Federera ilgstošā atveseļošanās no traumas var ietekmēt viņa dalību “Australian Open”

14/12/2020 11:47

Titulētais Šveices tenisists Rodžers Federers pēc divām operācijām, kas veiktas kreisajā ceļgalā, rehabilitācijā pavadījis ilgāku laiku nekā pats iepriekš bija plānojis, tāpēc dalība sezonas pirmajā “Grand Slam” ir zem jautājuma zīmes.

Federers savas vienīgās sešas šīs sezonas spēles aizvadīja gada sākumā Austrālijā. Pēdējā mačā viņš pusfinālā piekāpās ranga līderim Novakam Džokovičam no Serbijas, bet pēc tam paziņoja, ka kortā atgriezīsies pēc traumu izdziedēšanas.

Oktobrī Federers, kuram nākamgad augustā apritēs 40 gadi, atklāja, ka pēc divām ceļgala operācijām laukumā jau darbojas bez sāpēm, tāpēc ir cerība kortā atgriezties jau nākamās sezonas sākumā.

“Cerēju, ka oktobrī jau būšu vesels par visiem 100%. Tomēr vēl šodien neesmu formā. Redzēsim, kas notiks līdz Austrālijas čempionātam,” sarunā ar Šveices medijiem atklāja tenisists. “Otrā ceļgala operācija nebija viegla, taču pēdējo sešu mēnešu laikā redzu nelielu progresu.”

Sportists atklāja, ka pēdējā laikā daudz strādājis ar fizioterapeitiem, tāpēc būtiski būs atgūt tenisa iemaņas.

Austrālijas atklātais čempionāts plānots 18.-31.janvārī, tomēr Covid-19 dēļ pastāv iespēja, ka turnīrs notiks vēlāk – 8.-21.februāris.

“Sacenšos ar laiku. Arī es vēlos saprast, vai turnīrs sāksies 8.februārī,” piebilda šveicietis. “Protams, turnīra pārcelšana dotu man vairāk laika.”

Svētdien Federers saņēma Šveices labākā sportista balvu. Pats tenisists atklāja, ka tas viņam esot liels gods.

Vēl šī gada sākumā Šveice paziņoja, ka Federera seja būs redzama arī uz 20 franku monētas.

Šveicietis Austrālijā uzvarējis sešos “Grand Slam” turnīros, bet šīs raudzes trofejas viņš karjeras laikā virs galvas cēlis 20 reizes. Vēl tikpat prestižāko tenisa balvu ir arī spānim Rafaelam Nadalam.

Pieslēgties

Dienas fokusā

24/02/2021 23:02

Štelmahera spīts un ko saka skaitļi – kā Latvija pazaudēja biļeti uz EČ finālturnīru

Latvijas basketbols šobrīd nepiedzīvo vieglākos laikus. Abas galvenās valsts izlases nav kvalificējušās kontinenta lielākajam basketbola forumam, kaut gan darbs bija ne tikai izdarāms, bet klasificējās “obligāti izdarāmo” sarakstā. Šajā materiālā…