Feldmanis kļuvis par 3×3 vīriešu basketbola izlases galveno treneri

19/01/2021 15:31

Latvijas Basketbola savienības (LBS) valde Latvijas 3×3 vīriešu basketbola izlases galvenā trenera amatā apstiprinājusi Raimondu Feldmani, informē LBS.

Apstiprināts arī LBS 3×3 komisijas izstrādātais izlases kandidātu saraksts un darba plāns, kas vērsts uz attīstību veicinošas vides izveidi.

Latvijas izlases pamatsastāva dalībnieki – Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis, Nauris Miezis un Artūrs Strēlnieks – pēc decembrī izcīnītās uzvaras Pasaules tūres finālposmā un īsa atvaļinājuma atsākuši gatavoties Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīram, kas maija beigās paredzēts Austrijā. Gatavošanās plāns tiks precizēts, kad būs zināms FIBA rīkoto turnīru grafiks.

LBS valde apstiprināja 3×3 komisijas sagatavoto paplašināto Latvijas 3×3 basketbola izlases kandidātu sarakstu, kurā papildus A sastāva spēlētājiem iekļauti arī Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) B sastāva dalībnieki Artūrs Strēlnieks, Armands Ginters, Roberts Pāže, Armands Seņkāns un Mārtiņš Šteinbergs, kā arī 12 spēlētāji no komandām, kuras 2020.gada vasarā izcīnīja augstākās vietas Latvijas 3×3 basketbola čempionātā (“Top Gun” līgā) un apstiprinājuši vēlmi iesaistīties 3×3 basketbola programmā.

LBS prezidents Raimonds Vējonis atzīmē, ka Latvijas izlases A sastāvam sezonas prioritāte ir cīņa par olimpisko ceļazīmi.

“Visai 3×3 basketbola videi jāstrādā uz to, lai viņiem palīdzētu, tai skaitā nodrošināt nepieciešamo sparingu treniņos. Savukārt ilgtermiņā LBS jārūpējas par to, lai mūsu līderiem augtu cienīgi pēcteči un visa 3×3 basketbola vide veicinātu attīstību,” LBS citē Vējoņa teikto.

LBS 3×3 komisijas izstrādātais un valdes apstiprinātais darba plāns paredz, ka februārī un martā Latvijas izlases paplašinātajā kandidātu sarakstā iekļautie basketbolisti trīs reizes pulcēsies uz īsām treniņnometnēm un testiem, kā arī miniturnīriem. A sastāva līdzdalība būs atkarīga no viņu gatavošanās plāna un FIBA sacensību kalendāra.

Ar LOV un Latvijas Olimpiskās komitejas vadību panākta vienošanās, ka 1.aprīlī LOV B sastāvā iekļauto basketbolistu saraksts tiks koriģēts, ņemot vērā izlases kandidātu darba ciklos sasniegtos rezultātus.

Tāpat LBS valde Latvijas 3×3 basketbola izlases fiziskās sagatavotības trenera amatā apstiprināja Dāvi Feikneru.

Izlases stūrmanis Feldmanis ir strādājis par treneri BJBS “Rīga”/”Rīdzene”, biznesa augstskolā “Turība”, “VEF skolā”, “VEF Rīga” un trenējis jauno paaudzi basketbola skolā “Rīga”. Viņš arī vadījis Latvijas jaunatnes izlases un strādājis Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Vasaras līgā Ņūorleānas “Pelicans” komandā.

Latvijas 3×3 vīriešu basketbola izlases kandidāti 2021.gadā ir Nauris Miezis, Kārlis Lasmanis, Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš (visi – LOV A sastāvs), Artūrs Strēlnieks, Armands Ginters, Armands Seņkāns, Mārtiņš Šteinbergs, Roberts Pāže (visi – LOV B sastāvs), Kārlis Apsītis, Lauris Bērziņš, Rendijs Feikners, Elvijs Frīdenbergs, Dāvis Gūtmanis, Artūrs Kramiņš, Edgars Lācis, Daniels Minajevs, Reinis Otersons, Reinis Ščerbinskis, Toms Upe, Niks Višņevičs.

Pieslēgties

Dienas fokusā

27/02/2021 22:52

Lieliskais “Jame” un “YEKINDAR” sniegums ļauj “Virtus.pro” iekļūt “IEM Katowice 2021” finālā

“IEM Katowice 2021” “CS:GO” turnīra finālu sasniegusi Mareka “YEKINDAR” Gaļinska pārstāvētā “Virtus.pro”. Latvietis jau otro dienu pēc kārtas demonstrēja fantastisku sniegumu, kas duetā ar komandas biedra Džami “Jame” Ali parādīto…