Fāzels turpina dejot pēc krievu stabules: Jāmeklē risinājums, kā PČ piedalīties Krievijai un Baltkrievijai

03/01/2024 19:33
Nokopēts
Renē Fāzels

Kādreizējais Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels sarunā ar mediju “Match TV” paudis savu viedokli par to, ka olimpisko spēļu hokeja turnīrā būtu jāatgriež agresorvalstu izlases.

Būdams IIHF prezidents, Fāzels bija zināms ar savām draudzīgām attiecībām gan ar Vladimiru Putinu, gan arī ar Baltkrievijas diktatoru Aleksandru Lukašenko, ar kuriem šveicietis gan vairākkārt tikās personīgi, gan arī spēlējis hokeju. Fāzels IIHF prezidenta funkcijas pildīja no 1994. līdz 2021. gadam, kad viņu šajā amatā nomainīja Liks Tārdifs.

Fāzelam tika vaicāts, vai šis SOK lēmums par Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību 2024. gada Parīzes OS varētu kļūt par stimulu arī IIHF domāt par Krievijas hokeja izlases pielaišanu pasaules čempionātam. “Jā, protams, pēc šī SOK lēmuma IIHF būtu vismaz jāapspriež šis jautājums,” izteicies Fāzels. “Visi zina, ka Krievija ir ļoti spēcīga valsts sporta ziņā. Ja Krievijas izlasei tiks atļauts piedalīties 2026. gada OS, tad tas būs nozīmīgs solis Krievijas hokeja atriešanās starptautiskajā arēnā.”

“Jāmeklē risinājums, kā pasaules čempionātos piedalīties Krievijas un Baltkrievijas izlasēm. Godīgi sakot, nevaru iedomāties olimpisko hokeja turnīru bez krieviem un baltkrieviem,” norādījis Fāzels. “Krievijas hokeja izlases neierašanās olimpiskajās spēlēs negatīvi ietekmēs kopējo sacensību līmeni, ņemot vērā to, ka Krievija vienmēr ir bijusi spēcīga starptautiskajos turnīros.”

Krievija bijušajam IIHF prezidentam “uzdāvina” pilsonību un fermas akcijas

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām