Fāzels: Zaripovam būs grūti sevi attaisnot, bet ir jāmēģina

25/07/2017 19:27
Rene Fazels, www.sportazinas.com

IIHF (Starptautiskās hokeja federācijas) prezidents šveicietis Renē Fāzels komentējis Danisa Zaripovu situāciju. Kā ziņots, leģendārais krievu uzbrucējs pieķerts dopinga lietošanā un viņam jau Kontinentālā hokeja līga piespriedusi divu gadu diskvalifikāciju.

Pastāv iespēja, ka Zaripovs diskvalifikācijas laikā varētu pārcelties uz Nacionālo hokeju līgu, kur pastāv cita jurisdikcija, tādējādi paverot iespējas Eiropā diskvalificētajiem hokejistiem spēlēt Ziemeļamerikas profesionālajās līgās.

“Taisnības labad jāsaka, ka arī starp IIHF un NHL pastāv vienošanās kā rīkoties šādos gadījumos. Ir jāciena konkrētās organizācijas pieņemtie soda mēri. Tādējādi arī mūsu piešķirtā diskvalifikācija var būt spēkā arī viņu jurisdikcijā. No otras puses, tā ir vairāk simboliska vienošanās, kurai ir daudz nepilnību. Aizliegto vielu saraksts abās organizācijās nav identisks. Tāpat arī noteiktie mēri kā un par ko piespriež diskvalifikāciju, abās organizācijās atšķirās, taču vēljoprojām pastāv iespēja, ka mūsu piespriestais sods Ziemeļamerikā varētu nebūt spēkā, tāpēc skatīsimies, kā atrisināsies situācija. Cik saprotu, tad Zaripova puse ir gatava iesniegt apelāciju,” ieskicēja Fāzels.

Renē Fāzels arī atbildēja uz jautājumu, ja šis fakts jau tika konstatēts iepriekš, kāpēc Zaripovs netika atstādināts no spēlēšanas jau laicīgi.

“Jā, pirmā prove uzrādīja pozitīvus dopinga analīžu rezultātus jau ziemā, taču kamēr nebija veiktas visas pārbaudes un notika izmeklēšana, nevēlējāmies laupīt iespēju spēlēt sportistam, kura vaina par visiem 100% nebija vēl pierādīta. Tas būtu negodīgi. No tā ciestu ne tikai Zaripovs, bet arī visa līga kopumā,” sacīja Starptautiskās hokeja federācijas ilggadējais prezidents.

Fāzels arī daļēji noliedza iepriekš Zaripova teikto, ka viņš šos jaunumus par divu gadu diskvalifikāciju uzzinājis no preses. “Iepriekš viņu aicinājām uz disciplinārās komitejas sēdi, lai noskaidrotu apstākļus, bet tā arī viņš ne reizi pie mums neieradās. Iespējams, problēma bija tajā, ka tobrīd Zaripovs mainīja klubus, es nezinu.”

“Katrā ziņā viņam jāvēršās ir CAS (apelācijas tiesā – red.). Būs grūti, bet tas ir jādara. Ja hokejista puse vēlēsies kādu atbalstu no mums, mēs noteikti skatīsimies kā varam to sniegt normatīvo aktu ietvaros,” nobeidz Fāzels.

Zaripovs ir trīskārtējs pasaules čempions un četrkārtējs KHL čempions. Šajā vasarā hokejists atgriezies savā iepriekšējā klubā Kazaņas AK “Bars”, ar kuru tika noslēgts divu gadu līgums par kopēju summu 260 miljoniem rubļu (aptuveni 1,86 miljoniem eiro sezonā).

 

Komentāri - 1

  • Anonymous
    25/07/2017 21:16

    hokeJU līgā, SODI mēri – paņemiet darbā vienreiz korektoru

Pieslēgties

Dienas fokusā

Elvis Merzļikins
21/01/2022 05:58

Merzļikinam lielisks sniegums, ”Blue Jackets” sagādā ”Flyers” desmito zaudējumu pēc kārtas (VIDEO)

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) lielisku spēli šonakt aizvadīja Latvijas izlases vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš mačā pret Filadelfijas ”Flyers” ielaida tikai vienus vārtus un palīdzēja Kolumbusas ”Blue Jackets” viesos izcīnīt uzvaru…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…