Fāzels: Jāatzīst, ka Minskā es spēlējos ar uguni un nedaudz apdedzinājos

Renē Fāzels
Renē Fāzels | Foto: Nikolai Petrov/BelTA/Handout

Starptautiskās hokeja federācijas () prezidents Renē Fāzels sarunā ar Šveices radio SRF komentējis tikšanos ar Baltkrievijas autoritāro līderi Aleksandru Lukašenko, kurā apsprieda jautājumus par 2021. gada hokeja pasaules čempionāta likteni.

“Žēl, ka fotogrāfijas rada iespaidu, ka es atbalstu notikumus Baltkrievijā,” izteicās Fāzels. “Gribēju tikai izmantot īpašās attiecības ar Lukašenko, lai panāktu kaut ko labu. Pasaules čempionāts hokejā noved pie sava veida miera starp varu un opozīciju.”

“Mums ir noslēgts līgums ar Baltkrievijas hokeja federāciju. Mūsu pienākums ir rīkot pasaules čempionātu. Ja tas netiks pārtraukts tagad, tad būs problēmas. Tāpēc mēs sev vaicājām: Kāpēc gan nemēģināt pārliecināt Lukašenko, ka viņš var nosūtīt signālu pasaules čempionātam? Proti, ka viņš meklēs dialogu ar savu opozīciju. Iedomājieties, ja mēs tagad atcelsim čempionātu Balkrievijā, vai tas kaut ko izmainīs valstī? Protams, ka nē. Pats Lukašenko atzina, ka vēlas mainīt konstitūciju, kā arī ir gatavs rīkot jaunas vēlēšanas. Jāatzīst, ka Minskā es spēlējos ar uguni un nedaudz apdedzinājos. Tagad būs grūti mainīt cilvēku viedokli,” skaidroja IIHF prezidents.

Kā zināms, šī gada pasaules čempionātam būtu jānotiek Minskā un Rīgā, taču, ņemot vērā, ka situācija Baltkrievijā pēc prezidenta vēlēšanām, kuras nebija leģitīmas, ir dramatiska, tas, visticamāk, nenotiks. Iepriekš izskanēja versija, ka Latvija turnīru varētu rīkot viena vai arī kopā ar kādu citu valsti, piemēram, Dāniju vai Slovākiju.

Pēc sākotnējā formāta Latvijai bija jāuzņem viens grupas turnīrs un divi ceturtdaļfināli, savukārt Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā bija plānots aizvadīt vēl vienu grupu turnīru un pārējās “play-off” spēles. Kā zināms, IIHF saskārusies ar pamatīgu spiedienu no Eiropas valstīm, jo Baltkrievijā jau vairākus mēnešus tiek pielietots fiziskais spēks pret cilvēkiem, kuri apšauba augustā notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātus, kuros ar vairāk nekā 80% balsīm triumfēja valsts ilggadējais vadītājs Lukašenko.

2020. gada decembrī Latvijas hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols atklājis, ka IIHF apsolījusi paziņot lēmumu par PČ likteni līdz 11. janvārim, bet kā redzams tas nav noticis. Tāpat viņš nesenā intervijā ar Raimondu Rudzātu portālam “Ģērbtuve” teica, ka kopš novembra LHF nekomunicē ar Baltkrievijas hokeja federāciju (BHF).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par