“FaZe Clan” un “broky” debitē “CS:GO” “Major” turnīrā ar perfektu uzvaru bilanci

27/10/2021 22:57
Helvijs

Vakardien sākās gada ievērojamākais “Counter-Strike: Global Offensive” (CS:GO) turnīrs “PGL Major Stockholm 2021” ar pārliecinoši lielāko balvu fondu salīdzinājumā ar citiem “CS:GO” turnīriem – divi miljoni ASV dolāru, čempioniem savā kontā iegūstot pusi no tā.

Nozīmīgi, ka savu debiju “Major” turnīrā šogad piedzīvo Latvijas “CS:GO” spēlētāji – Mareks “YEKINDAR” Gaļinskis “Virtus.pro” komandas sastāvā un Helvijs “broky” Saukants, pārstāvot “FaZe Clan” vienību.

Kā pirmais vakardien turnīru izcili iesāka “broky”, kad “FaZe Clan” “Challengers” fāzes pirmajā kārtā uzvarēja “Spirit” vienību ar rezultātu 16:11 un otrajā kārtā guva virsroku pār “ENCE” komandu ar rezultātu 16:12.

“PGL Major Stockholm 2021” turnīrā, kurš norisinās no 26. oktobra līdz 7. novembrim, piedalās 24 komandas pēc aktuālajiem reģionu “Major” reitingiem, astoņām no tām sākot turnīru uzreiz otrajā jeb “Legends” stadijā, bet pārējām 16 vienībām cīnoties pirmajā jeb “Challengers” stadijā par tikšanu tālāk. Sīkāk ar komandu atlases kārtību iespējams iepazīties ŠEIT.

Jāpiebilst, ka abi latvieši turnīru sāka no “Challengers” stadijas, kas tiek izspēlēts pēc “Triple Elimination” principa, izslēgšanas un kvalifikācijas mačiem uz nākamo kārtu norisinoties pēc “Best of three” izspēles, bet pārējiem – “Best of one”.

Duelī starp “broky” pārstāvēto “FaZe Clan” un “Spirit” komandas lēma par labu “Overpass” kartei. Tās teritorijā krietni labāku pirmo puslaiku aizvadīja “FaZe Clan”, spējot izvirzīties vadībā ar rezultātu 9:6 teroristu pusē.

Komandu cīņa otrajā puslaikā kļuva līdzvērtīgāka. “FaZe Clan” gan spēja noturēt iegūto pārsvaru un izcīnīja gan Finna “karrigan” Andersena, gan Rassela “Twistzz” Van Dulkena sekmētu uzvaru ar 22 “killiem”, rezultātam esot 16:11. “Broky” atpalika vien par viena “killa” tiesu, savukārt labākais serverī bija pretinieku pārstāvis Nikolajs “mir” Bitjukovs, nošaujot “FaZe Clan” spēlētājus 23 reizes. Sīkāka mača statistika pieejama ŠEIT.

Uzvara pirmajā kārtā ļāva latvieša pārstāvētajai komandai turpināt cīņu augšējā zarā, kur tā otrajā kārtā tikās ar “ENCE” vienību. Tā savā pirmās kārtas duelī pārspēja “GODSENT” ar rezultātu 16:10.

Spēle pret “ENCE” notika “Dust2” teritorijā, kur pirmajā puslaikā abas komandas cīnījās punkts punktā, noslēgumā teroristu pusē vien par raundu esot priekšā “FaZe Clan” ar rezultātu 8:7.

Otrā mača nogriežņa ievadā komandas turpināja saspringto cīņu, bet tuvojoties mača pēdējiem raundiem, labāku sniegumu kontrateroristu pusē nodemonstrēja “FaZe Clan”, triumfējot ar rezultātu 16:12. Tas ļāva komandai turpināt cīņu trešās kārtas augšējā zarā. Pārliecinoši labākais savā komandā un arī serverī bija “karrigan”, kurš palīdzēja uzvarēt ar 28 “killiem”. “Broky” šoreiz pieticīgāks sniegums, neitralizējot pretiniekus vien 14 reizes. Plašāka dueļa statistika redzama ŠEIT.

Turnīra gaitai un it īpaši latviešu sekmēm iespējams sekot līdzi “GOEXANIMO” “YouTube” kanāla tiešraidēs.