Vēsturiski rekordi līgā, Žanis Peiners pret Ādolfa cēzariem

NBA Fantasy sestās kārtas rakstiskais apskats turpina savu uznācienu. Par lielākajām uzvarām, sāpīgākajiem zaudējumiem un visu pa vidu. Kā arī kas nebijis Latvijas Fantasy Līgā, NBA konkurencē trīs 9-0-0 uzvaras vienā nedēļā!

ELITES DIVĪZIJA

Augstākās divīzijas A grupā pārliecinošāko un menedžerim svarīgo uzvaru izcīnīja Edgars Lauvenšteins ar Talsu “Prokrastinators” komandu. Ar 7-1-1 pieveica grupas pastarīgi Salaspils “Bulls”, kuri šobrīd mazliet slīd ārā no lielās bildes. Prokrastinētāji atgriežas grupas līderpozīcijā. Uz otro vietu pabīdīts Rīgas “Barons”. Nostaļģiskais komandas nosaukums šobrīd dod vajadzīgo pienesumu, bet 6-3-0 uzvara pār Ventspils “Smukums” bija par maz, lai paliktu pirmajā vietā. Vistiešākajā cīņā par grupas astoto vietu tikās Kristaps Valters un Žanis Peiners. Pirms dueļa abi ieņēma attiecīgi septīto un desmito vietu grupā. Žanim duelī 5-4-0 uzvara un pakāpšanas uz jau devīto vietu – līšana no bedres turpinās. Kristapa Rīgas “Cēzars” saglabāja cienījamo septīto vietu. Nesenie grupas līderi Skrīveri “76er’s”, ar Andi Strazdiņu vadībā, nespēj nodzēst neveiksmju strīpu. 3-6-0 zaudējums Mežciema “Chaky” un atkāpšanās jau uz ceturto vietu grupā. Pats Mežciems un Kaspars Cakuls apsteidz Skrīverus tabulā.

Karali lūsi piemeklējusi pirmā fantasy krīzīte. 4-5-0 zaudējums grupas vidus kapļiem Raganas “Rangers Roo” un pirmo reizi šosezon vairs nevalda grupā – atkāpšanās uz otro vietu. Pārliecinošākā kategoriju uzvara Dagdas “Fēnikss” un Jānim Viškuram, kurš pieveica Bali “Orkāni” ar 7-2-0. Dagda ar šo panākumu izlīda no grupas 11. vietas uz devīto un aiz sevis nostūma “Orkāni”. Jurģim Krugļikovam ar Bali bāzēto komandu sezonas sākums nav izdevies un pēdējās nedēļas neizdodas pat saost labāko astotnieka smaržu. Grupas jaunais vadonis Bauskas “Knicks” un Arvīds Turks apbižoja grupas pagraba sargus Alūksnes “Netīrie Dzīvnieki”, kuri jau bija grupas pēdējā vietā, bet tagad vajadzēs divus spaiņus, lai izsmeltu to, kas sakrājies sešās nedēļās – 15-38-1 šobrīd.

ELITES DIVĪZIJA

OTRĀ DIVĪZIJA

Sāpīgs notikums Līvani “Bez Stikla” vēstures grāmatās – 0-9-0 zaudējums Ventspils “Vilki” un Retam Ralfam Zilgmem. Atkārtojas elites grupu situācija – pamatīgs zaudējums grupas pastarītim un palikšana grupas pēdējā vietā. Šobrīd Līvāni ar Raiti Māsānu ir 4,5 spēļu attālumā no 11. vietās, kas ir atgūstami, bet ne vienā nedēļā. “Vilki”  ar šo panākumu no septītās vietas iešmauc labāko trijniekā! Neizšķirts rezultāts starp grupas otro un ceturto vietu – Daugmales “Dadzis” un Rīgas “Šautras”. Agra Aurmaņa komanda ar Roberta Ešenvalda komandu cīnījās neizšķirti 4-4-1. Kategoriju atsevišķos rādītājos visciešākais duelis starp Saukas “Bifeļi” un Viesatu “Pātagas”. Abas komandas cenšas ielauzties labāko astotniekā jau kādu brīdi, bet arī šonedēļ tas nenotika. Šoreiz “Bifeļi” un Helmutas Zālītim 5-4-0, bet pat septiņas kategoriju ailītes varēja izmainīties pilnīgi otrādi nedēļas pēdējās sastāva spēlēs. Spraiga cīņa bija abu starpā! Oskara Kirkila “Pātagas” bija vien pāris sprīžu attālumā no uzvaras savā kontā.

B grupā ļoti cieši rezultāti, bez lielām sagrāvēm, kas grupas spēku samērus un rezultātus padara ļoti ciešus, tāpat kā intrigu! Pilnīgi visām grupas komandām ir vismaz 20 kategoriju uzvaras. Sestajā nedēļā viens neizšķirts, tas starp Saldus “Dārgais Siltums” un Teikas “Lizards”. Stabilitāte punktu krāšanā reizēm ir labākās zāles. Teika un Kristaps Lizanders ar šo pakāpās vienu vietu augstāk, Saldus un Dāvis Knopkens saglabāja grupas trešo pozīciju. Par grupas jauno līderi, veicot pamatīgu izrāvienu, kļuvis Jaunmārupes “Hektors”. Laura Bārtuļa menedžētā komanda pieveica vienu no grupa pastarīšiem Mārupes “Pizdings” un no ceturtās vietas tika līderpozīcijā. Visi tiešie konkurenti – Jēkabpils “Jēkabs”, Viesītes “Brieži” piedzīvoja zaudējumus un atkāpās pozīcijas zemāk. Šajā grupā katrs mačs ir no svara un var izmainīt daudzas pozīcijas tabulā!

2. DIVĪZIJA

TREŠĀ DIVĪZIJA

Veselas divas 8-1-0 uzvaras un to paveica abas grupas līderes – uzmanās, čaļi ieskrienas! Grupas līderi Vecrīgas “Sikspārņi” un Edgars Pavlovskis 8-1-0 pārspēja Kārli Dandzbergu un Ciema “Zellis Vol.2”. Tāpat grupas otrās vietas Čiekurkalna “Jazz” ar Edžu Bertmani rullēja pāri Rīgas “Ēveles Dēli”, kuriem 1-8-0 un atlika samierināties ar pēdējo vietu grupā otro nedēļu pēc kārtas. Iecavas “Supersonics” vienu brīdi bija iesnaudušies, bet ziemas miegs nav viņam tuvs – 7-1-1 uzvara Krišjāņa Niedras komandai pār Salaspils “Tropics” un pakāpšanās uz trešo pozīciju grupā. Nozīmīga uzvaru izcīnīja Ogre “City Balls” ar Robertu Mukānu pār piektās vietas Rīgas “Rīmas”. 5-3-1 panākums ļāva ielauzties labāko astotniekā. Roberts spēj un sāk to demonstrēt! Grupas labāko četrinieks ir iekrājuši handikapu pār pārējiem – ir uzdevums, jāķer rokā!

Trešās divīzijas B grupas līderi Liepājas “Pandas” ar komandas vadītāju Aleksandru Poļevu piedzīvoja 3-6-0 zaudējumu pret Mika Rogas Dānijas “Kailie Brieži”, bet saglabāja grupas līderpozīciju. Handikaps gan palaists vējā, tikai vienas uzvaras pārsvars pār Baložu “Vardes”. Mika Rogas komanda uzvarēja, bet atkāpās uz trešo vietu, “Vardes” un Rolands Vārpiņš izcīnīja vēl pārliecinošāku uzvaru, kas viņu iekārtoja siltajā otrajā vietiņā. Cīņā par pēdējām izslēgšānas spēļu vietām, savā starpā tikās Misas “Kūdra” un Smiltenes “Buki”. Pirms dueļa “Kūdra” un Aivis Jansons jutās pietiekami komfortabli grupas septītajā vietā. Nedēļas noslēgumā 2-7-0 zaudējums Smiltenes Mairim Bormanim un jāturpina ārpus astotnieka. Fantasy neko nepiedod! Šajā grupā cīņas par vietām tikai sākas!

3. DIVĪZIJA

CETURTĀ DIVĪZIJA

Ceturās divīzijas A grupas līderis tika nedaudz nosēdināts – 1-8-0 bija nedēļas lielākā sagrāve un tas Liepājas “Crazy Rabbits” lika atkāpties uz grupas trešo vietu. Lielo varoņdarbu paveica Mārča Indriksona komanda Lodes “Ķieģeļi”, kuri ar šo uzvaru veica lielo lēcienu, no piektās uz otro vietu! Līdzvērtīga 4-4-1 cīņa starp diviem citiem grupas labākajiem. Piebalgas “Ķencis” un Zepčika “Kebabplate” cīnījās ļoti līdzvērtīgi, skaidrība pat pēdējā naktī menedžeriem vēl nebija un interesantākais, ka neizšķirts bija tieši punkti ailītē. 571 pret 571! Mareka Geižāna Zasas “Kniebēji” paveica izcilu darbiņu savās sapulcēs, savākta pirmā vieta grupā pēc 6-3-0 uzvaras pār 10. vietas Aizkraukles “Turbīnas”. Šobrīd grupas astotnieks rāda augstākās klases rezultātus un 9.-12. vietu menedžeriem Mārcim, Ivaram, Rinaldam un Mārtiņam komandām jāuztaisa kārtīgs fiziskais treniņš, lai izslēgšanas spēles un vietas saglabāšana nepaliktu tikai kā cerība.

Teikas “Heroes” otro nedēļu pēc kārtas izpilda visfiligrānāko gājienu, 9-0-0 uzvara! Raivis Ašmanis izžāvēja Daugmales “Ziedu” un kļūva par stabilu grupas labāko četrinieka vērtību. Šobrīd labāko četrinieka komandas iesēdušās siltās vietiņās. Grupas līderi Ķengaraga “Zuši” ir 1,5 spēles priekša otrās līdz ceturtās vietas komandām – Mārtiņa “Invalīdiem”, Roberta “Torpēdām” un Raivja “Heroes”. Gaidām šo komandu rokādes nākamnedēļ! Grupas sīvākajā cīņā Goldingenas “Dream” 5-4-0 bija pārāki pār Talsi “No Fujaka”. Tas gan Raivja Lapiņa Goldingenas komandai nepalīdzēja pacelties no grupas 11. vietas, bet soli pa solim un tas tiks izdarīts.

4. DIVĪZIJA

PIEKTĀ DIVĪZIJA

Kokneses “Eži” pirmo reizi sezonā kļūst par A grupas līderiem un to paveic ar blīkšķi! Zigmārs Šmits apklusināja Artūra Dauģa Salas “Diegabikšus” 7-1-1 un diegabikšiem nācās izkrist no labāko astotnieka. Cik grupā aktīva ziņu sarakstēs, tikpat sīva cīņa arī grupas kaujās. Nav izteiktu līderu vai pastarīšu, bet gadās dažādi rezultāti nedēļu no nedēļas. Uzreiz jāturpina, izceļot nedēļas trešo 9-0-0 uzvaru līgā. Vau, fenomenāli sasniegumi šonedēļ un šī nedēļa ieies vēsturē kā pirmā Latvijas Fantasy Līgas NBA nedēļa ar vairākām un uzreiz trīs 9-0-0 uzvarām! Kas neredzēts LFL vēsturē – Lizuma “Fireball” un Raivis Ogorodovs pārspēja Gati Elksnīti un Praulienas “Ķieģeļi”. Nebūt nebija arī tā, ka Gata komanda bija kādi pastarīši. Septītie šobrīd, bet pirms šīs sagrāves bija grupas līderi! Uzvarētāja Raivja komanda pirms sagrāves bija pēdējie! Nedēļas ciešākais duelis starp Ventspils “Dūži”, kuri 6-3-0 pārspēja Medemciema “Pandas”, bet neskati rezultātu pēc cipara – gandrīz visas kategorijas izšķīrās līdz ar pēdējiem spēlētāju mačiem.

B grupas līdermenedžeri tikās savā starpā un cīņa nelika vilties, tikai 5-4-0 uzvarēja Valmiera “Ordo” pār Teika “Tales”. Ar šo uzvaru Kristapa Pelcberga komanda saglabāja pirmo vietu grupā, bet Ata Slišāna Teika atkāpās uz trešo. Rūjienas “Klondaika” paveica mazo varoņdarbu un Ritvara Liepiņa komanda ierindojas otrajā vietā. To paveica iedzenot būdā Apriku “Buldogi” 7-2-0. “Buldogi” piektajā nedēļā bija iesākuši ar lielo uzvaru pār “Tales”, iekrāto Helmuts šonedēļ atdeva. Jāturpina atkal ārpus astotnieka, bet menedžeris ir parādījis, ka uzvaras pār labākajiem viņam ir pa spēkam. Savā starpā tikās grupas ceturtā un piektā vieta, bet pēc dueļa pašķīda viņu sadarbība – piektās vietas “Bebri” 6-3-0 pārspēja  Rīgas “Kebabi” un ar šo uzvaru Uģa Vasiļiva komanda tika garām, pārņema ceturto vietu. “Kebabi” turpināja cepties nu jau septītajā ailītē.

5. DIVĪZIJA

SESTĀ DIVĪZIJA

Pēc piektās divīzijas notiek pāreja uz četru grupu sadalījumu un pirmo apskatām A grupu. Artūra Rumkas Mežaparka “Piekūni” pārliecinoši pārņēma grupas līderpozīciju pēc 8-1-0 uzvaras pār Rīgas “Rausis”. Edgara “Rausis” izlidoja ne tikai no četrinieka, bet pat no labāko sešinieka! Nekas, jāceļās un jākurina krāsns no jauna. Grupas bijušie līderi Piņķi “Suns” 3-6-0 piekāpās Ģirta Plītnieka Vidrižu “Ozoli”. Vidrižiem tā bija svarīga uzvara, nostiprinātas astotās vietas saknes. Sīvā cīņa savā starpā kapājās divas Sigulas vienības. 5-4-0 “Vārnas” pārspēja “Splash Bros”. Lielāko daļu kategoriju siguldieši dalīja pēdējā naktī, bet pārāks un vietu tabulā augstāk saglabāja Ričarda “Vārnas”.

Viena no ciešāko rezultātu grupām bija 6B grupa. Tikai viena 7-2-0 uzvara, pārējas 6-3-0 vai 5-4-0. Vienīgajā 7-2-0 duelī Apes “Draudze” pārspēja Jelgavas “Lucky Gang”. Apes komūnas dalībnieki ar šo svētīgo darbiņu palīdzeja komandai pārņemt grupas līderpozīciju. Komandas menedžeri Henrijs Lapiņš var tikai priecāties. Iepriekš grupas līderpozīciju ar vienādu rezultātu dalīja Ādažu “Reksis” un Bolderājas “33zandarti” komandas. Arī Rinalda un Guntara komandām uzvaras, bet tās 5-4-0 un 6-3-0. Bolderāja pāspēja grupas sesto vietu un zvejotājiem tas tik viegli nemaz nenācās. Spraigā duelī Juglas “Cīruļi” piekāpās Rīgas “Avotu ielas Nariki” 4-5-0 un jau trešo nedēļu pēc kārtas tiek piedzīvots minimāls zaudējums. Izcila stabilitāte, bet tomēr zaudējumi. Ja šāda komanda ir tikai 12. vietā, tad noteikti arī šajā grupā vidējais līmenis ir ļoti augsts!

Par C grupas līdervienību kļuva Salaspils “Baloni” pēc nedēļas pārliecinošākās 7-2-0 uzvaras pār Stokholmas “Sindromi”. Rezultāts pārliecinošs, bet jāsaka ka arī Stokholmas Dāvis varēja uztaisīt pārsteigumu pret Daiņa Ulāna komandu, pēdējie dueļa momenti bija neveiksmīgi. Juglas “Stealers” atkāpās uz otro vietu pēc 4-4-1 neizšķirta pret ļoti spēcīgo Alūksnes “Zirgi”. Zirgi iegrožoja skarbos metinātājus. Pēc sliktā sezonas sākuma Merzļikina fans no Garkalnes, Gustavs Līcis, turpina kāpties pa pozīcijai uz augšu. Sezonu iesāka grupas apakšā. Sestajā nedēļā 5-4-0 pārspēja Ulbrokas “Kurmji”, kuri silti iesēdušies grupas trešajā vietā arī pēc zaudējuma.

D grupā Rolanda Rīgas “Kenga” un Kaspara Zepčika “Karaļi” turpina soļot galvgalī kopā. Šobrīd dala grupas pirmo vietu un sestajā abiem pa uzvarām. Rīgas “Kenga”  7-2-0 nokautēja Limbāžu “Šakāļus”, kuri turpina noēst sevi, esot ārpus astotnieka. “Karaļi” pārspēja labāko astotnieka komandu Staiceles “Burlaki”, būs jāsāk apstrīdēt kurš, tad ir Latvijas Fantasy Līgas karalis. Elites jēkabpilnieks, vai sestās divīzijas Zepčika pārstāvis. Ciešākais rezultāts bija Ozolnieku “Plūmītes” 5-4-0 uzvarā pār Ape “Hoop”. Plūmītes aizvadītajā nedēļā atrada savas mājvietas! Interesantākais, ka Toma “Plūmītes” pēc zaudējuma palika devītajā vietā, bet Visvalža “Hoop” pēc zaudējuma pakāpās uz ceturto. Citreiz saspringts zaudējums ir tas, ko vajag pilnai laimei.

6. DIVĪZIJA

SEPTĪTĀ DIVĪZIJA

Vientuļo vilku grupā, bet prasmju ziņā ne sliktākie sanākuši kopā septītajā divīzijā. Laiks pierādīt, ka neesat ne kapeiku sliktāki! Rojas “Knābji” ir pamodušies pēc lēnā sezonas sākuma un 7-2-0 uzvara uzreiz palīdzējusi pacelties divas pozīcijas augstāk. Pārspēta Rīgas “Sapņu Komanda”, kuri iesākuši sezonu ļoti bikli. Komandai spēles analīzes vietā jasanāk kopā un jānoskatās filma, filma iedvesmai! Gulbenes “Čempioni 2008” ne tikai iekļuvuši kausa izcīņas pamatturnīrā, bet arī turpina būt grupas līderis. Šis menedžeris noteikti nekristu ārā arī augstākās divīzijās! Šoreiz Oskara komandai 5-3-1 uzvara pār Viļķenes “Brīvdomātāji”, kuri pirms tam bija otrajā vietā grupā, bet Gulbene Raimonda vienību aizsūtīja domāt grupas ceturtajā vietā. Cieša cīņa starp komandām, kurās darīja visu, lai tikai neizkristu no astotnieka. Tas arī izdevās. Liepājas “MXM Spurs” pret 5-4-0 Bukultu “Bricks” un abiem izdevās saglabāt sesto un septīto ailīti grupā.

7. DIVĪZIJA

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām