Federera pretinieks “Australian Open” pusfinālā būs Džokovičs

28/01/2020 14:02

Šveices tenisa leģenda otrdien Austrālijas atklātā tenisa čempionāta ceturtdaļfinālā atspēlējās mačā pret ASV tenisistu Tenisu Sandgrēnu un 15.reizi iekļuva turnīra pusfinālā, kur tiksies ar serbu Novaku Džokoviču.

Federers, kurš turnīrā izsēts ar trešo numuru, ar 6-3, 2-6, 2-6, 7-6 (10:8), 6-3 pieveica Sandgrēnu (ATP 100.).

Seškārtējais Austrālijas čempions Federers zaudēja punktu servējot otrā un trešā seta otrajā un astotajā geimā, bet ceturtā seta desmitajā raundā trīsreiz vairāk bija amerikānim, Sandgrēnam neizmantojot pirmās trīs mačbumbas.

Taibreikā pēc Sandgrēna netveramas serves rezultāts tapa 6:3 viņa labā. Federers atspēlējās ar divām pretinieka kļūdām sitienos no neērtās puses un ar lielisku izspēli. Vēl divreiz amerikānim nākamo četru punktu izspēlē bija iespēja pabeigt spēli, ko viņš neizmantoja, divus pēdējos punktus setā zaudēdams ar nepiespiestajām kļūdām sitienos no ērtās puses.

Piektā seta sestajā geimā šveicietis izmantoja jau pirmo pretinieka pasniegto breika iespēju, panākot 4-2, un devītajā geimā pabeidza neticamo atspēlēšanos pēc trim pēc kārtas pretinieka kļūdām.

“Jums dažreiz vienkārši ir jāpaveicas,” pēc mača teica uzvarētājs. “Es nebiju pelnījis šo panākumu, taču es te stāvu kā uzvarētājs un esmu acīmredzami ļoti laimīgs.”

Viņa pretinieks pusfinālā būs pasaules otrā rakete serbs Novaks Džokovičs, kurš dienas otrajā ceturtdaļfinālā ar 6-4, 6-3, 7-6 (7:1) pieveica kanādieti Milošu Raoniču (ATP 35.), kurš sacensībās bija izlikts ar 32.numuru.

Raoničs labāk servēja, iekasēdams 18 netveramas serves pret oponenta iespētajām četrām, taču arī vairāk kļūdījās, pieļaudams četras dubultkļūdas pret serba vienu.

Džokovičs uzvarēja 86 procentos izspēļu, kad viņam padevās pirmā serve, kā arī neatļāva konkurentam uz vietu pusfinālā realizēt nevienu no divām breikbumbām, pašam šādā situācijā gūstot divus punktus 16 iespējās.

Raoničs biežāk devās pie tīkla, punktu gūdams 19 izspēlēs no 37, kamēr serbs realizēja desmit no 11 šādām punkta gūšanas iespējām.

Džokovičam bija mazāk uzvarēto izspēļu – 29 pret 48 -, bet krietni mazāk nepiespiesto kļūdu – 14, kamēr oponents sakrāja 48 kļūdas.

Jau ziņots, ka Latvijas pirmā rakete Ernests Gulbis vīru turnīrā apstājās trešajā kārtā.

Austrālijas atklātais čempionāts norisināsies līdz nākamajai svētdienai. Turnīra kopējais balvu fonds ir 20,4 miljoni eiro.