Fetels finišē pirmais, bet saņem sodu un Kanādas “Grand Prix” posma uzvaru izcīna Hamiltons

09/06/2019 23:11

Britu pilots Lūiss Hamiltons no “Mercedes” komandas svētdien izcīnīja uzvaru Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta sezonas septītajā posmā – Kanādas “Grand Prix”.

“Mercedes” komandas piloti ir uzvarējuši visos septiņos šosezon aizvadītajos posmos, Hamiltonam tiekot pie pieciem panākumiem.

Startā vadošie piloti savas pozīcijas nemainīja un kā pirmais aizbrauca sestdien “pole-position” izcīnījušais “Ferrari” vācu pilots Sebastjans Fetels. Viņš un Hamiltons diezgan ātri atrāvās no tuvākajiem sekotājiem, nemainot savas pozīcijas arī pēc pirmajiem pitstopiem.

Sacensību 48.aplī Fetels izlidoja no trases un, atgriežoties tajā, teju izraisīja sadursmi ar Hamiltoni. Incidentu izmeklēja tiesneši, kuri Fetelam piesprieda piecu sekunžu sodu.

Turpinājumā Fetelam neizdevās atrauties no Hamiltona vairāk par piecām sekundēm, tādējādi pirmais bija brits, lai gan finiša līniju šķērsoja tikai otrais. Tikmēr trešo vietu izcīnīja Fetela komandas biedrs Šarls Leklērs no Monako.

Hamiltona spēkratu pāris stundas pirms starta piemeklēja tehniskas problēmas, taču tās tika atrisinātas un netraucēja britam izcīnīt uzvaru.

Ceturto vietu ieņēma Hamiltona komandas biedrs Valteri Botass no Somijas, kurš par ātrāko apli nopelnīja papildu punktu, piektais bija nīderlandietis Makss Verstapens no “Red Bull”, bet pirmo sešinieku noslēdza austrālietis Daniels Rikjardo. Tālāk bija vācietis Niko Hilkenbergs (“Renault”), astoto vietu ieņēma francūzis Pjērs Gaslī (“Red Bull”), devītais bija kanādietis Lens Strols (“Racing Point”), bet kā pēdējais pie punkta tika krieva Daniils Kvjats (“Toro Rosso”).

Čempionātā kopvērtējumā līderis Hamiltons septiņos posmos iekrājis 162 punktus, kamēr otrais ar 133 punktiem ir Botass. Tālāk ar 100 punktiem seko Fetels, ceturtais ar 88 punktiem ir Verstapens, bet piektajā vietā ar 72 punktiem ir Leklērs.

Nākamais posms notiks pēc divām nedēļām Francijā.