“Ferrari” piloti Fetels un Reikenens izcīna dubultuzvaru arī Ķīnas “Grand Prix” kvalifikācijā

14/04/2018 11:45

“Ferrari” komandas piloti, vācietis Sebastjans Fetels un soms Kimi Reikenens sestdien izcīnīja dubultuzvaru Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta trešā posma – Ķīnas “Grand Prix” – kvalifikācijā, atkārtojot pirms nedēļas gūto panākumu.

Fetels savu ātrāko apli veic vienā minūtē un 31,095 sekundēs, izcīnot savu 52.”pole position” karjerā.

Tikmēr Reikenens no viņa atpalika 0,087 sekundes, bet trešajā un ceturtajā vietā bija divi “Mercedes” piloti Valteri Botass un Lūiss Hamiltons, kuri zaudēja attiecīgi 0,530 un 0,580 sekundes.

Tālāk sekoja divi “Red Bull” braucēji Makss Verstapens un Daniels Rikjardo, septītais bija “Renault” pilots Niko Hilkenbergs, bet pirmo astotnieku noslēdza Serhio Peress no “Force India”.

Pirms tam norisinājās treniņbraucienu trešā sesija, kurā arī ātrākie bija abi “Ferrari” piloti Fetels un Reikenens. Savukārt piektdien notikušajās pirmajās divās sesijās labākos rezultātus uzrādīja Hamiltons.

Sezonas pirmajos divos posmos Austrālijā un Bahreinā uzvarēja Fetels, kurš līdz ar to iekrājis maksimāli iespējamos 50 punktus. No viņa par 17 punktiem atpaliek Hamiltons, bet trešais ar 22 punktiem ir Botass.

Konstruktoru kausā līdere ar 65 punktiem ir “Ferrari”, kam desmit punktus zaudē “Mercedes”, bet 22 punkti ir “McLaren” komandai.

Jaunajā F-1 sezonā braucējiem būs jāveic 21 posms. Salīdzinot ar pagājušo sezonu, no kalendāra ir izņemts Malaizijas etaps, taču sacīkstes atgriezīsies Francijā un Vācijā. Francijas “Grand Prix” norisināsies slavenajā Pola Rikāra trasē, bet Vācijā sportisti par godalgām cīnīsies Hokenheimā.

Pagājušajā sezonā kopvērtējumā triumfēja Hamiltons, kurš izcīnīja savu ceturto titulu karjerā, bet komandu vērtējumā “Mercedes” palika nepārspēta ceturto gadu pēc kārtas.