Fāzels par 2021. gada PČ: Pašlaik es vairāk uztraucos par sezonas sākumu Eiropā un KHL

Renē Fāzels, Sportazinas.com
Renē Fāzels | Foto: Getty Images

Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) ir gatava spiedienam par 2021. gada pasaules čempionāta aizvadīšanu Minskā, tomēr pagaidām ir pārāk agri runāt par kaut kādu rīcību no organizācijas puses, atklāja IIHF prezidents Renē Fāzels sarunā ar Krievijas ziņu aģentūru TASS.

Kopš svētdienas visā Baltkrievijā norisinās masu protesti pret prezidenta vēlēšanu rezultātu falsificēšanu. Piecu dienu laikā ir apcietināti vairāk nekā seši tūkstoši cilvēku, taču katru dienu protestētāju kļūst arvien vairāk.

Šodien parādījās informācija, ka, ņemot vērā politisko situāciju valstī un koronavīrusa Covid-19 noliegšanu no valsts iestāžu puses, pastāv iespēja, ka Minskai varētu tikt atņemtas tiesības rīkot 2021. gada pasaules čempionāta grupu turnīru un “play-off” turnīru.

“Protams, esam gatavi spiedienam,” teica Fāzels. “Sekosim situācijas attīstībai, pašlaik mūs uztrauc tas, kas tiek rādīts televīzijā. Ir risks, ka kādas komandas nebrauks uz Baltkrieviju ar drošību saistīto problēmu iemeslu dēļ. Bet pagaidām ir pārāk agri par to runāt. Visi nervozē koronavīrusa dēļ, tagad ir grūts laiks un es vairāk uztraucos par situāciju ar Covid-19 hokeja līgās, par sacensību startu Eiropā un KHL, par to, vai drīkst spēlēt ar skatītājiem,” atklāja IIHF vadītājs.

Tikmēr Latvijas puses čempionāta orgkomitejas vadītājs Edgars Buncis sarunā ar Latvijas Radio izteicās, ka Rīga nebūtu gatava vienatnē rīkot turnīru, jo tam nepieciešama otra ledus halle ar vismaz 8000 skatītāju vietu ietilpību.

“Ja mēs skatāmies čempionāta rīkošanas līgumisko pusi, mums ir līgums ar IIHF par Rīgas grupas organizēšanu. Par to, kas un kādā veidā būs Minskā, vai kādas būs izmaiņas, tas viss ir atkarīgs no IIHF lēmuma,” LR skaidroja Buncis.

2020. gada IIHF Ārkārtas kongresā tika apstiprināti 2021.gada Pasaules hokeja čempionāta datumi. Lai pielāgotos novēlotam sezonas sākumam Eiropā un Ziemeļamerikā, tika pieņemts lēmums, ka 2021.gada Pasaules hokeja čempionāts notiks no 21.maija līdz 6.jūnijam.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par