Fāzels: Pastāvīga video atkārtojumu skatīšanās ir nopietns drauds mūsdienu sportam

24/05/2019 22:57

Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels izteicies par video atkārtojumu, viņaprāt, nodarīto ļaunumu mūsdienu sportā.

“Kad tikko kļuvu par IIHF prezidentu, galvenais drauds hokejam bija dopings. 2000. gadu sākumā problēma bija ar “sarunātajām” spēlēm. Šobrīd manā skatījumā galvenais apdraudējums sportam ir pastāvīga video atkārtojumu skatīšanās,” iesāk šveicietis.

Viņš turpināja: “To var novērot ne tikai hokejā, bet arī futbolā. Šī problēma pastāv arī tik bagātā un tehniski attīstītā līgā kā NHL.”

“Nerunāju par tiem momentiem, kad ir jānosaka vai ripa ir šķērsojusi vārtu līniju vai nav. Tur ir viss skaidrs – vai ir fiksēts vārtu guvums vai nav. Runa ir par video atkārtojumu skatīšanos, kad ir gūti vārti un tiek meklēti iespējamie pārkāpumi vārtu gūšanas laikā. Tādos brīžos ļoti bieži izvēlamies, kurai komandai atdot uzvaru. Lēmumu pieņemšana vairs nav laukuma tiesnešu rokās, bet to, kas skatās video. Manuprāt, tas nav pareizi,” uzskata Fāzels.

Viens no biežākajiem video skatīšanās iemesliem ir kad treneri pie zaudētiem vārtiem pieprasa video atkārtojumu skatīšanos vai, ieejot zonā, neesot bijis aizmugures stāvoklis. Ja treneris pieprasa video skatīšanos, bet pārkāpums netiek fiksēts, komandai tiek piešķirtas divas soda minūtes.

Fāzels par IIHF prezidentu strādā jau kopš 1994. gada.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Dāvis Bertāns
07/12/2021 07:25

Bertāns nospēlē vien trīs minūtes, “Wizards” ziņo par latvieša veselības problēmām (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Dāvja Bertāna pārstāvētā Vašingtonas “Wizards” ar 110:116 zaudēja Indiānas “Pacers”. Mača sākumā klubs no ASV galvaspilsētas izvirzījās vadībā, taču pēc pirmās ceturtdaļas pārsvars bija…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…