Federers piedalīsies Tokijas olimpisko spēļu tenisa turnīrā

Rodžers Federers, Sportazinas.com
Rodžers Federers | Foto: wimbledon.com

Tenisists pirmdien paziņoja, ka viņš plāno piedalīties nākamā gada olimpiskajās spēlēs Tokijā, lai aizpildītu vienīgo tukšo vietu viņa balvu skapī un izcīnītu olimpisko zelta medaļu vienspēlē, tenisists paziņoja reklāmas pasākumā.

Federers ir uzvarējis visos četros “Grand Slam” turnīros, kā arī sešas reizes triumfējis ATP tūres finālturnīrā sezonas beigās, taču viņa rīcībā joprojām nav olimpiskā zelta vienspēlē.

“Esmu par to nedēļas, pat mēnešus debatējis ar savu komandu, ko man vajadzētu darīt 2020.gada vasarā starp Vimbldonas turnīru un ASV atklātajām meistarsacīkstēm,” teica Federers. “Beidzot mana sirds teica priekšā, ka olimpiskajās spēlēs ir jāspēlē atkal.”

Šveicieša rīcībā kopā ar Stenu Vavrinku jau ir olimpiskais zelts dubultspēlē, viņiem uzvarot 2008.gadā Pekinā. 2012.gadā Londonā divdesmitkārtējais “Grand Slam” ieguvējs nokļuva līdz finālam, taču tajā ar 2-6, 1-6, 4-6 bija spiests atzīt mājinieka Endija Mareja pārākumu.

2016.gadā Riodežaneiro, Federeram nestartējot, Marejs uzvarēja vēlreiz. Kopš tā laika šveicietis divreiz uzvarējis Austrālijas atklātajā čempionātā, 2017. gadā kārtējo reizi triumfējis Vimbldonā un šogad episkā cīņā zaudēja zāles “Grand Slam” finālā serbam Novakam Džokovičam.

Gan Džokovičs, gan mūžīgais Federera sāncensis spānis Rafaels Nadals jau iepriekš paziņoja par dalību Tokijā. Nevienu no šī trio neviens tenisa speciālists pirms 2020.gada spēlēm neņemtos norakstīt. 32 gadus vecais Serbijas tenisists ir pasaules ranga līderis, bet gadu vecākais Nadals šo vietu grib atņemt jau tuvākajās nedēļās. Viņi divatā uzvarējuši visos četros šā gada “Grand Slam” turnīros, bet 38 gadus vecais Federers ir turpat – trešais pasaules rangā.

Divkārtējais olimpiskais čempions un trīskārtējais “Grand Slam” ieguvējs Marejs janvārī atgriezīsies tenisa kortos pēc gurna savainojuma un vēl nav paziņojis par saviem plāniem Tokijas sakarā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par