Fantastiskais Gulbis turpina dominēt un atnes komandai uzvaru Ogrē

10/10/2020 16:21
Māris Gulbis

“Ogres” basketbolisti sestdien “Pafbet” Latvijas-Igaunijas basketbola līgas (LIBL) 2020./2021.gada sezonas trešās kārtas spēli iesāka daudzsološi, tomēr dueļa turpinājumā neprata nosargāt pārsvaru, ciešot neveiksmi pret “Ventspili”, kas vēl zaudējuma rūgtuma garšu nav sajutusi.

“Ventspils” viesos ar 83:76 (19:16, 20:19, 22:17, 22:24) uzvarēja “Ogri, svinot jau trešo panākumu pēc kārtas.

Uzvarētāju labā 34 punktus un septiņas atlēkušās bumbas nopelnīja Māris Gulbis, kamēr Artūrs Ausējs izcēlās ar 17 punktiem. “Ogres” komandā rezultatīvākais ar 25 punktiem un piecām bumbām zem groziem bija Džordans Eliots Laionss, taču vēl 12 punktus pievienoja Uģis Pinete.

Ogrēnieši jau pašā spēles ievadā pēc trim nospēlētām minūtēm bija vadībā ar 12:5, jo tālmetienu realizēja Rinalds Sirsniņš. Teju nākamās piecas ar pusi minūtes mājinieki pretinieku grozā nespēja raidīt nevienu bumbu, kamēr ventspilnieki, pateicoties Kristofera Kofija divpunktu metienam, jau ieguva trīs punktu vadību – 15:12. Tikmēr pašā ceturtdaļas izskaņā Kapteinim Gulbim ar trim iemestiem “sodiņiem” pārsvaru izdevās palielināt līdz +5 (19:14).

Otrās ceturtdaļas vidū Kaspara Bērziņa tālmetiens vēlreiz vadībā izvirzīja mājiniekus (23:22), bet četras minūtes līdz pirmā puslaika beigām tablo jau vēstīja 33:27 par labu “Ogrei”. Atlikušajā laikā ogrēniešiem atkal piekliboja metienu realizācija, kas “Ventspilij” pirmo puslaiku ļāva noslēgt ar vadību 39:35. Nākamajās desmit minūtēs “Ventspils” pārsvars lēnām pieauga, “Ogrei” aizvien nespējot uzlabot metienu realizāciju.

Pēdējās desmit minūtes “Ogre” iesāka ar deviņu punktu deficītu (52:61), bet pēc nepilnām četrām spēlētām minūtēm, pateicoties Pinetes īsā laikā gūtiem pieciem punktiem, pretinieku pārsvars bija vien groza attālumā – 61:63. Četras minūtes līdz spēles beigām Ausējs īsā laika posmā iemeta divus tālmetienu un pievienoja vienu precīzu “sodiņu” (75:69), kas lielā mērā arī izšķīra spēles likteni.

Mazāk nekā minūti līdz dueļa beigām Laionss ar tālmetienu samazināja viesu pārsvaru (76:80), taču tie bija pēdējie ogrēniešu punkti, kā rezultātā piedzīvots jau otrais zaudējums šosezon.

Ogrēnieši sezonas sākumā ar 63:81 piekāpās “VEF Rīga” komandai, bet otrajā mačā ar 86:67 pārspēja “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” komandu. Ventspilniekiem, teicamu spēli demonstrējot komandas kapteinim Mārim Gulbim, sezonu sākuši ar divām, bet ne vieglām uzvarām – 92:91 pār “Liepāju” un 91:85 pār “Latvijas Universitāti”.

“Ogrei” iepriekšējā sezona bija labākā komandas vēsturē, jo LIBL izdevās izcīnīt otro vietu aiz “VEF Rīga”. Šādas pozīcijas komandām bija arī Latvijas čempionātā, kur “Ventspils” tika pie bronzas.

Arī šajā sezonā Ogres komandu vada Nikolajs Mazurs, tāpat sastāvā palikuši iepriekšējās sezonas pamatspēki Rinalds Sirsniņš, Kristaps Dārgais, Kaspars Bērziņš, Renārs Magone, Rihards Zēbergs, Jānis Pozņaks, Jānis Antrops un citi, bet klāt nākuši Uģis Pinete, kā arī amerikāņi Andrē Volkers un Džordans Eliots Laionss.

Tikmēr “Ventspils” komandu šosezon vada ventspilnieks Gints Fogels, bet kluba budžets būs samazināts par 56%. Tas gan nav traucējis nokomplektēt gana labu sastāvu, kurā būs tādi basketbolisti kā Artūrs Ausējs, Kristaps Mediss, Māris Gulbis, Andrejs Šeļakovs un Kristaps Ķilps. Sezonas sākumā sastāvā ir arī divi amerikāņi – Kristofers Kofijs un Kemerons Randlss.

Iepriekšējā sezonā abās savstarpējās spēlēs bija ogrēnieši – 93:89 un 97:92.

Vēlāk sestdienas pievakarē “Elektrum” Olimpiskajā centrā mājinieki “VEF Rīga” ar 105:90 (23:14, 24:27, 27:20, 31:31) uzvarēja “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”.

“VEF Rīga” rindās rezultatīvākais ar 27 punktiem bija Kails Olmens, bet 18 punkti un septiņas bumbas zem groziem Maiklam Kaizeram. Valmieras vienības rindās 31 punkts, piecas atlēkušās bumbas un tikpat rezultatīvas piespēles Edmundam Elksnim, taču Klāvs Dubults pievienoja 17 punktus un deviņas atlēkušās bumbas.

Mājinieki pirmo ceturtdaļu noslēdza ar deviņu punktu pārsvaru, bet mazāk nekā četras minūtes līdz puslaika beigām jau bija vadībā ar 40:27. Lai arī likās, ka valmierieši ir “izgāzuši” spēles pirmo daļu, turpinājumā kapteinis Edmunds Elksnis ātri sešus punktus atguva, kamēr Ervīna Jonāta tālmetiens jau panāca -4 (36:40). Valmieras komanda pirmajā puslaikā arī pietuvojās līdz trīs punktu deficītam, bet puslaiku zaudēja ar 41:47.

Trešajā ceturtdaļā viesi labi uzņemto tempu zaudēja, bet “vefieši” bija precīzi uzbrukumā un arī kārtīgi saimniekoja zem groziem. Aizija Pinjeiro trešdaļa izskaņā guva četrus punktus pēc kārtas (71:55), vēlāk izcēlās arī Artis Ate, bet Māris Ziediņš ar tālmetienu panāca -15 (59:74). Noslēdzošajās desmit minūtēs “vefieši” vadības grožus no rokām neizlaida un ar stabilu sniegumu sagaidīja finālsvilpi.

Pēdējo divu sezonu Latvijas čempione “VEF Rīga” sezonu sākusi ar divām pārliecinošām uzvarām – 81:63 pār “Ogri” un 104:63 pār “Liepāju”. Valmierieši sezonas ievadā ar 85:70 pārspēja “Latvijas Universitāti”, bet pēc tam ar 67:86 atzina “Ogres” pārākumu.

“VEF Rīga” vienību arī šajā sezonā cīņā ved Jānis Gailītis, bet sastāvā ir tādi valstsvienības spēlētāji kā Artis Ate, Mārcis Vītols un Aigars Šķēle. No ārzemju leģiona sezonu Rīgas komandā uzsākuši četri – jau iepriekš iepazītais soms Aleksandrs Madsens, kā arī amerikāņi Maikls Kaizers, Aizija Pinjeiro un Kails Olmens.

Arī Valmieras komandu nemainīgi vadīs Roberts Zeile. Vidzemnieku sastāvā palicis iepriekšējās sezonas galvenais vilcējspēks Edmunds Elksnis, tāpat komandā ir tādi zināmi basketbolisti kā Ervīns Jonāts, Klāvs Dubults, Valters Vēveris un Māris Ziediņš.

Iepriekšējā sezonā abās spēlēs pārāki bija “VEF Rīga” basketbolisti, kuri svinēja uzvaras ar 87:74 un 102:84.

Sestdien Igaunijā savstarpēju dueli aizvada arī “Parnu Sadam” un Tallinas “TalTech”, bet svētdien “Latvijas Universitāte” savā laukumā uzņems “Liepāju”.

Pēc trim aizvadītām spēlēm bez zaudējumiem cīnās “Ventspils” un “VEF Rīga”, kas ieņem attiecīgi pirmo un otro vietu līgā, bet “Ogre” un “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” šosezon trīs mačos iekrājušas vienu uzvaru un ierindojas attiecīgi trešajā un ceturtajā pozīcijā.

No 3.oktobra līdz 5.decembrim paredzētas 30 spēles Latvijas komandu starpā. Tikmēr savu miniturnīru izspēlēs arī septiņas Igaunijas komandas.

LIBL trešās sezonas pamatturnīrā 13 komandām plānots aizvadīt divu apļu turnīru, pēc kura notiks izslēgšanas spēles – ceturtdaļfināla sērijas un “Final Four” turnīrs.

LIBL čempionātā 2020./21.gada sezonā piedalīsies 13 komandas – sešas Latvijas vienības – “VEF Rīga”, “Ogre”, “Ventspils”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, “Latvijas Universitāte” un “Liepāja”, kā arī septiņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Raplas “Avis Utilitas”, “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”/TLU un “TalTech”.

Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan “Final 4” uzvarēja “Ventspils”, bet 2019./2020.gada sezona palika nepabeigta, Covid-19 pandēmijas dēļ pārtrauktajā pamatturnīrā pirmo vietu ieņemot “VEF Rīga”, otro – “Ogrei”, trešo – “Kalev”/”Cramo” un ceturto – “Ventspilij”.