Ferro uzvar pirmajā WTA turnīrā pēc piecu mēnešu pauzes

09/08/2020 22:59
Fiona Ferro

Pirmajā Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) turnīrā, kas aizvadīts pēc aptuveni piecu mēnešu ilgas pauzes, svētdien uzvaru Palermo “International” raudzes sacensībās svinēja francūziete Fiona Ferro.

Finālā Ferro (WTA 53.) ar 6-2, 7-5 uzvarēja sacensību ceturto numuru Aneti Kontaveitu (WTA 22.).

Uzvarētāja par savu sniegumu saņēma 280 WTA ranga punktus, savukārt Kontaveitai pienākas par simts punktiem mazāk.

Pēc zaudēta pirmā seta, Kontaveita otrā seta astotajā geimā atņēma pretiniecei servi un panāca 5-3. Igauniete nākamajos divos geimos nespēja izservēt setu, par ko galotnē dārgi samaksāja.

Ferro sākotnēji panāca neizšķirtu 5-5, bet 11.geimā atņēma pretiniecei servi. Pēdējā geimā Kontaveita vēl centās panākt taibreiku, taču Ferro vajadzēja vien divas mačbumbas, lai pabeigtu spēli.

Iepriekš pusfinālā Kontaveita ar 6-2, 6-4 uzvarēja pirmo numuru Petru Martiču no Horvātijas (WTA 15.). Tikmēr Ferro ar 2-6, 6-2, 7-5 pieveica itālieti Kamilu Džordži (WTA 89.).

Marta sākumā Francijā un Meksikā tika aizvadīti pēdējie divi WTA turnīri, jo pēcāk pasauli pāršalca Covid-19 izraisītā pandēmija.

Pirms došanās uz Palermo Kontaveita labu spēļu praksi dabūja pārbaudes turnīrā, kur Latvijas un Igaunijas izlases kopumā aizvadīja 11 spēles. Kontaveita abās vienspēlēs pieveica Latvijas vadošās raketes Anastasiju Sevastovu un Aļonu Ostapenko.

Sevastova zaudēja ar 1-6, 2-6, savukārt Ostapenko piekāpās ar 2-6, 7-6 (7:1), 7:10.

Jau ziņots, ka vairāk nekā 400 veiktie Covid-19 testi pirms Palermo “International” raudzes WTA turnīra bijuši negatīvi, taču vēlāk veiktās pārbaudes atklājušas, ka viena no spēlētājam tomēr inficējusies ar vīrusu. Viņa nekavējoties atsauca dalību no sacensībām un devās karantīnā, taču tenisistei nebija nekādu saslimšanas simptomu, un turnīra norisi tas neietekmēja.

Turnīrs Palermo bija pirmās oficiālās WTA sacensības kopš marta vidus, kad Covid-19 radītās pandēmijas dēļ tika izsludināts sezonas pārtraukums.

Pēc aptuveni piecu mēnešu pārtraukuma pagājušajā sestdienā Palermo turnīrā tika aizvadīti pirmie kvalifikācijas mači.

Turnīrā nepiedalās neviena no Latvijas tenisistēm, bet pirmais numurs piešķirts ranga 15.vietā esošajai Horvātijas sportistei Petrai Martičai. Aļona Ostapenko bija plānojusi piedalīties šajā turnīrā, taču vēlāk savu dalību atsauca.

Pērn finālā šveiciete Džila Teihmane ar 7-6 (7:3), 6-2 uzvarēja Kiki Bertensu no Nīderlandes.