, kā arī izskatīti vairāk nekā 1,6 miljoni dokumentu, e-pastu un īsziņu. Secināts, ka kluba vadība šajā ziņā ir neefektīva un tai trūkst iekšējās kontroles.

“The First Take” vadītājs uzskata, ka miljardieris zinājis, kas notiek Dalasas “Mavericks” organizācijā, taču nav vēlējies sevišķi tajā iedziļināties. Tāpat žurnālists uzsvēra, ka līga bijusi pārāk maiga soda apmēros, un ierosināja diskvalificēt Kjūbanu, kā arī komandai atņemt kādu no drafta izvēlēm.

“Lielākoties viņš ir dinamisks un ļoti labs īpašnieks. Man to ir ļoti grūti pateikt, bet Kjūbanu vajadzēja diskvalificēt uz pusi sezonas. Viņam vajadzēja aizliegt atrasties NBA spēlēs, tāpat vajadzēja aizliegt nodarboties ar biznesu basketbolā. Viņam pienācās diskvalifikācija uz sešiem mēnešiem, un komandai vajadzēja atņemt pirmās kārtas drafta izvēli. Ja tu esi komandas īpašnieks, tu neatbildi tikai par basketbola pusi, bet par visu, kas notiek tavā organizācijā,” uzsvēra Smits.

Spēcīgākā basketbola līga pasaulē pieļāva iespēju sodīt Kjūbanu, taču viņš izlēma veikt ziedojumu desmit miljonu ASV dolār apmērā. Tas kluba īpašniekam ļaus izvairīties no turpmākām sankcijām.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par