Etiopijas skrējēji triumfē Berlīnes maratonā gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē

26/09/2021 15:43
Gotitoma Gebreslase

Etiopiešu skrējējs Guje Adola svētdien uzvarēja Berlīnes maratonā, bet viņa tautietis Kenenisa Bekele, kurš ir uzvarējis Berlīnes maratonā divas reizes, finišēja trešais. Adola uzvarēja maratonā ar laiku divas stundas, desmit minūtes un 45 sekundes, kas bija par četrām minūtēm lēnāk nekā kenijiešu skrējēja Eliudes Kipčoges 2018.gadā sasniegtais Berlīnes maratona rekords – divas stundas, viena minūte un 39 sekundes.

Bekele, kurš bija pirmais Berlīnē 2016. un 2019.gadā, centās labot savu personisko rekordu, taču finišēja vien trešais, zaudējot uzvarētājam minūti un divas sekundes. Viņš bija līderpozīcijās un pēc 15 kilometriem pat bija par 25 sekundēm priekšā Kipčoges pasaules rekorda tempam, taču pēc tam atkāpās no vadošās lomas. Bekeli apsteidza Adola un arī otrās vietas ieguvējs kenijietis Betvels Jegons. Kad distancē bija atlikuši septiņi kilometri, Adola izvirzījās vadībā un spēja saglabāt pirmo pozīciju līdz pat finišam.

“Skrējiens sākumā bija ļoti ātrs, vadošā grupa nespēja noturēt tempu, tāpēc es izmantoju iespēju izvirzīties vadībā,” pēc uzvaras teica Adola.  Berlīnes maratons Berlīnes ielās bija pirmais no sešiem lielajiem pasaules maratoniem kopš Covid-19 pandēmijas sākuma, kurā piedalījās augstākās klases atlēti un citi skrējēji, kopā sapulcējot apmēram 25 tūkstošus cilvēku.  30 gadus vecajam Adolam šī ir pirmā uzvara lielajā maratonā. 2017.gada Berlīnes maratonā, kas arī bija etiopieša debija maratona distancē, viņš ieņēma otro vietu, zaudējot rekordistam Kipčogem.

Savukārt etiopiešu skrējēja Gotitoma Gebreslase svētdien uzvarēja Berlīnes maratonā sievietēm, kopā ar tautieti Adolu, kurš uzvarēja vīriešu konkurencē, svinot dubultuzvaru. 26 gadus vecā skrējēja Gebreslase finišēja divās stundās 20 minūtēs un deviņās sekundēs, nodrošinot Etiopijai divas pirmās vietas sieviešu maratonā. Otrajā vietā finišēja Gebreslases tautiete Hijota Gebrekidana, kura uzvarētājai zaudēja minūti un 14 sekundes, bet labāko trijnieku noslēdza vēl viena etiopiešu skrējēja Helēna Tola, no uzvarētājas atpaliekot divas minūtes un 56 sekundes.

“Neskatoties uz to, ka tas bija mans pirmais maratons, skrēju, lai uzvarētu,” teica Gebreslase. “Berlīnes skrējiens bija ļoti patīkams, un es gribētu šeit atgriezties.” Gebrekidana, kura finišēja otrā, ir ātrākā sieviete pasaulē maratona distancē. Šī gada aprīlī viņa Milānā sasniedza jaunu pasaules rekordu sievietēm – divas stundas, 19 minūtes un 35 sekundes. 2020.gadā Berlīnes maratons nenotika Covid-19 pandēmijas dēļ, bet 2019.gadā uzvaru sieviešu konkurencē izcīnīja Ašete Bekere.

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…