F-1 leģenda Lauda nogādāts intensīvajā aprūpē

Nikijs Lauda, Sportazinas.com
Nikijs Lauda Foto: businessinsider.com

Austriešu Formula-1 leģenda , kurš savulaik kļuva par trīskārtēju pasaules čempionu, nogādāts Vīnes slimnīcas intensīvās aprūpes nodaļā.

69 gadus vecā Laudas veselības stāvoklis pasliktinājās aizvadītajā vasarā, kad pēc vīrusa saķeršanas Ibizā viņam nācās veikt plaušu transplantācijas operāciju. Tā aizritēja sekmīgi un rudenī motorsporta leģenda uzsāka rehabilitācijas procesu.

Pēc vairāku mēnešu veseļošanās Lauda ar ģimeni Ziemassvētku brīvdienās nolēma atgriezties Ibizā, kur saaukstēšanās rezultātā bijušā sportista veselības stāvoklis strauji pasliktinājās novājinātas imunitātes dēļ.

Šobrīd nav zināma precīzāka informācija par trīskārtējā F1 čempiona veselības stāvokli, tomēr, visticamāk, viņa atgriešanās darbā “Mercedes” komandas konsultanta amatā nenotiks jau sezonas pirmajā posmā Austrālijā, kā tas sākotnēji bija paredzēts, lai gan parasti saaukstēšanās tik neilgi pēc nopietnas operācijas tiek ārstēta ļoti piesardzīgi, un Lauda jau nākamnedēļ varētu pamest slimnīcu.

Austriešu braucējs Formula-1 čempionātā startēja no 1971. līdz 1985. gadam, izcīnot trīs čempiona titulus, bet pēc karjeras daudz laika veltīja savas aviokompānijas “Lauda Air” uzturēšanai. Laudas leģendārā cīkstēšanās ar britu braucēju Džeimsu Hantu attēlota 2013. gadā Holivudā uzņemtajā filmā “Rush”.

Informāciju sagatavoja: F1.lv

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par