Federers: nebiju pelnījis uzvarēt

07/09/2017 16:08
Rodžers Federers, Sportazinas.com

Planētas trešā rakete vīru tenisā Rodžers Federers atzīst, ka viņam bijušas šaubas par savu sportisko formu visa ASV atklātā tenisa čempionāta laikā, kas šveicietim trešdien noslēdzās ar zaudējumu ceturtdaļfinālā

Federers ceturtdaļfinālā ar rezultātu 5-7, 6-3,6-7 (8:10), 4-6 piekāpās argentīnietim Huanam Martinam del Potro, kurš rangā ieņem 28.vietu.

Līdz ar to izpalika gaidītais fināla vērtais pusfināls starp Federeru un Rafaelu Nadalu, kas būtu šo grandu pirmā spēkošanās Ņujorkā.

“Turnīrs man bija smags visā tā garumā. Es domāju tikai par šo spēli, nevis pusfinālu. Manas domas nelidinājās kur citur,” teica Federers.

“Zināju, ka būs grūti. Man bija problēmas visā turnīra gaitā, lai nodotos domām par to, kas gaidāms priekšā. Žēl, protams, taču Huans Martins bija vairāk pelnījis uzvaru. Jutos tā, ka man nav vietas pusfinālā, un viņam ir labākas izredzes uzvarēt Rafu,” skaidroja Federers.

Šveicietis uzskata, ka ar viņa demonstrēto spēli turnīrā nepietiktu, lai uzvarētu.

“Esmu izstājies. Lai kāds cits izmanto iespēju labāk par mani. Tomēr ir arī prieks. Iekļuvu ceturtdaļfinālā un neesmu vīlies, jo bija jau arī sasniegumi šosezon. Diemžēl šodien spēlēju pret kādu, kas par mani bija spēcīgāks,” secināja šveicietis.

Federers nolēmis pāris nedēļas atpūsties, lai atgrieztos pirmajā Roda Leivera vārdā nosauktajā kausa izcīņā, kas no 22.līdz 24.septembrim norisināsies Prāgā. Tās būs komandu sacensība starp Eiropas un Pasaules komandām, līdzīga kā golfā Raidera kausa izcīņa.

Tāpat viņš startēs ATP turnīros Šanhajā, Bāzelē, Parīzē un sezonas finālā Londonā.

Pasaules rangā Federers patlaban ieņem trešo vietu un šogad uzvarējis “Grand Slam” turnīros Austrālijā un Vimbldonā. Šveicieša kontā ir 19 “Grand Slam” tituli.

ASV atklātā čempionā pusfinālā del Potro tiksies ar Nadalu, kamēr par otru ceļazīmi uz finālu cīnīsies Dienvidāfrikas Republikas tenisists Kevins Andersons, kurš otrajā kārtā apstādināja Latvijas pirmo raketi Ernestu Gulbi, un spānis Pavlo Karrenjo-Busta. Abiem šis būs pirmais “Grand Slam” pusfināls karjerā.

Tā kā izlozes zara puse ar Nadalu un Federeru ir daudz smagāka, jau iepriekš bija zināms, ka no otras zara puses kāds tenisists “Grand Slam” finālu sasniegs pirmoreiz karjerā.

Jau vēstīts, šī gada ASV atklātajā čempionātā vīru turnīrā nepiedalās pieci augstākā līmeņa spēlētāji – Endijs Marejs, pagājušā gada čempions Stans Vavrinka, Novāks Džokovičs, Kei Nišikori un Milošs Raoničs.