Fāzels: NHL spēlētāju arodbiedrībai ir tiesības hokejistus palaist uz olimpiādi

08/09/2017 14:51
Nokopēts
Aleksandrs Ovečkins un Sidnijs Krosbijs, www.sportazinas.com

Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels paziņojis, ka Nacionālās hokejas līgas (NHL) hokejistu piedalīšanās gaidāmajās Ziemas Olimpiskajās spēlēs ir iespējama, jo NHL noteikumi ir interpretējami.

“Mēc cienam NHL vadības lēmumu. Cienam NHL noslēgtos līgumus ar spēlētājiem, mums nav citas izvēles. Tomēr, cik esmu sapratis, tad NHL spēlētāju arodbiedrība patur tiesības palaist jebkuru NHL spēlētāju uz olimpiādi, to darot bez līgas atļaujas.”

“Jāsaprot, ka ja arī NHL hokejists dosies uz olimpiādi, tad mums būs grūti viņam atļaut spēlēt. Var rasties situācija, ka NHL vadība rīkosies līdzīgi – komandām atļaus slēgt līgumus ar hokejistiem, kuriem ir spēkā esoši kontrakti Eiropas līgās. Katrā ziņā, NHL spēlētāju arodbiedrības līgums ar pašu līgu ir juridiski interpretējams tā, ka arodbiedrībai ir tiesības hokejistus palaist uz olimpiādi,” sarunā ar Sport-express sacīja Fāzels.

Jau ziņojām, ka NHL vadība pieņēma lēmumu neļaut NHL komandu hokejistiem pievienoties savām nacionālajām izlasēm, lai piedalīties Ziemas olimpiskajās spēlēs, kas 2018.gadā norisināsies Dienvidkorejas pilsētā Phjončenā.

Vašingtonas “Capitals” līderis Aleksandrs Ovečkins jau savlaicīgi ir izteicies, ka nekādi NHL vadības aizliegumi viņam neliegs pārstāvēt Krievijas komandu olimpiādē.

“To būs ļoti grūti risināt,” par Ovečkina situāciju sāka Fāzels. “Vispirms, Krievijas Olimpiskajai vienībai viņš ir jāiekļauj sarakstā. Jau septembra beigās mēs saņemsim pirmos sarakstus. Neskatoties uz to, ka vēlētos Ovečkinu redzēt olimpiādē, mēs, ar to domājot IIHF, respektējam līgumus un likumus. Neviens nav augstāks par likumu. Protams, būsim priecīgi, ja kāds atbrauks (no NHL – red.), bet mums jābūt ļoti uzmanīgiem. Ja pieturamies pie esošās vienošanās, tad ja Ovečkinam būs spēkā līgums ar “Capitals”, nevarēsim ļaut viņam spēlēt,” diplomātiski uz jautājumu centās atbildēt šveicietis.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām