“Fenerbahce” treneris vēlas, lai Krievijas klubi pēc iespējas ātrāk atgrieztos Eiropas basketbolā

02/10/2023 17:48
Nokopēts
Dimitris Itudis | Foto: Stambulas

Turcijas un ULEB Eirolīgas kluba Stambulas “Fenerbahce” galvenais treneris Dimitris Itudis intervijā ar VTB Vienotās līgas preses dienestu atklāja, ka viņš vēlētos redzēt Krievijas komandu atgriešanos Eiropas klubu turnīros.

Iepriekš jau vēstīts, ka “Fenerbahce” un cits Stambulas klubs “Besiktas” septembra beigās devās uz Krievijas galvaspilsētu Maskavu, lai piedalītos VTB Superkausa turnīrā. Sacensībās, kuras tiek rīkotas kopš 2021. gada, piedalās sešas labākās komandas no iepriekšējās VTB Vienotās līgas sezonas un divi uzaicināti ārzemju klubi, kas šajā gadījumā bija “Fenerbahce” un “Besiktas”.

Kamēr lielākā daļa no Eiropas valstīt izbeigušas jebkādas sportiskās attiecības ar Krieviju, Turcija ir viena no nedaudzām, kura no šādas sadarbības neizvairās. “Jāsaka tā, ka “Fenerbahce” prezidents Ali Kocs ir labi zināms ar savu empātiju – viņš saprot, kas ir sports un kas ir citas lietas. Sports vieno,” par Stambulas kluba spēlēšanu VTB Superkausā izteicās Itudis.

“Mums, tāpat kā citai Turcijas komandai “Besiktas”, dalība tik spēcīgā turnīrā ir lieliska iespēja tieši ar savām darbībām parādīt, ka vēlamies, lai Krievijas klubi pēc iespējas ātrāk atgrieztos Eiropas basketbolā. Jā, arī citos sporta veidos, jo sports cilvēkus vieno un nekādā gadījumā neizraisa savstarpējus strīdus,” pauda “Fenerbahce” stūrmanis.

“Pavisam noteikti gribētu šeit būt arī nākamgad! Ceru, ka atbrauks arī citas ārzemju komandas. Šeit viss ir labi organizēts, apkārt ir lieliski cilvēki, lieliska infrastruktūra. Nav pat jārunā par Maskavu – tā ir viena no skaistākajām pilsētām pasaulē,” par vēlmi doties uz agresorvalsti arī turpmāk sacīja Itudis. “Vēlreiz uzsveru, ka nodarbojamies tikai ar sportu, nepiedalāmies politikā vai citās lietās. Runa ir tikai par basketbolu, kā mēs varam saliedēt cilvēkus, analizēt basketbolu un palīdzēt viens otram kļūt labākiem.”

Jāatgādina, ka pēc Pasaules kausa beigām “Fenerbahce” noslēdza līgumu ar Artūru Žagaru, kurš gan šosezon ir izīrēts uz Lietuvas līgas klubu Viļņas “Wolves”.  Ja Žagars pašlaik būtu “Fenerbahce” rīcībā, tad viņš pēc Latvijas likumiem nevarēja un arī turpmāk nevarētu piedalīties VTB Superkausā, jo sportistiem, kuri pārstāv Krievijas un Baltkrievijas klubus vai piedalās sacensībās šo valstu teritorijā, ir aizliegts pārstāvēt izlasi un saņemt jebkāda veida valsts finansējumu.

Ar Žagaru līgumu parakstījusī “Fenerbahce” sāk turnīru Maskavā

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
1.78
3.9
4.2
1.36
5
8.75
2.37
3.4
2.95
1.53
4.2
6
1.95
3.6
3.6
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām