Eurobasket statistika: Porziņģis augstās vietās

14/09/2017 10:41

Latvijas basketbola izlases zvaigzne Kristaps Porziņģis ir trešais rezultatīvākais spēlētājs un pirmais bloķētāju sarakstā pēc Eiropas čempionātā (EČ) notikušajām ceturtdaļfināla cīņām, kamēr Latvijas izlase ir saglabājusi turnīra rezultatīvākās komandas godu.

Kā vēstīts, latvieši otrdien ceturtdaļfinālā ar 97:103 zaudēja Slovēnijai, turnīru noslēdzot piektajā vietā, kas ir komandas labākais sasniegums kopš neatkarības atgūšanas.

Eiropas čempionātā ir atlikušas vien četras spēles, jo ceturtdien pusfinālā Spānija tiksies ar Slovēniju, bet piektdien Serbija mērosies spēkiem ar Krieviju, savukārt svētdien notiks cīņas par medaļām.

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Ņujorkas “Knicks” zvaigzne Porziņģis ceturtdaļfinālā pret slovēņiem sameta 34 punktus.

Savukārt septiņos mačos viņš vidēji guva 23,6 punktus, kas dod trešo vietu rezultatīvāko spēlētāju sarakstā. Turnīra rezultatīvākais spēlētājs ar 24,0 punktiem ir krievs Aleksejs Šveds, kuram ar 23,7 punktiem seko vācietis Deniss Šrēders, kuram turnīrs arī jau noslēdzies. Ceturtais ar 22,5 punktiem ir horvāts Bojans Bogdanovičs, bet piekto vietu ar 21,9 punktiem ieņem Slovēnijas izlases līderis Gorans Dragičs.

Porziņģis vidēji mačā nobloķējis 1,9 metienus, šajā statistikas rādītājā būdams līderis, bet ar 1,7 blokiem viņam seko spānis Marks Gasols un ukrainis Artjoms Pustovijs.

Porziņģis vidēji mačā iekrājis 23,4 efektivitātes koeficienta punktus, kas viņam dod trešo vietu, bet 14.vietā ar 19 punktiem ir Jānis Timma. Līdz šim produktīvāko sniegumu turnīrā demonstrējis brits Gabriels Olaseni, kurš ticis pie 26,8 efektivitātes koeficienta punktiem, kamēr lietuvietis Jons Valančūns iekrāja 23,5 efektivitātes punktus spēlē.

Savukārt piektais labākais piespēlētājs turnīrā ir Latvijas izlases saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks, kurš vidēji mačā asistējis 6,6 rezultatīvos uzbrukumos, kamēr pirmo vietu ar 7,2 piespēlēm ieņem lietuvietis Mants Kalnietis, lietuviešiem turnīru noslēdzot astotdaļfinālā.

Šajā čempionātā Strēlnieks mačā pret Beļģiju veica 13 rezultatīvas piespēles, labojot Latvijas izlases rekordu Eiropas čempionātos. 2001.gadā ar 12 rezultatīvām piespēlēm izcēlās Raimonds Miglinieks.

Pēc četrām kārtām Strēlnieks bija labākais piespēļu dalītājs, taču nedēļas nogalē gūtās infekcijas dēļ viņš nevarēja pilnvērtīgiem spēkiem aizvadīt spēli pret Turciju, otrajā puslaikā nespēlējot un paliekot bez rezultatīvām piespēlēm.

Timma realizējis 53,8% tālmetienu, kas viņam dod astoto vietu turnīra labāko snaiperu sarakstā, kamēr Porziņģis ar 89,6% ir septītais labākais soda metienu izpildītājs, bet metienos no spēles viņš ar 53,4% ir astotais.

Labākais cīnītājs zem groziem Latvijas izlasē arī bija Porziņģis, kurš vidēji mačā savāca 5,9 atlēkušās bumbas, kas viņam šajā statistikas rādītājā dod 24.vietu. Līderis ar 12,0 bumbām zem groziem ir lietuvietis Jons Valančūns.

Pēc spēles ar Slovēniju Latvija saglabājusi pirmo vietu rezultatīvāko izlašu sarakstā, vidēji mačā gūstot 91,6 punktus, kamēr otrā ir Slovēnija ar 89,7 punktiem spēlē.

No spēles latvieši trāpīja 49,3% metienu, ieņemot trešo vietu. Viņi trāpīja 84,4% soda metienu, kas ir labākais rādītājs, divpunktu metienos latvieši ar 56,2% ir trešie, bet no perimetra ar 39,9% precizitāti otrie.

Vidēji mačā Latvijas izlase veic 24,3 rezultatīvas piespēles, kas ir otrs labākais rādītājs, bet cīņā par atlēkušajām bumbām Latvija ieņem vien 15.vietu, tiekot pie vidēji 33,7 bumbām spēlē. Visbeidzot, vidēji mačā Latvija pieļāva 11,0 kļūdas, bet mazāk spējušas vien Itālija un Ungārija.