Feldmanis par 3×3 izlasi OS: Sākumā izcīnīsim iespēju

26/02/2024 13:10
Nokopēts
Raimonds Feldmanis

Latvijas 3×3 basketbola izlases, Ukrainas valstsvienības un “Prometey” komandas treneris Raimonds Feldmanis sarunā “Ghetto TV” podkāstā pastāstījis par 3×3 izlases gatavošanos Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijai un atšķirībām Ukrainas un Latvijas basketbolā.

Feldmanis nedaudz ieskicēja Latvijas 3×3 izlases veidošanas procesu. “Ja godīgi, tad galvā esmu salicis vairākus core [kodolus]. Viņi tagad būtībā pirmo reizi trenējas kopā, tad var redzēt, kā viens otru var papildināt vai arī iet kopā. Tuvākajā laikā to core vajadzētu noteikt, ir kaut kādi blakus apstākļi, kuri mums varbūt var ietekmēt to, bet šobrīd notiek modelēšana. Mums ir trīs iespējas kvalificēties [olimpiskajām spēlēm], mērķis tāds noteikti ir. Man nepatīk mētāties ar vārdiem, ka mēs brauksim. Sākumā izcīnīsim iespēju, bet mērķis ir braukt.”

Tāpat Feldmanis izteica savu viedokli par šī brīža Latvijas basketbola labajiem rezultātiem. “Man liekas, ka tā ir artava no ieguldītā darba. Domāju, ka treneri ir daudz ieguldījuši darbu un pareizajā laikā, pareizajā vietā noteikti ir Lukas Banki faktors. Apetīte aug ēdot, ja redzi rezultātu, tad tas nozīmē, ka kaut ko esi darījis pareizi. Talanti mums Latvijā noteikti ir un domāju, ka apkārtējā vide ir iemācījusies strādāt ar viņiem. Rezultāti jauniešus motivē. Sliktākais sportistam ir pašpārliecinātība, kas nav laba lieta, bet pārliecība ir laba lieta.”

Vēl treneris salīdzināja Latvijas un Ukrainas basketbolu. “Ukraiņi vairāk iet uz atlētismu, viņiem ir ļoti daudz un labi atlētisku spēlētāju. Nevaru teikt, ka mums nav atlētisku spēlētāju, bet mēs varbūt vairāk esam “vēlie bērni”, tāpēc vajag vairāk trenēt tehniku, lai jaunībā to kompensētu. Ukrainas basketbolistiem tehniskā varēšana nav tik labi uztrenēta, bet viņi to kompensē ar savu atlētismu. Tā ir lielākā starpība.”

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām