Fergusons kapitulē Geidži, Sehudo uzvar un paziņo par karjeras beigām

Džastins Geidži un Tonijs Fergusons, sportazinas.com
Džastins Geidži un Tonijs Fergusons | Foto: UFC

Aizvadītajā naktī tukšu tribīņu priekšā tika aizvadīts “Ultimate Fight Championship” (UFC) pasākums “UFC 249”, kurā galvenajā cīņā amerikānis (26-4) piektajā raundā ar tehnisko nokautu zaudēja savam tautietim Džastinam Geidži (22-2).

Līdz ar to Geidži ieguva pagaidu čempiona jostu vieglajā svarā. Iepriekš bija paredzēts, ka Fergusons cīnīsies ar krievu Habibu Nurmagomedovu (28-0), tomēr koronavīrusa pandēmijas aizliegumu dēļ viņš no savas dzimtenes nevarēja doties uz ASV.

Geidži pēc cīņas meta izaicinājumu Habibam. “Viņš ir labākais pasaulē. Jau kopš četru gadu vecuma esmu gatavojies šādiem izaicinājumiem un esmu gatavs aizstāvēt ASV godu pret Krieviju. Nevēlos citu izaicinājumu un tādēļ gribu cīnīties ar viņu!”

Tikmēr citā cīņā amerikānis (16-2) otrajā raundā ar tehnisko nokautu pieveica viņa tautieti Dominiku Kruzu (22-3) un paziņoja par karjeras beigām.

“Es beidzu karjeru,” pēc uzvaras paziņoja Sehudo. “Man ir 33 gadi un esmu apmierināts ar savu karjeru. Dana Vait [UFC prezidents], vēlos pateikt tev paldies par visu, tu esi vecis! Paldies arī pārējiem!”

Pasākums tika aizvadīts aiz slēgtām durvīm 2003. gadā atklātajā “VyStar Veterans Memorial” arēnā. Tajā savus mājas mačus aizvada telpu amerikāņu futbola komanda “Sharks”, Amerikas basketbola līgas (ABA) vienība “Giants”, kā arī Austrumu krasta hokeja līgas (ECHL) klubs “Icemen”. 2011. gadā šeit norisinājās NBA zvaigžņu spēle.

Kopā bija paredzēts aizvadīt 12 cīņas, taču Ronaldu Souzas inficēšanās ar Covid-19 samazināja to skaitu līdz 11.

Viens no UFC plāniem pirms šī pasākuma bija to aizvadīt uz privātas salas, Habiba vietā uzaicinot Džastinu Geidži. Tomēr cīņa izpalika un pasākums tika pārcelts uz 9. maiju. Iepriekš UFC vadītājs Vaits paziņoja, ka šīs cīņas uzvarētājs vēlāk spēkosies ar Habibu par čempiona jostu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par