ESPN žurnālists: Ovečkins jau tagad ir labākais vārtu guvējs NHL vēsturē

Aleksandrs Ovečkins, sportazinas.com
Aleksandrs Ovečkins | Foto: Vašingtonas Capitals

Ziemeļamerikas medija ESPN žurnālists Gregs Višinskis uzskata, ka Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Vašingtonas “Capitals” uzbrucējs jau tagad var tikt uzskatīts par labāko vārtu guvēju NHL vēsturē.

34 gadus vecais Ovečkins guvis 698 vārtus NHL regulārajos turnīros. Visu laiku rekords pieder NHL leģendai Veinam Greckim, kurš karjeras laikā pretinieku vārtsargus pārspējis 894 reizes. Šobrīd “Capitals” kapteinis ieņem astoto vietu visu laiku labāko snaiperu sarakstā. Paredzams, ka šosezon Ovečkins varētu apsteigt septītajā pozīcijā esošo Maiku Gartneru, kura kontā 708 vārti.

“Ovečkinu jau tagad varam uzskatīt par labāko vārtu guvēju NHL vēsturē,” saka Višinskis. “Desmit gadu laikā neviens tā arī nav atradis ieroci pret viņa šāvienu. Ja viņš negūs savainojumu, tad tā būs kārtējā sezona ar 50, bet, iespējams, arī ar 60 vārtiem. Piemēram, Greckim pēdējā sezona ar 60 vārtiem bija 26 gadu vecumā,” raksta žurnālists.

“Ir viens ļoti svarīgs aspekts. Ovečkins savus vārtus gūst tajā laikā, kad NHL spēlē visu laiku labākie hokejisti, tajā skaitā vārtsargi. Tie nav Dominiks Hašeks vai Martins Brodo, tomēr mūsdienu vārtsargiem ir daudz labāka tehnika un citas iemaņas. Negribu noniecināt Veina nopelnus, bet salīdzināt mūsdienu vārtsargus ar 80. gadu vārtu vīriem ir tas pats, kas lāzerķirurgu ar dakteri, kurš jūs ārstē ar dēļu terapijas palīdzību,” uzskata ESPN apskatnieks.

“Ja Ovečkins būs vesels (bet mēs redzam, ka krievu mašīna reti kad salūzt), tad kļūsim par aculieciniekiem rekorda krišanai. Tas nesanāca Mario Lemjē, kura ķermenis vairs nespēja turēt līdzi. Tas nesanāca Jaromīram Jāgram, kurš nespēja pretoties Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kardinājumam. Lai panāktu Grecki, Ovečkinam vidēji jāgūst 30 vārti katrā no nākamajām sešām sezonām. Lai kā viss beigtos, mēs jau šobrīd redzam NHL visu laiku labākā vārtu guvēja dominanci,” noslēdza Višinskis.

Krievu hokejists pārstāv “Capitals” kopš 2005. gada. Viņa līgums ar komandu ir spēkā līdz 2020./2021. gada sezonas beigām.

Karjeras laikā Ovečkins izcīnījis vienu Stenlija kausu, trīs pasaules čempiona titulus un daudz dažādu individuālo balvu, tajā skaitā astoņas reizes kļuvis par Morisa Rišāra trofejas ieguvēju regulārās sezonas labākajām vārtu guvējam.

ESPN atzīst Ovečkina golu par skaistāko vārtu guvumu NHL vēsturē (VIDEO)

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par