Fāzels: Mums jāatgūst NHL spēlētāju dalība olimpiskajās spēlēs

Renē Fāzels, Sportazinas.com
Renē Fāzels | Foto: Getty Images

Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels sarunā krievu medijam “Sovsport.ru” sacījis, ka Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (IOC) jādara viss iespējamais, lai četrgades lielākajā sporta forumā atgrieztu Nacionālās hokeja līgas spēlētājus.

Februārī aizvadītās olimpiskās spēles Korejas pilsētā Phjončhanā bija pirmās pēdējo divdesmit gadu laikā, kurās nepiedalījās hokejisti, bet uzvaru turnīrā izcīnīja Oļega Znaroka vadītā Krievijas valstsvienība, dramatiski pieveicot Vāciju.

“Šobrīd ir vairāki scenāriji. Pirmais un vissvarīgākais ir tāds, ka jāatgūst Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētāju dalība olimpiskajās spēlēs. Tas ir svarīgi, lai turnīrā spēlētu labākie pasaules hokejisti, kā tas pirms tam bija piecās olimpiādēs,” sacīja IIHF galva.

“Phjončhanā arī bez NHL spēlētājiem bija interesanti. Daudzi korejiešu fani, skaistas ģērbtuves. Es atceros, kā Krievija par to priecājās. Bet tai pat laikā Pasaules čempionātā Dānijā bija tāds pats līmenis kā olimpiādē. Tas nav normāli, jo tās ir četrgades lielākās sacensības. Mums ir nepieciešami labākie no labākajiem,” komentēja 68 gadus vecais prezidents.

“Ir vēl viena iespēja, līdzīgi kā tas ir futbolā, ka izlases pārstāv jaunie spēlētāji. Ja Starptautiskā Olimpiskā komiteja neko nedarīs un nemaksās, tad var gadīties, ka visi paliks mājās, un spēlēs tikai sieviešu izlases,” bažu pilns bija Fāzels.

Nākamās olimpiskās spēles norisināsies 2022. gadā Pekinā, ziemas sporta veidu sacensībām norisinoties no 4. līdz 20. februārim.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par