Feldmanis par dalību Bolu turnīrā: Spēlējām kā jauniešu komanda pret profesionāļiem

Raimonds Feldmanis, sportazinas.com
foto: vefriga.com

Kā zināms, Latvijas čempionvienības Rīgas VEF kluba jauniešu komanda “VEF Skola” februāra nogalē piedalījās kolorītās Bolu ģimenes rīkotajā turnīrā “Big Baller Brand Challenge” (turpmāk tekstā – BBBC). Ņemot vērā sacelto ažiotāžu ap šo pasākumu, Sportazinas.com uz sarunu aicināja “VEF Skola” galveno treneri Raimondu Feldmani, kurš pastāstīja sīkāk par šī turnīra specifiku.

Trenerim vaicājām, kā vispār VEF saņēma uzaicinājumu piedalīties: “Bija viens no jauniešu Eirolīgas posmiem. Pie manis pienāca klāt BBBC turnīra viens no kūrētājiem un pavaicāja, vai mēs negribētu piedalīties. Jau sākumā šo domu uztvēru pozitīvi, domāju – kāpēc ne. Pārrunāju vēlāk šo jautājumu ar VEF organizācijas vadību, kur vienprātībā tika pieņemts lēmums, ka šāda iespēja jāizmanto, jo turnīrs ir labs no vairākiem aspektiem – to vēro skauti, tas veicina arī kluba atpazīstamību, kā arī jaunajiem spēlētājiem tā būtu laba pieredze.”

“Sākotnēji tas bija plānots kā turnīrs jauniešu vecuma sportistiem, vēlāk tas jau bija bez vecuma ierobežojumiem. Tā kā plānojām doties ar jauniešu komandu, sapratām, ka nepieciešami daži papildinājumi, tāpēc piesaistījām mūsu bijušos audzēkņus Eduardu Hāzneru un Maksimu Hudinu, par ko liels paldies Valmieras kluba vadībai, ka tā bija tik pretīmnākoša un deva iespēju mūsu sporta skolas audzēkņus izmantot šajā turnīrā. Tāpat no VEF mums pievienojās Klāvs Čavars un Arnolds Helmanis (kurš gan aizvadīja tikai vienu spēi -red.), lai sastāvā būtu vismaz kādi pieredzējušāki vīri. Pretinieku sastāvs uz mūsu fona – “Vytautas” spēlē ar tiem pašiem spēlētājiem, ko ikdienā izmanto LKL un BBL spēlēs, Polijas komandā [“Wilki Morskie”] puse komandas bija leģionāri, jaunākais spēlētājs bija 25 gadus vecs, bet Polijas čempionātā šī komanda ir astotniekā. Arī Slovēnijas komanda [“Helios Suns”] spēlē savas valsts augstākajā līgā,” dalībnieku sastāvu ieskicē Feldmanis.

"VEF Skola", Sportazinas.com
Jaunie vefieši cīnās ar profesionāļiem no Slovēnijas kluba, foto: “VEF Rīga” preses dienests

“Principā, kā jauniešu LBL2 līmeņa komanda, plus Čavars, spēlējām pret profesionālām komandām. Sagādājām “Vytautas” pirmo zaudējumu BBBC turnīrā kopumā (lietuvieši zaudēja arī atlikušās divas spēles šajā posmā – red.) Pēc tam pagarinājumā uzveicām slovēņus – nav svarīgi vai viņi bija nenoskaņojušies vai kas, tās ir viņu problēmas. Pēdējā spēle bija ar poļiem. Kā zināms, turnīrā ir arī naudas balvas un tur mēs jau sajutām nopietnāku pretestību. Jauniešiem, kas lielākā daļa ikdienā tomēr nesastopas ar tik lielu fizisko pretspēku un lēmumu pieņemšanas ātrumiem, tā bija laba mācība. Poļi visu laiku spēlēja uz soda robežas, kaut ko iedeva iekšā.

Kopumā varu teikt – lielisks turnīrs jaunajiem spēlētājiem. Pirmajā spēlē visiem bija tāda kā mandrāža par apkārt notiekošo. Par to, ka spēles translē internetā, ka ir tik liela mediju uzmanība un viss pārējais. Tā ir laba pirmā pieredze. Runājot par sportisko pusi, tad varētu minēt, kā mācību varējām paņemt kā pielāgoties pretinieku spēles stilam, jo “Vytautas” spēlē ļoti uzbrūkošu basketbolu – tā saucamo, run n gun (skrien un met – red.) Katrā ziņā tas bija kas jauns, bet runājot par atlikušajām divām spēlēm, tad pretī bija reālas veču komandas un uz viņu fona bija iespēja pārbaudīt sevi. Protams, man arī kā VEF sistēmas jauniešu komandas galvenajam trenerim šī bija ļoti laba pieredze un redzēju, ka šis turnīrs jauniešiem deva neatsveramu pieredzi. Varu arī pateikt, ka par mūsu spēlētājiem bija ļoti labas atsauces. Labi izteicās par Hāzneru, Čavaru un arī Zotovu. Kuluāros pat runāja, ka Zotovam varētu iedot turnīra MVP, pat neskatoties uz to, ka palikām otrie,” par ieguvumiem no turnīra izteicās treneris.

"VEF Skola", Sportazinas.com
“VEF Skola” šo turnīra noslēgumā, foto” “VEF Rīga” preses dienests

Tāpat Feldmanis atbildēja uz visiem interesējošu jautājumu par Lavāra Bola personību, proti, kāds viņš ir dzīvē: “Visiem noteikti interesē, kāds tad dzīvē ir Lavārs Bols. Varu pateikt – viņš zina, ko dara. Viņš ir biznesmenis. Protams, viņš pēc dabas ir ļoti ekspresīvs cilvēks, bet kad lietas nonāk līdz nopietnai darīšanai, problēmu nav. Ar viņu nav problēmu komunicēt.”

Tiktāl par “VEF Skolas” piedalīšanos BBB Challenge turnīrā. Sarunas gaitā uzzināju, ka Feldmanis dosies stažēties uz Eirolīgas kluba “Valencia” nometni, kuru vada Teksus Videreta, kas šobrīd ir arī Spānijas nacionālās basketbola izlases treneru korpusā.

Zināms, ka arī bijušais izlases treneris Ainars Bagatskis laiku pa laikam ir devies šāda veida izbraucienos, bet Bagatskis ir jau treneris ar vārdu. Vaicājām Feldmanim, kas jādara jaunam trenerim, lai viņš iegūtu šādu iespēju aizbraukt pie kāda Eiropas kluba un gūt pieredzi.

“Vienmēr meklēju iespēju paplašināt redzesloku – apgūt jauno, apmainīties ar viedokļiem. Iepriekš pats esmu spēlējis Spānijā un pāris gadus atpakaļ biju stažēties Bilbao. Arī no tā laika man ir palikuši labi kontakti un, protams, palīdzēja arī komandas darbs. Vēlos īpaši pateikties “VEF Skolas” vadībai, kas deva iespēju aizbraukt un izmantot iespēju pilveidoties arī aktīvās sezonas laikā” iesāka Feldmanis.

Tāpat jaunais treneris iezīmēja savu darba grafiku topošajā vizītē: “Būšu tur no svētdienas līdz piektdienai (saruna notika sestdien, 3.martā – red.). Man būs iespēja būt klāt visos treniņos, spēlēs, pasākumos, iegūt jaunu informāciju, vērot kā strādā tur. Lai dubultā izmantotu iespēju, sazinājos ar kluba jauniešu sistēmas treneriem. Atradām iespēju pie reizes arī apmeklēt un piedalīties jauniešu kluba sistēmas treniņprocesā. Būs interesanti pavērot kā ar jauniešiem strādā Spānijā un kā to darām mēs.”

Kā zināms, vasarā Feldmanis pievienojās NBA klubam “New Orleans Pelicans”, lai pildītu trenera asistenta pienākumus NBA vasaras līgas komandā. Feldmanis ir pirmais treneris no Latvijas, kuram bija šāda iespēja. Par to, kā viņam toreiz gāja, variet lasīt ŠEIT.

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar