Federers piecu setu finālā izcīna savu 20. “Grand Slam” titulu

28/01/2018 14:38

Svētdien, 28. janvārī, savu sesto “Australian Open”, kā arī 20. “Grand Slam” titulu kopumā izcīnīja leģendārais šveiciešu tenisists Rodžers Federers, kurš vairāk nekā trīs stundu ilgā cīņā ar 6:2, 6:7(5), 6:3, 3:6, 6:1 pārspēja horvātu Marinu Ciliču.

Zīmīgi, ka abi tenisisti savā starpā tikās arī pagājušās sezonas Vimbldonas turnīra finālā, kurā Federers bija pārāks ar 6:3, 6:1, 6:4.

Lai gan Federers pirmajā setā uzvarēja ar 6:2, tomēr šoreiz cīņa priekš šveicieša vairs nebija tik viegla. Horvāts Ciličs otrā seta taibreikā izmantoja trešo setbumbu, spēles rezultātu izlīdzinot.

Trešajā setā breikbumbu izmantoja Federers, kas vēlāk šveicietim ļāva šo spēles nogriezni novest līdz uzvarai ar 6:3. Arī nākamo setu lieliski uzsāka tieši pieredzējušais tenisists, kurš izcīnīja ātru breiku, šķietami virzoties pēc sava kārtējā titula.

Tomēr Ciličs nepadevās un teju pēdējā brīdī apgrieza seta likteni par 180 grādiem – divi breiki pēc kārtas, kas nozīmē, ka cīņa nonāca līdz piektajam – izšķirošajam – setam.

Tajā meistarību un pieredzi nodemonstrēja Federers, sagraujot pretinieku ar 6:1, kā arī līdz ar to izcīnot savu sesto “Australian Open” titulu.