“Everton” un “Crystal Palace” nonāk premjerlīgas līderpozīcijās

19/09/2020 21:42
Londonas

Anglijas premjerlīgā otro uzvaru sestdien izcīnīja un līderpozīcijās izvirzījās Liverpūles “Everton” un Londonas “Crystal Palace”, kas lika Mančestras “United” sezonu sākt ar zaudējumu.

Liverpūles “Everton” savā laukumā sagrāva “West Brom” ar 5:2 (2:1).

Viesus desmitajā minūtē vadībā izvirzīja Greidijs Diangana. Pēc tam, kad mājinieki bija guvuši otros vārtus pirmā puslaika nogalē, sarkano kartīti par rupjību nopelnīja viesu aizsargs Kīrens Gibss, kā arī treneris Slavens Biličs.

Ar “hat-trick” izcēlās Dominiks Kalverts – Lūins, kurš guva komandas pirmos un pēdējos divus vārtus, kuri krita ar četru minūšu pauzi.

Septiņi vārti tika gūti arī mačā, kurā Līdsas United” mājās pārspēja Londonas “Fulham” ar 4:3 (2:1).

Elders Košta mājiniekiem guva pirmos vārtus piektajā minūtē un pēdējos 57.minūtē, panākot 4:1, bet pa vidu 34.minūtē Aleksandars Mitrovičs ar 11 metru soda sitienu rezultātu izlīdzināja – 1:1. Viņš 67.minūtē guva arī mača pēdējos vārtus.

Visbeidzot sezonu ar neveiksmi sāka Mančestras “United”, kuras pirmā spēle tika atcelta un kura sestdien savā laukumā ar 1:3 (0:1) zaudēja Londonas “Crystal Palace”.

Jau septītajā minūtē viesus vadībā izvirzīja Andross Taunsends. 72.minūtē 11 metru soda sitienu nerealizēja un iespēju dubultot pārsvaru garām palaida Džordans Ajo, bet vēl pēc divām minūtēm “pendeli” viesu labā izpildīt devās Vilfrīds Zaa, kurš nekļūdījās.

Cerību stariņš mājiniekiem paspīdēja 80.minūtē pēc Donija van de Bēka gūtajiem vārtiem, taču vēl pēc piecām minūtēm ar saviem otrajiem vārtiem mačā to nodzēsa Zaa – 3:1.

Sestdien notiks vēl viens mačs Londonas “Arsenal” – Vesthemas “United”. Uzvaras gadījumā arī “lielgabalnieki” pievienosies līderu duo.

Vācija

Vācijas bundeslīgas sezonas pirmajā spēlē piektdien Minhenes “Bayern” futbolisti jauno sezonu savā laukumā iesāka tikpat pārliecinoši, kā beidza iepriekšējo, sagraujot Gelzenkirhenes “Schalke 04” ar 8:0.

Vakara centrālajā cīņā Dortmundes “Borussia” savā laukumā sagrāva Menhengladbahas “Borussia” ar 3:0 (1:0).

Mājiniekiem divus vārtus guva Erlings Hālands, vienus no 11 metru atzīmes, bet atklāja rezultātu Džovanni Reina.

Graujošu uzvaru viesos svinēja arī ambiciozā Berlīnes “Hertha”, kas pieveica Brēmenes “Werder” ar 4:1 (2:0).

Spēles likteni Berlīnes klubs izšķīra pirmā puslaika beigās ar Petera Pekarika vārtiem 42.minūtē un Dodi Lukebakio “golu” kompensācijas laika otrajā minūtē.

“Koln”, kuras sastāvā mačam nebija pieteikts “Valmieras” izīrētais Toluvalase Arokodare, zaudēja “Hoffenheim” ar 2:3 (1:2).

Viesiem Andrejs Kramaričs guva trīs vārtus, un mājinieki spēja atspēlēties vien divreiz. Pirmos vārtus viņš iesita ceturtajā minūtē, otros ar 11 metru soda sitienu iesita puslaika kompensācijas laika trešajā minūtē, bet trešos – uzvaras vārtus – mača kompensācijas laika otrajā minūtē.

Kramaričs kopā ar “Bayern” spēlētāju Seržu Njabrī tagad dala pirmo vietu līgas snaiperu sarakstā.

Punktu pirmajā spēlē pēc pakāpšanās no otrās bundeslīgas viesos izcīnīja Bīlefeldes”Arminia”, kas spēlēja 1:1 (0:0) ar Frankfurtes “Eintracht”.

Viesi 51.minūtē pat pabija vadībā, “golu” iesitot Sebio Suku, taču 11 minūtes vēlāk izlīdzinājumu panāca Andrē Silva.

Kas izdevās Bīlefeldes klubam, savā laukumā nesanāca “VfB Stuttgart”, kas piekāpās “Freiburg” ar 2:3 (0:2).

Turklāt jau līdz 48.minūtei mājinieki bija nokļuvuši zaudētāju lomā ar 0:3.

Vēl vienā mačā Berlīnes “Union” piekāpās “Augsburg” ar 1:3 (0:1).

Jau ziņots, ka līgas sezonas atklāšanas mačā piektdien Minhenes “Bayern” sagrāva Gelzenkirhenes “Schalke 04” ar 8:0 (3:0).

Iepriekšējā sezonā “Bayern” Vācijā izcīnīja pirmo vietu bundeslīgā un uzvarēja Vācijas kausa izcīņā, bet starptautiskajā arēnā svinēja panākumu arī Čempionu līgā.