Fāzels: Pastāvīga video atkārtojumu skatīšanās ir nopietns drauds mūsdienu sportam

Renē Fāzels, sportazinas.com
Renē Fāzels | Foto: NHL/Getty

Starptautiskās Hokeja federācijas () prezidents Renē Fāzels izteicies par video atkārtojumu, viņaprāt, nodarīto ļaunumu mūsdienu sportā.

“Kad tikko kļuvu par IIHF prezidentu, galvenais drauds hokejam bija dopings. 2000. gadu sākumā problēma bija ar “sarunātajām” spēlēm. Šobrīd manā skatījumā galvenais apdraudējums sportam ir pastāvīga video atkārtojumu skatīšanās,” iesāk šveicietis.

Viņš turpināja: “To var novērot ne tikai hokejā, bet arī futbolā. Šī problēma pastāv arī tik bagātā un tehniski attīstītā līgā kā NHL.”

“Nerunāju par tiem momentiem, kad ir jānosaka vai ripa ir šķērsojusi vārtu līniju vai nav. Tur ir viss skaidrs – vai ir fiksēts vārtu guvums vai nav. Runa ir par video atkārtojumu skatīšanos, kad ir gūti vārti un tiek meklēti iespējamie pārkāpumi vārtu gūšanas laikā. Tādos brīžos ļoti bieži izvēlamies, kurai komandai atdot uzvaru. Lēmumu pieņemšana vairs nav laukuma tiesnešu rokās, bet to, kas skatās video. Manuprāt, tas nav pareizi,” uzskata Fāzels.

Viens no biežākajiem video skatīšanās iemesliem ir kad treneri pie zaudētiem vārtiem pieprasa video atkārtojumu skatīšanos vai, ieejot zonā, neesot bijis aizmugures stāvoklis. Ja treneris pieprasa video skatīšanos, bet pārkāpums netiek fiksēts, komandai tiek piešķirtas divas soda minūtes.

Fāzels par IIHF prezidentu strādā jau kopš 1994. gada.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par