Fani iebalso četrus latviešus visu laiku IIHF simboliskajā izlasē

Sandis Ozoliņš, sportazinas.com
Sandis Ozoliņš | Foto: Edijs Pālens / LETA

Starptautiskā hokeja federācija () paziņojusi rezultātus visu laiku turnīra simboliskās izlases balsojumā, tajā tikuši arī četri Latvijas izlases pārstāvji.

Līdzjutējiem bija iespēja izvēlēties savu visu laiku simbolisko starptautisko izlasi no 16 valstu spēlētājiem.

Visvairāk balsu saņēma leģendārais Veins Greckis no Kanādas, kuram sekoja čehu zvaigzne Jaromirs Jāgrs, kurš 48 gadu vecumā joprojām nav beidzis spēlēt hokeju.

Pārējiem spēlētājiem bija redzams, ka fani no Latvijas atkal ir aizrautīgi balsotāji. Artūrs Irbe ieņem vietu izlasē, aiz sevis atstājot Dominiku Hašeku, Vladislava Tretjaku un Henriku Lundkvistu favorītus. Aizsardzības pāri veido Sandis Ozoliņš un Kārlis Skrastiņš (nākamie balsojumā bija Zdeno Hara un Niklass Lidstrēms), bet kā trešais uzbrucējs noteikts Sergejs Žoltoks, kurš saņēma par pāris balsīm vairāk nekā cits Latvijas hokeja leģenda Helmuts Balderis.

Ozoliņš Latvijas izlasē pasaules čempionātos aizvadījis 16 spēles, kuru laikā sakrājis 11 (3+8) punktus, bet Skrastiņa rēķinā ir 52 mači un 22 (11+11) punkti. Tikmēr Irbe 42 spēlēs vidēji ielaidis 2,31 ripas un atvairījis 91,3% metienu. Žolotkam pasaules čempionātos ir 30 spēles un 25 (15+10) punkti, bet Znarokam 20 mačos ir 19 (8+11) punkti.

Iepriekš IIHF nosauca Latvijas hokeja visu laiku simbolisko izlasi, kurā bija iekļauti – Irbe, Ozoliņš, Skrastiņš, Žoltoks, kā arī Oļegs Znaroks un Helmuts Balderis.

IIHF nosauc Latvijas hokeja visu laiku simbolisko izlasi

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par