Fāzels par 2021.gada PČ: Ja turnīram būtu jānotiek šomēnes, tā rīkošana nebūtu iespējama

Renē Fāzels
Renē Fāzels | Foto: IIHF

Starptautiskās hokeja federācijas () prezidents Renē Fāzels dālījies viedoklī par iespējamo 2021.gada pasaules hokeja čempionāta pārcelšanu no Baltkrievijas un paudis viedokli, ka gadījumā, ja turnīram būtu jānotiek šomēnes, tā rīkošana nebūtu iespējama.

Jau ziņots, ka Latvijas ministru prezidents Krišjānis Kariņš paudis nostāju, ka Latvija vēlas rīkot 2021.gada pasaules čempionātu Rīgā, tomēr, ņemot vērā situāciju Baltkrievijā, premjers neredz iespēju, ka Latvija šo čempionātu varētu rīkot kopā ar Baltkrieviju.

“Tā ir ļoti sarežģīta situācija. Mēs saskārāmies ar politisku spiedienu, kas rada nopietnas bažas par 2021.gada pasaules hokeja čempionāta rīkošanu Minskā un Rīgā,” atklāja Fāzels. “Latvijas premjerministrs paziņoja, ka valsts joprojām plāno rīkot turnīru, taču, ņemot vērā pašreizējos apstākļus, nevēlas čempionātu rīkot kopīgi ar Baltkrieviju. Latvija mudina IIHF apsvērt iespēju čempionāta rīkošanas iespēju nodot citai valstij.”

“Šie Latvijas valdības politiskie soļi, protams, ir saprotami. Taču satraucoši redzēt, kas notiek Baltkrievijā, valstī, kur IIHF un nacionālās izlases aizvadīja brīnišķīgu 2014.gada pasaules čempionātu,” atminas IIHF prezidents. “Ja turnīram būtu jānotiek šomēnes, tā rīkošana nebūtu iespējama.”

“Man ir ļoti žēl, ka hokejs tiek ievilkts politiskās sarunās neatkarīgi no Latvijas valdības nostājas. Rīgas un Minskas organizatoriskās komitejas sadarbojās un viņi paveica lielisku darbu, lai sagatavotos 2021.gada pasaules hokeja čempionātam,” uzskata Fāzels.

“Taču cilvēku veselība un drošība ir vissvarīgākā, un es nenoguršu to atkārtot,” uzstāja IIHF prezidents. “Ņemot vērā politisko situāciju un risku saslimt ar koronavīrusu, mums rūpīgi jāizanalizē jautājums par 2021.gada čempionāta rīkošanu. Tas prasīs laiku.”

Latvijas hokeja federācijas (LHF) viceprezidents Viesturs Koziols iepriekš atzina, ka teorētiski eksistē arī iespēja, ka Latvija viena pati varētu sarīkot šo turnīru.

2021. gada pasaules čempionātu plānots rīkot Minskai kopā ar Rīgu, bet turnīra izšķirošās fāzes spēles paredzētas tieši Baltkrievijas galvaspilsētā. Rīga pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā, kamēr Minskā turnīrs notika 2014.gadā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par