Fāzels: Arī bez NHL hokejistu piedalīšanās 2021.gada PČ hokejā būs lielisks

Renē Fāzels, Sportazinas.com
Renē Fāzels | Foto: Jacques Boissinot/Scanpix

Starptautiskās Ledus hokeja federācijas () prezidents Renē Fāzels sarunā ar Krievijas ziņu aģentūru TASS paudis viedokli, ka arī bez Ziemeļamerikas hokejistu klātbūtnes 2021.gadā Rīgā un Minskā paredzētais Pasules čempionāts hokejā būs lielisks.

“Phjončhana olimpiskajās spēlēs arī bez NHL spēlētāju klātbūtnes bija lielisks šovs,” uzskata Fāzels. “Ja NHL hokejisti neieradīsies uz 2021.gada Pasaules čempionātu hokejā, tas joprojām būs izcils. Ņemot vērā iespējamo turnīra sākuma pārcelšanu no 7.maija uz 21.maiju, mēs ceram, ka viņi tomēr ieradīsies. Ja nē, tad, protams, mēs to nekādi nevaram ietekmēt. Bet man ir sajūta, ka nākamsezon NHL regulārais čempionāts noslēgsies maija sākumā.”

“NHL cer atsākt sezonu jūlija beigās, tāpēc tagad tas ir galvenais līgas izaicinājums. Ar NHL vairāk runāsim par šo tēmu tad, kad atgriezīsies normāla dzīve,” atklāj IIHF prezidents.

2021.gada pasaules čempionāts hokejā tiks aizvadīts no 7. līdz 23. maijam Rīgā un Minskā. Katra no divām galvaspilsētām uzņems pa vienam grupu turnīram un divus ceturtdaļfinālus, savukārt pusfināli un spēles par vietām norisināsies Baltkrievijā.

IIHF martā atcēla 2020.gada pasaules čempionātu, kuram bija jānotiek Šveicē. Virmoja baumas, ka IIHF varētu nākamā gada čempionātu pārcelt uz Šveici, bet Rīgai un Minskai tiktu 2022.gada meistarsacīkstes. Taču vēlāk IIHF lēma, ka 2021.gada turnīrs tomēr norisināsies Rīgā un Minskā.

Rīga un Minska 2017.gada maijā notikušajā balsojumā sīvā cīņā pārspēja Somijas pilsētas Helsinkus un Tamperi. Rīga un Minska balsojumā ieguva 54 balsis, bet Somijas kandidatūra saņēma 53 balsis.

Latvija pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā, kamēr Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā turnīrs notika 2014.gadā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par