Federers piekāpjas grieķu talantam un noliek “Australian Open” čempiona pilnvaras

20/01/2019 14:30

Šveices tenisa leģenda Rodžers Federers svētdien nolika Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētāja pilnvaras.

Pasaules trešais numurs Federers svētdien astotdaļfināla mačā ar rezultātu 7:6 (13:11), 6-7 (3:7), 5-7, 6-7 (5:7) piekāpās vien 20 gadus vecajam grieķim Stefanam Cicipam, kurš rangā ieņem 15.vietu.

Cicips ir jaunās paaudzes tenisists, kurš turklāt pērn uzvarēja “NextGen” sacensībās. Viņš kļuvis par pirmo grieķi, kurš sasniedzis kāda “Grand Slam” turnīra ceturtdaļfinālu.

Tikmēr 37 gadus vecajam Federeram neizdevās nosargāt pērn iegūt Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētāja titulu. Šajā turnīrā viņš kopumā triumfējis sešas reizes.

Ceturtdaļfinālā Cicips tiksies ar pasaules 24.numuru Roverto Bautistu-Agutu no Spānijas, kurš svētdien savā astotdaļfināla cīņā ar 6-7 (6:8), 6-3, 6-2, 4-6, 6-4 piecu setu trillerī uzvarēja planētas septīto raketi un pagājušā gada Austrālijas atklātā čempionāta finālistu Marinu Čiliču no Horvātijas.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam ceturtdaļfinālu sasniedzis pasaules otrais numurs Rafaels Nadals no Spānijas, kurš gana pārliecinoši ar 6-0, 6-1, 7-6 (7:4) pieveica citu pieredzes bagātu tenisistu Tomāšu Berdihu no Čehijas (ATP 57.).

Līdz ar to Nadals dodas pretī savam 18.”Grand Slam” titulam karjerā.

Nākamajā kārtā Nadals tiksies ar pasaules 39.numuru Frensisu Tiafo no ASV, kurš savā astotdaļfināla cīņā ar 7-5, 7-6 (8:6), 6-7 (1:7), 7-5 uzvarēja bulgāru Grigoru Dimitrovu (ATP 21.).

Savukārt sieviešu turnīrā zaudējumus svētdien piedzīvoja pasaules otrā rakete Angelika Kerbere no Vācijas un slavenā krieviete Marija Šarapova.

Viena no sacensību galvenajām favorītēm Kerbere negaidīti pārliecinoši ar 0-6, 2-6 piekāpās pasaules 35.raketei Danielai Rouzai Kolinsai no ASV.

Kolinsa ir maz zināma tenisiste, kura līdz šim lielākoties spēlējusi koledžas līmenī, turklāt šis ir pirmais gads, kad viņa spēlē Austrālijas atklātā čempionāta pamatturnīrā, turklāt līdz šim gadam amerikāniete ne reizi nebija uzvarējusi kādā “Grand Slam” mačā.

Ceturtdaļfinālā Kolinsa tiksies ar savu tautieti Sloeinu Stīvensu, kura izlikta ar piekto numuru, vai krievieti Anastasiju Pavļučenkovu.

Neveiksmi astotdaļfinālā piedzīvojusi arī 2008.gada Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētāja Šarapova, kura ar 6-4, 1-6, 4-6 piekāpās pēdējā laikā labus rezultātus demonstrējošajai mājiniecei Ešlijai Bārtijai.

Līdz ar to Šarapova, kura pašlaik pasaules rangā atrodas 30.vietā, pie kādas “Grand Slam” trofejas nav tikusi kopš 2014.gada. Tiesa, pa vidu bija arī diskvalifikācija par aizliegto vielu lietošanu.

Vēl šī turnīra trešajā kārtā Šarapova pārspēja vienu no galvenajām favorītēm Karolīnu Vozņacku no Dānijas.

Pasaules 15.rakete Bārtija ceturtdaļfinālā sacentīsies ar čehieti Petru Kvitovu. Ranga sestās vietas īpašniece savā astotdaļfināla mačā pārliecinoši ar 6-2, 6-1 sagrāva vien 17 gadus veco ASV pārstāvi Amandu Aņisimovu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Austrālijas atklātā čempionāta astotdaļfinālu sasniegusi arī Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova, kurai tajā gaidāma tikšanās ar Japānas pārstāvi Naomi Osaku.

Pārējie divi Latvijas tenisisti Aļona Ostapenko un Ernests Gulbis apstājās pamatturnīra pirmajā kārtā.