“Heroes” sagrauj ar 9-0-0, Valters Elites divīzijā šokē “76ers”

Latvijas Fantasy Līga (LFL) ar prieku paziņo, ka NBA Fantasy līgas rakstiskie kārtu apskati atgriežas! Sākot ar aizvadīto jeb piekto kārtu būs iespēja lasīt nelielus aprakstus par notikumiem visās LFL divīzijās.

ELITES DIVĪZIJA

Latvijas Fantasy Līgas (LFL) augstākās divīzijas A grupā lielāko panākumu 5.kārtā izcīnīja Kristaps Valters, kurš vada komandu Rīgas “Cēzars”. Tā nebija vienkārši uzvara – tas bija panākums pret vienu no šīs sezonas grupas labākajām komandām Skrīveru “76ers”, kuru pretim titulam cenšas stūrēt Andis Strazdiņš. Arī Žanim Peineram svarīga uzvaru aizvadītajā kārtā – ar 6:3 pārspēta Ikšķiles “Petuhi” vienība. Grupas līdere Rīgas “Barons” uzvarēja Dagdas “Shmakovka”, kura šobrīd uz “play-off” robežas, savukārt šī brīža vicelīdere Talsu “Prokrastinators” pārspēja Ventspils Smukums”. Situācija grupā ir visai saspringta. Neviena no komandām pēc piecām kārtām nav zaudējusi cerības turpināt kauju par TOP8.

Elites B grupā divas lielas uzvaras, kuras varētu saukt arī par sagrāvēm, neskatoties uz to, ka viens no dueļiem bija ļoti sīvs. Bauskas “Knicks” un Arvīds Turks apbēdināja Robertu Cauci un Raganas “Rangers Roo” (7-1-1). Sīvs mačs, bet rezultāts uz tablo nekad nemelo. Cita Raganas komanda “Pelicans” spēja uzvarēt, aizstāvot sava rajona godu – ar 7:2 uzvarēta šī brīža grupas pastarīte Alūksnes “Netīrie Dzīvnieki”. Pārējos grupas dueļus diezgan sīvas kaujas ar minimāliem rezultātiem. Protams, ka nevar nepieminēt, ka grupas līdere Jēkabpils “Lūši” piedzīvoja negaidītu fiasko pret Imanta “Wild Bulls” (4:5). Šobrīd vissmagāk klājas Alūksnes vienībai, kas ir pēdējā vietā grupā. Laiks treidiem?

ELITES DIVĪZIJA

OTRĀ DIVĪZIJA

Skaista kauja grupas galvgalī. Tērvetes “Alus” sagrauj bijušo grupas līderi Daugmales “Dadzis” (7:2) un kroni uzliek savā galvā. Kā zināms, šis pārsvarā ir ceļojošais kronis, tāpēc būs interesanti pavērot, cik ilgi Tērvete sēdēs tronī. Ventspils “Vilki” pārsteidza Rīgas “Šautras” (6:3), savukārt svarīgu uzvaru izcīnīja Liepājas “Minigolferi”, kas ar 6:3 pārspēja TOP8 komandu Rīgas “Sprīdītis”. Daira Šinkeviča vadītā vienība vēl aizvadītajā sezonā bija Elitē, tomēr Liepājai pienākuši smagi laiki. Šobrīd otrās divīzijas A grupā divas komandas ir augšgalā ar identisku bilanci, savukārt lejasgalā ir jūtama pamatīga spriedze. Vairākām komandām starpā ir pāris uzvarētās kategorijas, kas nozīmē, ka izslēgties nevar ne brīdi.

Visai īpašs mačs tika aizvadīts B grupā. Mūžīgi karstais duelis starp Viesītes “Brieži” un Vidsalas “Zinātnieki” noslēdzās ar Matīsa Caunes un zinātnieku panākumu (5:4). Nerunāsim par detaļām, bet uzvara paliek uzvara. Visvairāk gan šajā grupā jāatzīmē citas Jēkabpils apkaimes komandas sasniegums. ŠĪ brīža grupas līdere “Jēkabs” ar 8:1 pazemoja Teikas “Lizards”. Visai episks rezultāts, kurš turnīra tabulā var nozīmēt ļoti daudz. Tieši šī panākuma dēļ “Jēkabs” var vismaz uz nedēļu teikt, ka ir šīs grupas labākais menedžeris. Šobrīd ne tik salda dzīve Saldus “Gotiņa”, kas sēž pagrabā un gaida, kad varēs šo pozīciju pamest.

2.DIVĪZIJA

TREŠĀ DIVĪZIJA

A grupas vienība “Ciema Zellis Vol.2” piektajā kārtā tika pie lielākās uzvaras grupā. Komanda ar 6-2-1 pārspēja Salaspils “Tropics” komandu. Kārlis Dandzbergs var būt ļoti apmierināts ar iespēto, jo rezultāts varēja būt arī nedaudz citādāks. Jebkura uzvarētā kategorija var izšķirt komandas likteni uz izslēgšanas turnīra laiku. 6-3 uzvaras izcīnīja divas komandas. Jaunmārupes “Veidnis” pārspēja Ogres “City Balls”, bet Čiekurkalna “Jazz” tika galā ar Iecavas “Supersonics”. Grupas augšgalā redzam Vecrīgas “Sikspārņus”, Ikšķiles “Desiņas” un “Jazz”, savukārt Rīgas “Ēveles Dēliem” šobrīd skumīgs periods, jo jāsēž pēdējā jeb 12. vietā. Ir laiks celties un mainīt sezonas ritējumu!

3. divīzijas B grupā piektajā kārtā vērojām divu pastarīšu dueli. Krāslavas “Alus” izdevās šo kārtu noslēgt ar augsti paceltu galvu, jo izdevās tikt pie uzvaras pret Ozolnieku “Bosiem” (6:3). Vai šis būs pagrieziena punkts? Grupas līdervienība Liepājas “Pandas” turpina teicami – ar 6:3 pārspēta Veikfīldas “Wildcats” komanda, kas šobrīd uz izslēgšanas turnīra robežas. Uzvaras turpina krāt arī grupas vicelīdere Dānijas “Kailie Brieži”, kas ar 6:3 pārspēja Smiltenes “Buki”. Ieskatoties grupas tabulā, redzam, ka “Pandas” pēc piecām kārtām tikusi pie bilances 32-13, kamēr otrajā vietā esošajai “Kailie Brieži” bilance ir 27-17-1. Lejasgalā ir liels kapiņš – neviena no komandām nav neko zaudējusi!

3.DIVĪZIJA

 

CETURTĀ DIVĪZIJA

Nekādi nedrīkstam nerunāt par Rīgas “Gaiļiem”! Šī brīža astotā komanda piekto kārtu noslēdza ar lielu sensāciju. Tai ar 7:2 izdevās pārspēt grupas līderi Liepājas “Crazy Rabits”, kas, neskatoties uz zaudējumu saglabā, pirmo vietu 4. divīzijas A grupā. Lielāko uzvaru gan iegrāmatoja cita grupas komanda. Oslo “Leģionāri” ar 8:1 pārspēja Mežaparkā bāzēto “Kuiļu” vienību. Divas grupas kaujas bija īpaši trakas. Liepājas “Bliezēji” un Varkaļu “Ezernieki” izspēlēja fantastisku līdzīgu spēli. “Bliezēji” uzvarēja dueli ar 4-3-2. Grupā arī viens neizšķirts starp komandām, kas pagaidām ārpus TOP8 – Aizkraukles “Turbīnas” un Pampāļu “Sniegpārsliņas” uzvarētāju nespēja noskaidrot (4-4-1). Toms Andiņš pagaidām veiksmīgi vada “Crazy Rabits” – tā grupas līdere. Vien divu uzvaru attālumā ir Mareks Geižāns un “Kniebēji”. “Bliezējiem”, kas grupas pastarīte, ne tā labākā bilance (11-32-2), bet regulārajā sezonā vēl 10 nedēļas, kuru laikā var paveikt brīnumus.

Dārgie draugi, šī grupa piektajā kārtā pilnībā pieder Teikas “Heroes” komandai. Raivis Ašmanis ne tikai uzvarēja Goldingenas “Dream”. Viņš to paveica ar teju neiespējamo 9-0-0! Jāpiemin, ka uzvara nevarēja būt pārliecinošāka. Pat kļūdu kategorijā varoņi uzvarēja pārliecinoši. Šajā sezonā šis rezultāts uz Fantasy tablo redzēts vairākkārt. Liels panākums arī Iļģuciema “Torpēdas”, kas ar 8:1 pārspēja Garkalnes “Antistars”. Roberts Bomis ir 4. divīzijas B grupas līderis pēc piecām aizvadītajām kārtām. Noteikti nevaram nepieminēt arī Ķengara “Zuši” un Bauskas “Invalīdi” dueli. Ķengarags uzvarēja ar 7:2, tiekot pie svarīga panākuma. Šajā grupā grūti nosaukt šī brīža pastarīti, jo lejasgalā vairākām komandām ļoti līdzīga situācija. Augšgalā “Torpēdas”, “Invalīdi” un “Zuši” šobrīd duelēsies par TOP3.

4.DIVĪZIJA

PIEKTĀ DIVĪZIJA

Piektajā divīzijā arī neizpalika bez karstiem mačiem un intrigām. A grupā Raivo Aleksejevs parūpējās par lielāko rezultātu. Mežgales “Trakuļiem” 7:2 uzvara pār Medemciema “Pandām”. Pārējie A grupas dueļi bija visai saspringti. Neviens no tiem nenoslēdzās ar lielāku rezultātu kā 5:4, savukārt Kokneses “Ežu” un Smiltenes “Ambu” duelī tika fiksēts kaujiniecisks neizšķirts (4:4:1). Gata Elksnīša vadītā Praulienas “Ķieģeļi”, kas ir grupas līdere, ļoti sīvā spēlē uzveica uz TOP8 robežas esošo Ozolnieku “GPT” (5:4). Šajā grupā situācija ir nenormāli saspringta, jo pirmo no pēdējās vietas šķir tikai deviņas uzvarētās kategorijas. 2.-4. vietai ir identiska bilances, bet turpat pie TOP3 ir arī citas grupas komandas.

B grupā trīs mači noslēdzās ar 6:3. Noteikti jāizceļ Rīgas “Odekoloni” uzvara pār Rūjienas “Klondaiku”. Rīgas vienība, kas šobrīd ārpus TOP8, uzveica vienu no augšgala vienībām, kurai pēc piecām kārtām bilance gan tikai nedaudz virs horizonta (24-21-0). Šajā grupā piektajā kārtā uzvarēja vairākas komandas, kas tabulā zemāk par saviem kārtas pretiniekiem. 10. vietā esošā Apriķu “Buldogi” pārspēja šī brīža otro labāko grupas komandu Teikas “Tales”. Ata Slišāna vadītā Teikas vienība sezonu iesāka ar trim uzvarām pēc kārtas, bet pēdējās divās kārtas piedzīvoti zaudējumi. Grupas līdere ir Valmieras “Ordo”, kuras menedžeris Kristaps Pelcbergs bija uzvarējis pirmās četras kārtas, bet nupat kā piedzīvoja pirmo neveiksmi sezonā. Grupas pēdējā vietā pagaidām “Crabs”, bet sezona vēl gara, tāpēc šī pozīcija nebūt nav iecementēta.

5.DIVĪZIJA

SESTĀ DIVĪZIJA

Šī ir vienīgā Latvijas Fantasy Līgas (LFL) divīzija, kurā ir četras apakšgrupas. A grupā piedzīvojām divas lielas uzvaras, kas tai pat brīdī ir divi lieli zaudējumi. Siguldas “Vārnas” neatstāja cerības Vidridžu “Ozoliem”, uzvarot savu oponentu ar 8:1. Ģirtam Plitniekam, kas šobrīd 8. vietā, sāpīga piektā kārta. Otro lielāko uzvaru šajā grupā izcīnīja Rīgas “Aeronauti”, kas pārspēja grupas pastarīti Rudes “Lapsas”. Kaspars Drozds šobrīd ar savu komandu ieņem piekto vietu grupā (26-18-1). Grupā vairāki līdzīgi mači, tai skaitā viens neizšķirts, kuru izspēlē Rīgas “Rausis” un Ķekavas “Nuggets”. Noteikti nevaram neizcelt grupas līderes Piņķu “Suns” saspringto spēli pret ārpus “play-off” esošo Gulbenes “Alnis” (5:4). Situācija tabulā interesanta. TOP6 ir tādā nelielā atrāvienā no pārējām komandām, bet “Lapsas” no 1. vietas atpaliek jau 21.5 uzvaru attālumā.

B grupā divas spēles noslēdzās ar 6-2-1. Ļaudonas “Lauvas” ar šādu rzultātu apbēdināja Lauberes “Bebrus”, savukārt Jēkabpils “Brekši” pārspēja Rīgas “Avotu ielas Narikus”. Arī šajā grupā esošajai līderei nebija viegla piektā kārta. Rincis Salmiņš un viņa vadītā Ādažu “Reksis” vien ar 5:4 pārspēja grupas 12. vietas īpašnieci Juglas “Cīruļi”. Aivara Ruļļa vadītajai Juglas komandai šosezon izdevies tikt pie bilances 18-27. Ādažu komanda ir vienīgā grupā, kurai izdevies sezonas pirmo piecu kārtu laikā iekrāt perfektu bilanci – uzvarētas visas piecas kārtas. Otrajā vietā ar identisku bilanci šobrīd Bolderājas “33Zandarti”, bet turpat, 0.5 uzvaru attālumā, Apes “Draudze”. Lai arī “Cīruļi” ir 12. vietā, tā no 8. vietas ir nieka četru uzvaru attālumā, bet pirmā vieta ir vien astoņu uzvarēto kategoriju attālumā.

Juglas “Stealers” trešajā kārtā piedzīvoja neveiksmi, tomēr pārliecinoši uzvarēta ceturtā un piektā kārta, kas šobrīd ļauj atrasties C grupas galvgalī. Aizvadītajā kārtā ar 7:1:1 pārspēta “Lions” vienība, kuras vadītājs ir Artūrs Krūzkops. Juglas komanda gan netika pie jaudīgākās uzvaras grupā. Šoreiz tā ceļo uz Zviedriju jeb to nokārtoja Dāvis Grundmanis un Stokholma “Sindromi”. Pārdaugavas “Ērgļi” šoreiz bija cietēju lomā, piedzīvojot neveiksmi ar 1:8. Abas komandas šobrīd tabulā līdzās (7. un 8. vieta). Pārējās grupu spēles visai līdzīgas, tomēr vēl jāatzīmē grupas augšgala duelis, kurā Salaspils “Baloni” ar 5:4 aizraujošā mačā pārspēja Ulbrokas “Kurmjus”. Situācija tabulā visai saspringta. “Stealers” ir priekšā otrajā vietā esošajai “Baloni” par 1.5 uzvarām, bet turpat arī “Kurmji” un “Zirgi”. Lejasgalā pagaidām “Lions”, “Kumeļi” un “Lietus”.

Visbeidzot D grupā piedzīvojām divas spēles, kurās tika fiksēts rezultāts 7:2. Rīgas “Gunners”, kas šobrīd piektajā vietā, ar 7:2 pārspēja Vegasas “Bandītus”, bet Siguldas “Panteras” nedeva iespējas uz uzvaru Limbažu “Šakāļiem”. Joprojām bez uzvarām šajā grupā ir Teikas “Burvji”. Aizvadītajā kārtā ar 3-5-1 tika atzīts Ozolnieku “Plūmītes” pārākums. Noteikti bez ievērības nevaram atstāt arī Praulienas “Bonapartu” panākumu pār grupas līderi Zepčika “Karaļi”. Minimāla uzvara ar 5:4, kuru izšķīra milimetri vairākās kategorijās. D grupas vadību “Karaļi” saglabājuši arī pēc zaudējuma. Tai bilance 29-16 un vienas uzvaras pārsvars pār Rīgas “Ķenga”. “Burvji”, kas šobrīd 12. vietā, pamazām sāk zaudēt spēles pavedienu, tāpēc varbūt nepieciešams veikt izmaiņas sastāvā – Delons Raits nav materiāls.

6.DIVĪZIJA

SEPTĪTĀ DIVĪZIJA

Šajā divīzijā šosezon ir tikai viena grupa, kurā startē 12 komandas, kas ielēca pēdējā vilcienā, uz kura rakstīts “LFL 2023./24. gada sezona”. Grupā četri no pieciem dueļiem noslēdzās ar vismaz trīs kategoriju pārsvaru. Gulbenes “Čempioni 2008”, kas grupas līdervienība, ar 6:3 pārspēja piektajā vietā esošo Ķekavas “Virtulis” (6:3). Uzvara ar 6:3 arī Raimonda Blaua vadītajai Viļķenes “Brīvdomātāji”. Šobrīd otrajā vietā esošā komanda pārspēja Ogres “Ogotāji”. Divi mači šajā grupā noslēdzās ar 7:2. Bukultu “Bricks” pārpsēja Aizputes “Āžus”, savukārt Liepājas “MXM Spurs” ar 7:2 pārspēja 12. vietā esošo Rīgas “Sapņu Komanda”. Grupas šī brīža pirmā vieta “Čempions 2008” ne reizi šosezon vēl nav zaudējusi. Oskars Vīksna centīsies uzvaru sēriju pagarināt līdz sešām uzvarām. Otrajā vietā šobrīd “Brīvdomātāji”, savukārt trešajā pozīcijā esošā Rīgas “Moto Moto” pēc zaudējuma sezonas pirmajā spēlē turpina ar četru uzvaru sēriju. Rīgas “Sapņu komanda” vienībai pēdējā pozīcija pēc piecām kārtām. Acīmredzot, drafts nav bijis pārāk veiksmīgs, tomēr treidi var palīdzēt atdzīvoties.

7.DIVĪZIJA

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām