Fāzels: Grūtībām ar NHL hokejistu piedalīšanos olimpiskajās spēlēs nevajadzētu rasties

Renē Fāzels, sportazinas.com
Renē Fāzels | Foto: NHL/Getty

Starptautiskās hokeja federācijas () prezidents Renē Fāzels uzskata, ka NHL spēlētāju piedalīšanās nākamajās Olimpiskajās spēlēs vēl nav simtprocentīgi atrisināta, taču grūtībām nevajadzētu rasties.

Jau ziņots, ka NHL un spēlētāju asociācija (NHLPA) šodien nobalsoja par sezonas atgriešanās protokola un kolektīvā līguma ratifikāciju. Jaunais līgums paredz hokejistu dalību divos olimpiskajos turnīros – 2022.gadā Ķīnā un 2026. gadā Itālijā. Tiesa, spēlētāji varēs piedalīties olimpiādē, ja NHL spēs panākt vienošanās ar IIHF un Starptautisko Olimpisko komiteju (IOC).

“Es nedomāju, ka būs kādas grūtības,” viedokli pauda Fāzels. “Būs daudz pārrunu, taču kopumā ziņas, ka NHL hokejsiti dalību Olimpiskajās spēlēs ir iekļauta jaunajā kolektīvajā līgumā, man un visam starptautiskajam hokejam ir ļoti labas.”

NHL hokejisti piedalījās piecās olimpiskajās spēlēs kopš 1998. līdz 2014. gadam, taču Phjončhānas turnīrā 2018. gadā NHL hokejisti nespēlēja. Par čempioniem kļuva Krievijas olimpisko sportistu izlase, kas papildlaikā ar 4:3 apspēlēja Vāciju.

Iepriekš Fāzels bija izteicies par NHL hokejistu dalību 2021.gadā Rīgā un Minskā paredzētajā Pasules čempionātā hokejā, paužot viedokli, ka gadījumā, ja NHL hokejisti tajā nespēs nepiedalīsies, tā nebūs traģēdija. “Phjončhanas olimpiskajās spēlēs arī bez NHL spēlētāju klātbūtnes bija lielisks šovs,” viedokli pauda IIHF prezidents. “Ja NHL hokejisti neieradīsies uz 2021.gada Pasaules čempionātu hokejā, tas joprojām būs izcils.”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par