Fāzels par NHL spēlētājiem 2022. gada OS: Šķiet, ka mums izdosies vienoties

20/06/2021 16:35

Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels sarunā ar Krievijas mediju TASS pauda viedokli, ka 2022. gada Pekinas olimpisko spēļu hokeja turnīrā, visticamāk, piedalīsies spēlētāji no Nacionālās hokeja līgas (NHL).

“Lēmums tiks pieņemts nākamās nedēļas sākumā. Man liekas, ka mums izdosies vienoties, bet skatīsimies. Pārrunās ir iesaistītas vairākas puses – mēs, NHL, Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK), tādēļ ir daudz nianšu. Manuprāt, viss izskatās diezgan labi,” teica funkcionārs.

NHL spēlētāji OS hokeja turnīrā piedalījās no 1998. līdz 2014. gadam. Šis jautājums allaž bija viens no svarīgākajiem gan sarunās starp NHL un IIHF, gan sarunās starp NHL un spēlētāju asociāciju (NHLPA). 2018. gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs NHL hokejisti nepiedalījās, kā rezultātā viskuplāk tajās bija pārstāvētā Kontinentālā hokeja līga (KHL). Finālā Krievijas olimpiskie sportisti [Olympic athletes from Russia] papildlaikā apspēlēja Vāciju ar 3:2, tādējādi par olimpiskajiem čempioniem kļūstot arī Oļegam Znarokam un Harijam Vītoliņam.

Olimpiskais turnīrs norisināsies no 4. līdz 20. februārim. Pašlaik ir zināmas deviņas no 12 dalībniecēm – Kanāda, ASV, Vācija, Ķīna, Krievijas olimpiskās komitejas (ROC) komanda, Čehija, Šveice, Somija un Zviedrija. Vēl trīs vienības tiks noskaidrots trīs kvalifikācijas turnīros, kuri norisināsies no 26. līdz 29. augustam, viens no tiem notiks Rīgā. Olimpisko ceļazīmi izcīnīs grupas uzvarētāja. Kopā ar Latviju grupā spēlēs Francija, Itālija un Ungārija.

Latvijas gadījumā NHL spēlētāju dalība OS hokeja turnīrā nozīmētu Elvja Merzļikina, Matīsa Kivlenieka, Zemgus Girgensona, Teodora Bļugera un Rūdolfa Balcera pievienošanos.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Mareks Mejeris
01/08/2021 21:01

Latvijas vīriešu izlase rezultatīvā mačā Valmierā apspēlē Slovākiju

Latvijas vīriešu basketbola izlase šodien Valmierā pārbaudes spēlē uzvarēja Slovākiju. Spēle Vidzemes Olimpiskajā centrā beidzās ar rezultātu 91:84 (21:20, 29:19, 21:27, 20:18). Latvijas izlasē rezultatīvākais bija Rihards Lomažs, kurš guva…