“Ferratum World RX of Rīga” – Baumanis sajūsmā, Kristofersons un Bakeruds slavē latviešu fanus

20/09/2021 08:34
“Ferratum World RX of Riga”

Aizvadītajā nedēļas nogalē Biķernieku trasē Rīgā norisinājās divi FIA pasaules čempionāta un viens Eiropas čempionāta posms. Par “Ferratum World RX of Riga” uzvarētāju sestdienas posmā kļuva soms Niklass Gronholms, bet svētdien labākais bija Johans Kristofersons. Tikmēr Eiropas čempionāta posmā triumfēja latvietis Jānis Baumanis, bet Edijs Ošs sacensības noslēdza 15. vietā.

Pēc veiksmīgajām sacensībām Baumanis pateicās visiem atbalstītājiem un bija laimīgs par komandas pirmo uzvaru Eiropas čempionātā. Latvijas himna sen nav skanējusi uz Eiropas vai pasaules čempionātu pjedestāla. Beidzot savās sienās izdevās izcīnīt uzvaru. Liels prieks par sasniegto. Paldies ģimenei, atbalstītājiem, komandai, skatītājiem un visiem, kuri turēja īkšķus, ierodoties šeit, par spīti visiem apstākļiem. Šī ir komandas pirmā uzvara Eiropas čempionātā, par ko liels prieks,” sajūsmu par paveikto neslēpa Baumanis.

“Sestdien vēlu vakarā veicām visas nepieciešamās izmaiņas, bet svētdien vairs neko nemainījām. Varbūt bija pāris mazas niansītes, kuras vajadzēja pamainīt, taču atradām ideālus regulējumus. Savu skatītāju klātbūtne dod papildus jaudu. Redzēsim, kas mūs sagaida ceturtajā posmā!” skaidroja sacensību uzvarētājs EČ ieskaitē.

Uzvara “Ferratum World RX of Rīga” ļāva Jānim Baumanim pakāpties uz ceturto vietu kopvērtējumā ar 48 punktiem. Sezonas līderis ar 62 punktiem ir Fabiens Paijē, kurš Rīgā palika otrajā vietā. Viņam seko Andreass Bakeruds ar 60 punktiem un Andrea Dubors ar 54 punktiem.

Jānis Baumanis

Jānis Baumanis | Foto: “Ferratum World RX of Rīga”

Rīgas posms allaž pulcējis lielu skaitu līdzjūteju un arī šis gads, neskatoties uz dažādiem ierobežojumiem, nebija izņēmums. Protams, ka skatītāju lielākā interese bija pievērsta Baumaņa un Oša startiem EČ ieskaitē, bet arī PČ braucēju starti ir sirdij tuvi Latvijas rallijkrosa faniem. Biķernieku trasē PČ rallijkrosā notiek kopš 2016. gada un nu jau četras reizes Latvijas posmā par uzvarētāju kļuvis zviedrs Johans Kristofersons, kurš sarunā ar “Sportazinas.com” atzina, ka Rīgā viņš jūtas ļoti labi, neskatoties uz sarežģīto trasi.

“Rīgā jūtos labi. Man patika mans ātrums un temps. Man patīk šī trase un vienmēr ir labas atmiņas par to. Ļoti patīk šī vieta un šeit ir ļoti daudz līdzjutēju. Tāpat arī cilvēki ir ļoti draudzīgi un viņus visus aizrauj rallijkross, tāpēc ir patīkami šeit būt,” atzīst Kristofersons. “Biķernieku trase ir sarežģīta, bet tāpēc man tā patīk. Tajā ir daudz mazas nianses, pie kurām ir jāstrādā, lai būtu labs brauciens. Tā ir tehniska un ir nepieciešams izvēlēties pareizo riepu stratēģiju.” 

Kristofersons uzslavēja arī latviešus par kaislīgu atbalstu, kas bijis visos Rīgas posmos un, protams, arī šogad. “Man ļoti patīk startēt latviešu priekšā, jo viņiem tiešām interesē šis sports. Viņi vienmēr atbalsta visus, it īpaši savējos. Vienmēr ir patīkami redzēt, ka cilvēki ļoti atbalsta Baumani un arī Reini Nitišu, kad viņš piedalās sacensībās.”

Tāpat trīskārtējais pasaules čempions rallijkrosā norādīja, ka Latvija būtu pelnījusi atkal redzēt savus sportistus PČ ieskaitē. “Latvijai noteikti ir nepieciešams savs braucējs pasaules čempionātā. Es būtu priecīgs redzēt gan Jāni, gan Reini šeit, bet varbūt ir vēl kāds pilots, kurš ir pietiekami labs, lai startētu starp pasaules labākajiem. Vienmēr ir labas sajūtas, kad esi kopā ar vietējiem braucējiem uz goda pjedestāla, neskatoties, kur notiek sacensības. Latvijā vienmēr ir daudz fanu un ir patīkami būt pirmajās vietās kopā ar nacionālo varoni.”

“Man līdz šim ir bijis labs ātrums un jūtos ērti ar savu mašīnu. Mēs vienmēr cenšamies cīnīties par augstākajām vietām un ātrākajiem apļa laikiem. Līdz šim posmam gan vēl nebijām sasnieguši savu līmeni un šī nav viegla sezona, bet mēs turpinām strādāt. Turpmāk sezonā iesim no sacīkstes uz sacīksti, mēģinot izdarīt maksimumu,” aizvadītos posmus un turpmāko sezonu vērtēja Kristofersons.

Johans Kristofersons

Johans Kristofersons | Foto: “Ferratum World RX of Rīga”

Latvijas rallijkrosa sekotājiem svešs nav arī Andreasa Bakeruda vārds. Arī bijušais Nitiša un šī brīža Baumaņa komandas biedrs “Sportazinas.com” atklāja, ka Latvijā katru reizi ir īpašas sajūtas, kā arī piekrita Kristofersona teiktajam, ka Biķernieku trase ir visai grūta. “Vienmēr jūtos labi, kad ir jābrauc uz Rīgu. Šī ir viena no manām mīļākajām trasēm un organizatori šeit vienmēr izdara lielisku darbu. Jūtos ļoti īpaši katru reizi, kad ierodos Latvijas posmā,” izteicās norvēģis Bakeruds. “Biķernieku trase ir ļoti grūta. Starta vieta ir slidena un ir ļoti sarežģīti atrast perfekto mašīnas regulējumu startam un braucienam. Šajā nedēļas nogalē tieši starts man sagādāja lielas grūtības.” 

Bakeruds šajā sezonā kopā ar Baumani pārstāv “ESMotorsport” vienību, startējot EČ ieskaitē. Norvēģu braucējam šis posms šoreiz neizrādījās veiksmīgs, nespējot iekļūt sacensību finālā, tomēr Bakeruds norādīja, ka arī viņš šeit sajūt latviešu atbalstu. “Ir lieliski braukt latviešu līdzjutēju priekšā. Man ir bijis tas gods būt komandas biedram Nitišam un tagad arī Baumanim. Jūtu, ka fani šeit atbalsta arī mani. Šī ir visai laba sezona mūsu komandai.”

“Šosezon esmu ātrs, bet neesmu uzvarējis nevienu posmu, tāpēc par līdzšinējo sezonu dotu atzīmi septiņi no 10. Sezonas turpinājumā galvenais mērķis ir izcīnīt Eiropas čempiontitulu un iegūt pēc iespējas vairāk punktus katrā sacīkstē,” pauda EČ kopvērtējuma vicelīderis. Tieši Bakeruds un Kristofersons bija vieni no retajiem, kuri svētdien iepriecināja līdzjutējus autogrāfu sesijā.

Šī gada “Ferratum World RX of Riga” bija emocijām bagāts. Par to, galvenokārt, parūpējās Baumanis, kurš lika skatītājiem priecāties un līksmot par viņa panākumu, sacensību noslēgumā veltot “saulītes” galvenajai tribīnei. Arī organizatoriskā puse Latvijas posmam bija augstākajā līmenī un cerams, ka tā tas būs arī nākamajās sezonās. Latviešus šis sports spēj aizraut un viņi izmanto iespēju redzēt pasaules klases braucējus klātienē.

Andreass Bakeruds

Andreass Bakeruds | Foto: “Ferratum World RX of Rīga”

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas hokeja izlase
24/05/2022 14:35

Latvija varonīgi cīnās, taču ielaiž vārtus mazākumā un noslēdz dalību PČ

Latvijas vīriešu hokeja izlase pasaules čempionātu Tamperē otrdien beidza ar zaudējumu Zviedrijas valstsvienībai, izslēgšanas spēlēm nekvalificējoties. Latvija piekāpās Zviedrijai ar 0:1 (0:0, 0:1, 0:0). Spēles pirmajā trešdaļā ripu uzbrukuma zonā vairāk…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…