“Everton” atspēlējas un pirms pēdējās kārtas nodrošina palikšanu premjerlīgā

20/05/2022 11:38
Liverpūles

Anglija

Vietu Anglijas futbola premjerlīgā ceturtdien saglabāja Liverpūles komanda “Everton”, kas pārceltajā 33.kārtas mačā atspēlēja divu vārtu deficītu un ar 3:2 (0:2) savā laukumā pieveica Londonas “Crystal Palace” komandu.

Pirmajā puslaikā Žans Filips Mateta un Džordans Ajū  guva vārtus viesu labā un “Crystal Palace” izvirzījās vadībā ar 2:0, tomēr Frenka Lemparda trenētā “Everton” spēles otrajā pusē spēja lauzt mača gaitu un izraut uzvaru. Pirmos vārtus mājiniekiem 54.minūtē atguva Maikls Kīns, 75.minūtē Ričarlisons panāca 2:2, bet uzvaras vārtus piecas minūtes pirms mača beigām “Everton” labā guva Dominiks Kalverts-Lūins. Vienu kārtu pirms čempionāta beigām “Everton” ar 39 punktiem nostiprinājās 16.vietā, garantējot vietas saglabāšanu premjerlīgā.

Citos pārceltajos mačos ceturtdien tika fiksēti neizšķirti. Trešajā vietā esošā Londonas “Chelsea” savā laukumā spēlēja neizšķirti 1:1 (1:1) ar Lesteras “City”, kamēr Birmingemā vietējā “Aston Villa” ar tādu pašu rezultātu noslēdza spēli pret “Burnley”. Izcīnītais punkts ļāva “Burnley” atstāt izkrišanas zonu. Bērnlijas vienības rēķinā pēc 37 spēlēm ir 35 punkti un 17.pozīcija. Tāds pats punktu skaits ir 18.vietā izkrišanas zonā esošai Līdsas “United” komandai, kurai ir sliktāka gūto un zaudēto vārtu attiecība.

Anglijas čempioni tiks noskaidroti pēdējā kārtā, kurā arī izšķirsies kura komanda kopā ar “Watford” un Noridžas “City” premjerlīgu pametīs. Kopvērtējumā pirms pēdējās kārtas Mančestras “City” par vienu punktu apsteidz “Liverpool”. Noslēdzošajos mačos Mančestras “City” svētdien savā laukumā uzņems 14.vietā esošo “Aston Villa”, bet liverpūlieši mājās spēlēs ar astotās pozīcijas īpašnieci Vulverhemptonas “Wanderers”. Cīņā par palikšanu premjerlīgā “Burnley” mājās spēlēs ar 12.vietā esošo Ņūkāslas “United”, kas pēdējā kārtā ar 2:0 uzvarēja Londonas “Arsenal”, bet Līdsas “United” izbraukumā tiksies ar 11.pozīcijā esošo “Brentford”, kura pēdējā mačā ar 3:2 pārspēja “Everton”.

Vācija

Uzvaru cīņā par atgriešanos Vācijas futbola bundeslīgā ceturtdien izcīnīja Hamburgas SV vienība, kas pārspēļu pirmajā mačā viesos ar 1:0 (0:0) pieveica Berlīnes “Hertha” komandu. Hamburgas SV, kas bundeslīgu atstāja pirms četriem gadiem, šosezon pēc spēka otrajā līgā Vācijā ieņēma trešo vietu, kamēr “Hertha” palika 16.vietā spēcīgāko divīzijā un spiesta cīnīties par palikšanu labāko pulkā. Pirmajā puslaikā vārti netika gūti, bet otrā puslaika sākumā precīzs sitiens padevās 21 gadu vecajam nīderlandiešu pussargam Ludovitam Raisam, kurš ar trāpīgu sitienu izcēlās 57.minūtē.

Raiss saņēma piespēli kreisajā flangā un šķietami izpildīja piespēli soda laukumā, taču bumba iegriezās tālajā vārtu stūrī, sniedzot Hamburgas komandai uzvaru. “Nav svarīgi, kas gūst vārtus un kādā veidā,” pēc mača teica Raiss. “Galvenais ir palikt uz pozitīvas nots un koncentrēties pirmdienas spēlei.” Atbildes mačs Hamburgā notiks 23.maijā, bet vietu bundeslīgā izcīnīs komanda, kas būs pārāka divu maču summā.