Fāzels: Tuvāko piecu dienu laikā pieņemsim galīgo lēmumu par PČ hokejā norises vietu

16/01/2021 21:15

Starptautiskās hokeja federācijas () prezidents Renē Fāzels Krievijas medijam “RIA Novosti” atklājis, kad tiks pieņemts galīgais lēmums par 2021. gada hokeja pasaules čempionāta likteni.

“Mēs runāsim ar Baltkrievijas hokeja federācijas (BHF) organizācijas komiteju. Vienā no nākamajām dienām [visticamāk, pirmdien – medijs “Championat”] mums ir tikšanās ar padomi,” teicis Fāzels.

“Mums joprojām jārunā ar vairākiem cilvēkiem – gan partneriem, gan sponsoriem. Tad arī izlemsim, ko darīt tālāk. Tuvāko piecu dienu laikā pieņemsim galīgo lēmumu par pasaules čempionāta norises vietu,” medijā “RIA Novosti” citēts Fāzels.

Jau ziņots, ka IIHF prezidents Fāzels saskarās ar milzīgu kritiku pēc tam, kad viņš janvāra sākumā aizvadīja draudzīgu tikšanos ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko. Jāatzīmē, ka organizācija pat bija spiesta atslēgt komentārus pie publikācijām sociālajos tīklos par šo vizīti.

Sākotnēji Fāzels apsolīja, ka galējais lēmums par 2021. gada PČ, kuram jānotiek Rīgā un Minskā, tiks pieņemts 11. janvārī, tomēr vēlāk šis datums tika mainīts uz mēneša beigām. Pats IIHF prezidents par savu tikšanos ar Lukašenko teica, ka Minskā viņš spēlējās ar uguni un nedaudz apdedzinājās. Pēdējo dienu laikā Fāzela retorika kļūst arvien kritiskāka – ja agrāk viņš bija pārliecināts par iespēju rīkot turnīra daļu arī Minskā, tad tagad viņš pieļauj iespēju, ka Baltkrievijai varētu atņemt PČ.

Tāpat Latvijas hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols atzinis, ka teorētiski Latvija var rīkot visu pasaules čempionātu. “Pirms mēneša mēs IIHF aizsūtījām vēstuli, kurā paskaidrojām, kādos apstākļos mēs to varētu izdarīt,” skaidro Koziols. “Mums ļoti īsā laikā ir jāuzbūvē arēna, piemēram, tāda, kurā parasti notiek “Winter Classic” mači. Mēs to varam izdarīt, bet viss atkarīgs no tā, ko IIHF izlems janvāra beigās.”

Šodien parādījās informācija, ka Čehijas autoražotājs “Škoda” paziņojis par gatavību pārtraukt gandrīz 30 gadu sadarbību ar IIHF, ja daļa no 2021. gada pasaules čempionāta spēlēm notiks Baltkrievijā. Iepriekš ar līdzīgu paziņojumu klajā nāca vēl viens pasaules čempionāta sponsors – kosmētikas ražošanas milzis “Nivea”.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/02/2021 23:02

Štelmahera spīts un ko saka skaitļi – kā Latvija pazaudēja biļeti uz EČ finālturnīru

Latvijas basketbols šobrīd nepiedzīvo vieglākos laikus. Abas galvenās valsts izlases nav kvalificējušās kontinenta lielākajam basketbola forumam, kaut gan darbs bija ne tikai izdarāms, bet klasificējās “obligāti izdarāmo” sarakstā. Šajā materiālā…