Federers pārliecinoši sasniedz “US Open” ceturtdaļfinālu, Vana negaidīti viegli apspēlē Bārtiju

01/09/2019 23:29

Leģendārais Šveices tenisists Rodžers Federers svētdien nodrošināja vietu šī gada ASV atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā.

Planētas trešā rakete Federers astotdaļfinālā 78 minūšu laikā ar 6-2, 6-2, 6-0 sagrāva Beļģijas tenisistu Dāvidu Gofēnu, kurš reitingā ir 15.vietā.

Šveices tenisa zvaigzne kāda “Grand Slam” turnīra ceturtdaļfinālā spēlēs 56.reizi karjerā. Federera kontā ir 20 “Grand Slam” tituli, bet Ņujorkā viņš nav uzvarējis kopš 2008.gada.

Federers negaidīti apstājās Sinsinati turnīra otrajā cīņā, bet “US Open” pirmos divus mačus noslēdza vien četros setos. Tiesa, nākamos divus dueļus viņš noslēdza aptuveni 80 minūtēs.

Par šveicieša pretinieku ceturtdaļfinālā kļuva ranga 78.pozīcijā esošais bulgārs Grigors Dimitrovs, kurš ar 7-5, 6-3, 6-4 guva virsroku pār austrālieti Aleksu de Minoru (ATP 38.). Dimitrovs “Grand Slam” ceturtdaļfinālā nav spēlējis kopš pērnā gada Austrālijas atklātā čempionāta.

Ķīnas tenisiste Cjana Vana svētdien Ņujorkā sasniedza savu karjerā pirmo “Grand Slam” turnīru ceturtdaļfinālu.

Vana, kura WTA rangā ieņem 18.vietu, astotdaļfinālā ar 6-2, 6-4 uzvarēja planētas otro raketi Ešliju Bārtiju no Austrālijas.

Šī gada “French Open” uzvarētāja Bārtija šajā mačā pieļāva 39 nepiespiestās kļūdas, kamēr Vanai tādas bija 14.

“Ļoti koncentrējos un centos sist agresīvi. Tas ir mana trenera mājas darbs,” pauda ķīniete.

Vanai ceturtdaļfinālā būs jātiekas ar seškārtējo “US Open” čempioni, planētas astoto raketi Serēnu Viljamsu, kura astotdaļfinālā ar 6-3, 6-4 pārspēja horvātieti Petru Martiču, kura reitingā atrodama 22.vietā.

Viljamsa gan parūpējās par nelielu izbīli saviem līdzjutējiem, jo vienā no mača epizodēm pagrieza potīti. Pēc pēdas noteipošanas viņa atgriezās kortā un svinēja drošu uzvaru.

Tikmēr trešajā “Grand Slam” turnīrā pēc kārtas ceturtdaļfinālu sasniegusi Lielbritānijas tenisiste Johanna Konta, ranga 16.numuram trešajā kārtā ar 6-7 (1:7), 6-3, 7-5 pārspējot planētas trešo raketi Karolīnu Plīškovu no Čehijas.

Viņai ceturtdaļfinālā stāsies pretī amerikāniete Medisona Kīza vai ukrainiete Jeļina Svitoļina, kuras rangā ir attiecīgi devītajā un piektajās vietā.

Pēdējais sezonas “Grand Slam” turnīrs noslēgsies pēc nedēļas.

Tenisisti “US Open”, kas norisinās uz cietā seguma, cīnās par 57,24 miljonu dolāru (nepilnu 52 miljonu eiro) lielu balvu fondu.