Favorīti vēlreiz klūp – Vācija izlaiž vadību un piedzīvo katastrofu pret Japānu

23/11/2022 16:59
Japānas futbola izlase

Neveiksmīgi 2022.gada Pasaules kausa finālturnīru uzsākusi Vācijas izlase, kas E grupas pirmajā mačā ar 1:2 piedzīvoja zaudējumu pret Japānu.

Japānas valstsvienība sarūpējusi otro pārsteigumu šajās meistarsacīkstēs pēc otrdien Saūda Arābijas izcīnītās uzvaras pār Argentīnu. Japānas izlasē izcēlās Ricu Doans un Takuma Asano, bet Vācijas izlases labā vārtus guva Ilkajs Gindoans.

Spēles gaita

Mača astotajā minūtē pēc pretuzbrukuma bumbu Vācijas izlases vārtos ieraidīja Daizens Maeda, taču japāņu uzbrucējs piespēles izdarīšanas brīdī bija aizmugurē, tādējādi rezultāts palika nemainīgs. Puslaika otrajā pusē Japānas vārtsargs Šuiči Gonda soda laukumā nogāza Dāvidu Raumu un tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru 33.minūtē Gindoans realizēja. Puslaika kompensācijas  laikā vēl vienu bumbu Japānas izlases vārtos ieraidīja Kajs Hāvercs, taču arī šajā epizodē tika konstatēta aizmugures situācija.

Otrajā puslaikā Japānas futbolisti izrādīja daudz lielāku pretestību un 73.minūtē Džunja Ito izdarīja bīstamu sitienu pa vārtiem, Manuelam Neieram lēcienā atvairot bumbu. Pāris minūtes vēlāk “Freiburg” pussargs Doans bija pirmais pie Neiera atsistās bumbas un raidīja to tīklā, panākdams 1:1. Japānas futbolisti spēlēja arvien apņēmīgāk un 83.minūtē pēc tālas Ko Itakuras piespēles Asano saņēma bumbu un, piesedzot Niko Šloterbeku, raidīja to mērķī – 2:1. Pēdējā iespēja izraut neizšķirtu Vācijai bija kompensācijas laika sestajā minūtē, Leonam Goreckam sitot bumbu garām vārtiem.

Situācija turnīrā

Pirms mača Vācijas futbolisti vienojās protestā, oficiālās komandas fotogrāfēšanās laikā ar roku aizsedzot sev mutes. Tādā veidā Vācijas izlase iebilda pret Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) draudiem piemērot disciplinārsodus par “varavīksnes” aproču valkāšanu. Plkst.18 šajā pašā E apakšgrupā būs Spānijas un Kostarikas cīņa.

32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par futbola prestižāko trofeju. Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts, un to 2002.gadā kopīgi uzņēma Dienvidkoreja un Japāna. Šis ir arī pirmais turnīrs, kurš norisinās vēlā rudenī, nevis ierastajos vasaras mēnešos, kas saistīts ar lielo karstumu Katarā. Šis ir pēdējais turnīrs, kurā piedalās 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026.gadā sacensībās startēs jau 48 izlases.

Komandu sastāvi

Vācijas izlases sastāvs: Manuels Neiers, Niklass Zīle, Niko Šloterbeks, Antonio Ridigers, Dāvids Raums, Jošua Kimihs, Ilkajs Gindoans (Leons Gorecka, 67.min.), Seržs Gnabrī (Jusufa Mukoko, 90.min.), Tomass Millers (Jonass Hofmans, 67.min.), Džamals Musiala (Mario Gece, 79.min.), Kajs Hāvercs (Niklass Fillkrugs, 79.min.).

Japānas izlases sastāvs: Šuiči Gonda, Hiroki Sakai (Takumi Minamino, 75.min.), Maja Jošida, Ko Itakura, Juto Nagatomo (Kaoru Mitoma, 57.min.), Endo Vataru, Ao Tanaka (Ricu Doans, 71.min.), Džunja Ito, Daiči Kamada, Takefusa Kubo (Takehiro Tomijasu, 46.min.), Daizens Maeda (Takuma Asano, 57.min.).